Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 8.12. – svátek slaví Květoslava

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno: 20. 3. 2023

Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu, sklápěče a autočerpadla betonu. Euromix MTP působí na trhu již 40 let a své výrobky úspěšně vyváží do celého světa. V České republice, na Slovensku a nově v Maďarsku zastupuje tuto značku firma ACHUM TRADE a.s., která zde pro ni vybudovala silnou prodejní a servisní síť. Nejsilnějšími trumfy značky Euromix MTP jsou krátké dodací lhůty, vysoká míra individualizace a pověstná německá kvalita.

Inovativní autočerpadlo betonu na podvozku MAN se pyšní vyspělým ovládáním a nízkou hmotností, díky které lze vozidlo nasadit v celé řadě stavebních aplikací.

Původní výrobní program Euromix MTP se skládal pouze z autodomíchávačů a sklápěčů, ale postupem času se produkce rozšířila i o další techniku jako jsou autočerpadla betonu, autočerpadla s domíchávačem a návěsné sklápěče. Pod samostatnou značkou HD Truck Solutions jsou vyráběny valníkové nástavby pro přepravu stavebního a odpadního materiálu (hákové nosiče kontejnerů, valníky s hydraulickou rukou) a vozy a návěsy pro přepravu dřeva. Sortiment HD Trucks Solutions je možné u nás rovněž objednat přes oficiálního dealera, společnost ACHUM TRADE.

Vlastní vývoj a spolupráce se silnými hráči

Zatímco někteří výrobci automobilových nástaveb pro stavebnictví se drží hesla, že ty nejlepší výrobní postupy a technologie jsou už dávno známé a stačí se jich tedy v různých obměnách držet, v Euromix MTP na vavřínech neusnuli a kontinuálně pracují na inovacích a „pro zákaznicky” orientovaných řešeních. Opřít se mohou o vlastní tým konstruktérů, propracovaný systém sběru dat z terénu a v neposlední řadě o svoje testovací oddělení. Veškeré nástavby jsou totiž ještě před tím než zamíří na trh důkladně odzkoušeny ve vlastní betonárce a lomu.

Vysoká užitná hodnota autočerpadel a domíchavačů Euromix MTP je dána pověstnou německou výrobní precizností.
Vysoká užitná hodnota autočerpadel a domíchavačů Euromix MTP je dána pověstnou německou výrobní precizností.

Devizou se ukázala být spolupráce s renomovanými automobilovými výrobci: nástavby se standardně montují na podvozky značek Mercedes-Benz, MAN, Volvo a Renault, přičemž většina podvozků je dostupná ihned. Zatímco v této branži se dodací lhůty pohybují obvykle od 6 do 12 měsíců, v ACHUM TRADE jsou schopni kompletně připravené vozidlo dodat zpravidla v horizontu 4 až 8 týdnů. Díky tomu, že podvozky, nástavby a komponenty jsou většinou skladem, zákazníkovi garantují nejen dobu dodání, ale i konečnou cenu. I to je v současné turbulentní situaci na trhu velký benefit.

Zákazník může vybírat z široké palety provedení podvozku (4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×4 a dokonce 8×6). Na přání je možné požadovanou nástavbu namontovat i na starší vozidla. Byla-li řeč o podvozcích, nesmíme zapomenout také na hydraulické systémy a přídavné komponenty. Na seznamu dvorních dodavatelů se to hemží osvědčenými značkami jako je HIAB, Hyva (hydraulika), nebo třeba Bosch Rexroth, ZF a Hardox (komponenty). Zajímavá z pohledu zákazníka je možnost přizpůsobit si danou nástavbu dle vlastních potřeb. Konfigurací je v každé kategorii produktů nespočet a se správnou volbou pomůže technicky zdatný tým specialistů tuzemského dealera. Samozřejmě je možné jakoukoliv nástavbu nebo její část dodat v individuálním barevném provedení, například ve firemních barvách provozovatele.

Domíchávače Euromix MTP: Nízká hmotnost a vysoká produktivita

Podívejme se nyní podrobněji na jednotlivé produkty. Silným segmentem jsou, jak už bylo řečeno výše, domíchávače betonu. Na podvozek jsou nabízeny s bubny o objemu od 4 do 15 m³; v případě návěsného provedení pak s bubny od 10 do 15 m³. Autodomíchávače jsou dostupné ve variantách Regular, Light a Super Light, které se vzájemně liší nejen objemem bubnu, ale také celkovou hmotností a provedení komponentů. U verzí Light a Super Light používá výrobce vysoce otěruvzdornou ocel Hardox, která zajišťuje odolnost při současném zachování optimální celkové hmotnosti. Verze Super Light jsou určené zejména na trhy s přísnými regulativními normami na zatížení náprav (například Rakousko, Německo). Jak jsme se dozvěděli od zástupců ACHUM TRADE, význačným konstrukčním rysem domíchávačů Euromix MTP je specifický sklon bubnu a speciální konstrukce lopatek. Díky tomu uveze mix více betonu a nehrozí jeho vytékání ven. Výhoda je to také při přepravě směsí jako je anhydrit a podobně.

Charakteristické pro domíchávače Euromix MTP je specifický sklon bubnu a speciální konstrukce lopatek. Foto z veletrhu Bauma v roce 2022.
Charakteristické pro domíchávače Euromix MTP je specifický sklon bubnu a speciální konstrukce lopatek. Foto z veletrhu Bauma v roce 2022.

Autočerpadlo nejnovější generace

Poměrně novým přírůstkem v portfoliu Euromix MTP je autočerpadlo betonu. Konstrukčně vyspělé vozidlo si mohli prohlédnout návštěvníci loňského dopravního veletrhu IAA v Hannoveru a na veletrhu stavební techniky Bauma v Mnichově. Vozidlo s maximální dopravní kapacitou betonu 162 m³/h a teoretickým tlakem 85 bar může mít dosah 28, 36, 42 nebo 48 metrů. Díky použité speciální oceli Strenx vyniká oproti konkurenci nízkou celkovou hmotností. To znásobuje využitelnost vozidla a produktivitu. Potěší také uživatelsky přívětivé ovládání skládacího ramene a hydraulických patek.

Ukázka bohatého výrobního programu sklápěčů na veletrhu IAA v Hannoveru.
Ukázka bohatého výrobního programu sklápěčů na veletrhu IAA v Hannoveru.

Rozmanité portfolio sklápěčů

Nepřeberné množství modelů a konfigurací nabízí sektor sklápěčů. Nástavby, vyráběné z již zmíněné oceli Hardox, vynikají dlouhou životností. Jejich sklápění mají na starost spolehlivé hydraulické systémy HYVA. V případě zadních sklápěčů lze objednat provedení Muldenkipper (hojně využívané například při stavbě silnic) nebo variantu dumper, určenou zejména pro těžební provozy. Objemy korby u zadních sklápěčů se pohybují od 10 do 24 m³. V případě třístranných sklápěčů lze volit mezi korbami od 6 do 18 m³. K dispozici je oblíbené provedení Bordmatic (systém pro hydraulické otevírání a zavírání bočních stěn), zvyšující komfort při práci a bezpečnost. V případě potřeby lze třístranné sklápěče dovybavit hydraulickou rukou. V neposlední řadě zmíníme také návěsné sklápěče, které by měly brzy obohatit výrobní portfolio této značky. U nich je výrobcem slibovaný objem korby od 24 do 32 m³.

Sektor sklápěčů čítá nepřeberné množství modelů a konfigurací. Nástavby vyráběné z oceli Hardox vynikají dlouhou životností.
Sektor sklápěčů čítá nepřeberné množství modelů a konfigurací. Nástavby vyráběné z oceli Hardox vynikají dlouhou životností.

Závěrem

Ať se jedná o domíchávače nebo sklápěče, na všechny produkty je v rámci ČR a Slovenska poskytována komplexní dvouletá záruka. Samozřejmostí je špičkový servis, zajišťovaný prostřednictvím smluvních partnerů ACHUM TRADE. Více informací o nabízených produktech a službách lze nalézt na webových stránkách www.euromixmtp.cz, nebo se obraťte na níže uvedené kontakty.

— kontakty —

ACHUM TRADE a.s.

Novomlýnská 1237/2, 110 00 Praha 1

E: m.mucha@euromixmtp.cz   T: +420 266 710 160   WWW: https://euromixmtp.cz

 

Nové

Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek

ČEMAT: „Oblečeme Váš stroj od hlavy až k patě“

Zveřejněno 4.12. ČEMAT, známý hráč na trhu stavební techniky a jejich komponentů, neustále rozšiřuje své portfolio tak, aby svým zákazníkům dokázal nabídnout komplexní sortiment pro stavební stroje. Kromě pneumatik pro bagry a nakladače, což je sortiment, na němž… celý příspěvek