Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 30.9. – svátek slaví Jeroným

Nový Actros si upevnil pozici nejrozšířenějšího nákladního vozu

Zveřejněno: 20. 5. 2022

Výroční setkání zástupců médií s vedením společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. mělo tentokrát slavnostní charakter. Vedení společnosti oznámilo novinářům, že po dvacáté v řadě drží Mercedes-Benz Trucks v České republice prvenství v prodeji nákladních automobilů nad 6 tun.

Žádaná alternativa Actros F s novým typem kabiny s nízkým motorovým tunelem.

Akce se uskutečnila 22. 2. 2022 v sídle společnosti ve Stodůlkách a jejím cílem byla kromě přátelského setkání a diskusí na aktuální témata, prezentace výsledků roku 2021, výhled do roku 2022 a prohlídka firemního areálu. Mimo tuzemských událostí byla zmíněna i jedna významná zahraniční – 1. 12. 2021 totiž došlo k zásadnímu rozdělení u mateřské společnosti Daimler AG na společnost Daimler Truck AG (nákladní vozidla a autobusy) a Mercedes-Benz Group AG (osobní a dodávková vozidla). Po 95 letech od vzniku společnosti Daimler-Benz AG a značky Mercedes-Benz v roce 1926 tak každý segment zastupuje zcela nezávislá firma.

Bohatá nabídka produktů a služeb

V novém areálu ve Stodůlkách zajišťuje společnost M-B Trucks prodej a servis nákladních vozů Mercedes-Benz a Fuso. K dispozici má mobilní pneuservis, servisní vozidlo Service24h, myčku nákladních vozidel a další nezbytná dílenská a garážová zařízení. Dále uskutečňuje cejchování tachografů, měření emisí či servis TollCollect mýto. V areálu je i pobočka Mercedes-Benz Praha s.r.o. zajišťující prodej a servis osobních a dodávkových vozidel.

Ve stavebnictví oblíbený, nyní inovovaný Fuso Canter.
Ve stavebnictví oblíbený, nyní inovovaný Fuso Canter.

Jednička v ČR i Evropě

V hmotnostní kategorii nad 6 tun bylo v roce 2021 v ČR nově registrováno celkem 8 270 nákladních automobilů a z toho 1 520 vozidel Mercedes-Benz. Mercedes-Benz tím dosáhl podíl na trhu 18,4 %.

Jedním z argumentů pro nákup vozidel značky Mercedes-Benz je bohatá nabídka doprovodných služeb. Telematické služby pod hlavičkou FleetBoard a Uptime patří k hojně využívaným. Uptime pracuje s informacemi o technickém stavu vozidla v reálném čase a umožňuje včasné plánování servisu a údržby tak, aby prostoje vozidla byly co nejmenší.

Službou Uptime je v ČR vybaven průměrně každý třetí nový Actros a celkem ji už zákazníci využívají v přibližně 1 500 vozidlech. A zůstaneme-li u tohoto modelu, tak vězte, že poslední generací uvedenou v roce 2019, která je plná technických novinek, si Mercedes-Ben upevnil svou pozici nejrozšířenějšího nákladního vozu v ČR i na evropských silnicích vůbec.

Historie Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o.

  • 1. 1. 2018 – rozdělení Mercedes-Benz ČR a vznik Mercedes-Benz Trucks ČR,
  • 2019 až 2020 – výstavba nové administrativní budovy v Praze-Stodůlkách,
  • 4/2020 – stěhování MB Trucks ČR do Stodůlek,
  • 4/2021 – převzetí přímého prodeje a servisu nákladních vozů od pražského prodejního zastoupení Mercedes-Benz Praha,
  • 9/2021 – uvedení do provozu výrazného rozšíření servisu nákladních vozů Praha-Stodůlky.

Mercedes a elektromobilita

Skutečnost, že Mercedes sází na elektromobilitu, dokazují nejnovější produkty: eActros 300 a eActros 400 (číselné označení typů odkazuje na přibližnou kapacitu akumulátorů v kWh, které jsou na vozidle osazeny). Třebaže v oblasti stavebních strojů nebude elektromobilita dlouho patřit k nejvyhledávanějším ekologickým pohonům, rádi jsme uvítali zastavení na odstavné ploše u dobíjecího centra společnosti Siemens, které bylo v den setkání otevřeno.

Nabíječka pro nákladní vozidla Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW.
Nabíječka pro nákladní vozidla Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW.

Jde o první dobíjecí centrum specializované pro nákladní vozy v České republice. Vše je tedy připraveno na uvedení elektricky poháněných nákladních vozidel Mercedes-Benz eActros, eEconic a Fuso eCanter na český trh.

 

Nové

Kubota na veletrhu Bauma 2022: Nová řada minirýpadel, telematika a experimenty s HVO

Zveřejněno 29.9. Výrobce malých a středních rýpadel Kubota v tiskových materiálech představil, na co se mohou na podzim návštěvníci veletrhu Bauma v Německu těšit. Stavební technika jako hlavní mediální partner této akce v České republice přináší souhrn toho… celý příspěvek

Bauma 2022: Brány do ráje stavebních strojů se otevírají 24. října

Zveřejněno 26.9. Svátek všech fanoušků stavební techniky propukne na podzim v Německu. Tradiční veletrh Bauma, který byl v minulém roce kvůli pandemii Covid-19 odložen, bude probíhat letos od 24. do 30. října v areálu výstaviště v Mnichově. Časopis Stavební technika… celý příspěvek

Za bestsellerem do Metrostavu: Volvo EC250E L dostalo maximální výbavu a 3D nivelaci

Zveřejněno 23.9. Současné stavební stroje jsou si často co se týče výbavy nebo výkonů podobné. O to větší máme radost, když dostaneme do redakce tip na nějaký zajímavý exemplář, který se něčím liší. Přesně takovým je pásové 25tunové rýpadlo Volvo EC250E L, které… celý příspěvek