Dnes je 28.11. – svátek slaví René

Stavební technika – časopis o strojích a vozidlech pro stavebnictví

Dvouměsíčník STAVEBNÍ TECHNIKA vychází od roku 2002. Jeho hlavní náplní jsou nejnovější informace z oboru stavebních a zemních strojů, texty zaměřené na stavební nářadí, technické příslušenství, další pomocné stavební konstrukce, zpravodajský servis o důležitých českých i zahraničních výstavních a veletržních akcích. Dočtete se o legislativě týkající se provozu a používání stavebních strojů, zařízení i stavebních konstrukcí.

Technické informace doplní reportáže z domácích a zahraničních akcí, recenze techniky, představení jednotlivých firem i uživatelů techniky.

Cílovou skupinou jsou firmy i jednotlivci zabývající se zemními pracemi a stavební autodopravou, případně subjekty, které nabízí služby v těchto oborech. Dále to jsou strojníci, obsluhy strojů, mechanici, studenti a učitelé odborných a vysokých škol. Publikované informace, které, aby byly věcné a přínosné, připravujeme nejenom se specialisty v soukromém sektoru, nýbrž i ve spolupráci s kvalifikovanou redakční radou, vysokými školami a mnoha jinými odborníky. Publikované články naleznete také na webové stránce stavebni-technika.cz, kde budou obohaceny například o doprovodný multimediální obsah. Čtenáři časopisu se ale mohou také těšit na prémiový obsah určený výhradně pro časopis.

Časopis Stavební technika, vnitřní strany
Časopis Stavební technika, vnitřní strany

V roce 2020 plánujeme vydat 6 čísel a to v termínech 14.2., 30.3., 28.5., 31.8., 12.10. a 4.12. (poznámka redakce: termíny se mohou změnit).

Časopis Stavební technika můžete mít ve schránce zdarma

Chcete-li být stále v obraze a dozvědět se o aktuálních trendech v oboru, využijte možnost dostávat časopis přímo do poštovní schránky, navštivte sekci „časopis zdarma“ a přihlaste se k jeho odběru. Časopis si lze přečíst i v knihovnách a rovněž bude k dostání na vybraných akcích s tématikou zemních strojů případně stavební autodopravy.

Každodenně také aktualizujeme naše stránky na sociálních sítích o zajímavé příspěvky z celého světa. Sledovat nás tedy můžete i zde.

 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek