Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

Kamery místo zrcátek: Systém MAN OptiView zlepšuje výhled a zvyšuje bezpečnost dopravy

Zveřejněno: 27. 3. 2022

V nabídce všech modelových řad MAN TGL, TGM, TGS a TGX se v říjnu loňského roku objevil systém OptiView. Jeho hlavním úkolem je prevence dopravních nehod. Zorné pole systému totiž zviditelní slepá místa na straně řidiče i spolujezdce, což pomáhá chránit například cyklisty projíždějící městy nebo chodce na čerpacích stanicích. Tento asistenční systém ale samozřejmě i garantuje větší vizuální komfort řidiče.

Systém OptiView je v nabídce modelových řad MAN TGL, TGM, TGS a TGX.

Systém OptiView zcela nahrazuje konvenční vnější zpětná zrcátka, přičemž místo nich pracuje s pěti kamerami. Dvě – jedna širokoúhlá a jedna pro snímání blízkých předmětů – jsou umístěné na obou stranách nad rámem dveří a nahrazují vnější zpětná, širokoúhlá a blízkopohledová zrcátka. Pátá kamera, umístěná na A-sloupku na straně spolujezdce, nahrazuje přední zrcátko a slouží k monitorování těsného prostoru před vozidlem. Boční kamery jsou chráněny před stříkající vodou a mají i automatický systém vyhřívání, pokud teplota klesne k 0 °C. Dají se i manuálně sklopit a jsou odstíněné proti rušivému osvětlení, např. když je slunce nízko, nebo od světel protijedoucích vozidel.

Velký a větší HD displej

Obraz bočních kamer se přenáší na dva na výšku orientované displeje uchycené v interiéru na A-sloupcích. Oba mají vysoké HD rozlišení (1920 × 1080 pixelů), ten vlevo má velikost 12”, monitor na straně spolujezdce pak dokonce 15”, což má za úkol kompenzovat větší vzdálenost od řidiče. Jas a kontrast lze podle potřeby nastavit buď ručně prostřednictvím ovládacího modulu na dveřích, nebo ho nastavuje automatika v závislosti na intenzitě okolního osvětlení.

Obraz bočních kamer se přenáší na dva na výšku orientované displeje uchycené v interiéru na A-sloupcích.
Obraz bočních kamer se přenáší na dva na výšku orientované displeje uchycené v interiéru na A-sloupcích.

Ovládací modul se nachází ve dveřích na straně řidiče a je podobný tomu u konvenčních zrcátek. U systému OptiView se však pomocí tlačítek a ovládacího prvku provádí ruční nastavení displejů – nastavuje se délka konce jízdní soupravy, resp. vozidla, šířka a lze i přepínat zobrazení na displeji.

Ovládací modul ve dveřích na straně řidiče.
Ovládací modul ve dveřích na straně řidiče.

Tři režimy zobrazení

Systém MAN OptiView dokáže generovat tři různé druhy obrazu z kamer, což řidiči zajišťuje ideální přehled v každé situaci. Přepínání mezi jednotlivými režimy zobrazení na displejích uvnitř vozidla je řízeno automaticky v závislosti na směru jízdy, rychlosti jízdy a úhlu řízení. Jak už jsme ale uvedli, lze tak dělat i ručně prostřednictvím ovládacího modulu:

Standardní zobrazení: boční prostor zobrazený ve standardním zobrazení je srovnatelný se zorným polem běžných zrcátek. Vertikální a horizontální dělicí čára rozděluje displej na čtyři asymetrické kvadranty. V těchto kvadrantech se zobrazují zorná pole vnějšího zpětného, širokoúhlého a blízkopohledového zrcátka. Obrazy z kamer jsou digitálně sloučeny do jednolitého zobrazení, což umožňuje rychlou a bezpečnou kontrolu prostoru vedle vozidla i za ním.

Zobrazení se zvětšením („zoom”): ve zvětšeném zobrazení lze dříve rozpoznat vzdálenější objekty, například blížící se vozidla ve vedlejším jízdním pruhu. K tomuto účelu se v kvadrantu pro vnější zpětné zrcátko zobrazí výrazně zvětšený výřez. Zvětšené zobrazení se spustí automaticky při rychlosti přesahující 60 km/h a lze jej aktivovat také ručně, například při manévrování směrem dozadu. Neexistuje zde žádný mrtvý úhel.

Širokoúhlé zobrazení: v tomto zobrazení se na obrazovky přenáší pouze širokoúhlý obraz, což znamená, že je snímáno bezprostřední okolí vozidla bez tzv. mrtvého úhlu. Řidič může vybírat ze dvou režimů: v městském automatickém režimu se širokoúhlé zobrazení aktivuje automaticky až do rychlosti 45 km/h, v automatickém režimu pro projíždění zatáček se zobrazení aktivuje až do rychlosti 50 km/h, pokud použijete ukazatel směru jízdy nebo pokud je dosaženo určitého úhlu mezi vozidlem a návěsem.

Boční prostor snímají na každé straně dvě kamery. Jedna širokoúhlá a jedna pro sledování blízkých předmětů.
Boční prostor snímají na každé straně dvě kamery. Jedna širokoúhlá a jedna pro sledování blízkých předmětů.

Doplňkové funkce

Kromě různých pohledů na monitorech přináší MAN OptiView další doplňkové asistenční funkce. Na bočních displejích se mohou zobrazit pomocné horizontální a vertikální linky, aby se řidiči při předjíždění nebo manévrování snáze odhadovaly vzdálenosti a rozměry. Řidič má možnost si pomocí ovládacího modulu ve dveřích nastavit pomocí vodicí linie jak šířku, tak především délku soupravy, což usnadňuje couvání třeba k rampě. Na displeji se navíc při jízdě zobrazují i další dvě pomocné linky označující hranici 15 a 50 m za soupravou.

Boční kamery mají automatický systém vyhřívání, pokud teplota klesne k 0°C. Dají se i manuálně sklopit.
Boční kamery mají automatický systém vyhřívání, pokud teplota klesne k 0°C. Dají se i manuálně sklopit.

Systém také na obou displejích zobrazuje ve formě žlutého orámování rohů displeje (nahrazuje tak LED diody v A-sloupcích) výstrahy asistenta odbočování, asistenta změny jízdního pruhu a asistenta předjíždění, aby se předešlo kolizím. Všechny důležité informace o okolní dopravní situaci jsou takto vždy sdruženy v zorném poli.

Další funkcí MAN OptiView, která je užitečná a také přispívá k bezpečnosti, je režim během přestávek. V tomto módu může řidič z interiéru kabiny kontrolovat okolí vozidla, když odpočívá. K dispozici má širokoúhlé zobrazení na obou displejích a také záběr přední kamery na displeji mediálního systému. To se hodí zejména v noci, kdy jsou závěsy na oknech zataženy, ale díky systému OptiView lze monitorovat podezřelé pohyby kolem vozidla. Monitorovací režim lze aktivovat ovládacím modulem u spodního lůžka kdykoliv – i vleže. Pokud je vozidlo vybaveno zpětnou kamerou, její záběr se na mediálním displeji zobrazí v rámci rozdělené obrazovky.

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek