Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 2.2. – svátek slaví Nela

Vyrobeny pro tvrdou práci. Stavba začíná i končí s nákladními vozidly Ford Trucks

Zveřejněno: 13. 9. 2022

Společnost F TRUCKS a.s. představuje komplexní stavební řadu nákladních vozidel Ford Trucks, určených do těch nejnáročnějších stavebních provozů. V lomech, pískovnách, štěrkovnách – všude tam najdou tato konstrukčně jednoduchá, ale přitom robustní vozidla své uplatnění. Proč? Zde je několik důvodů.

Podvozky 8x4 typu 4142D a „M“ se liší rozvorem pouze u zadní dvounápravy.

Nákladní vozidla stavební řady Ford Trucks jsou navržena a otestována do náročných podmínek nejrůznějších staveb, štěrkoven či lomů. Rám vozidel poskytuje pevnost a tuhost, odpružení náprav se postará o přiměřený komfort včetně snadné a bezpečné jízdy i v nerovném terénu.

Základem stavební řady Ford Trucks jsou dvě konfigurace podvozků 6×4 pod typovým označením 3542D a 3542M, které se od sebe liší rozvorem (4500, resp. 3800 mm) a svým určením. Podvozky 8×4 typu 4142D a „M“ se liší rozvorem pouze u zadní dvounápravy. Typ „M“ je určený pro nástavbu autodomíchávače, který má kratší rozvor a menší přední převis. Tato řada se chlubí vysokou světlou výškou až 395 mm a robustní konstrukcí rámu i náprav.

Ford Trucks 3542D (vpravo) s konfigurací podvozku 6×4, s nástavbou S1 Molčík. V provozu společně s tahačem Ford Cargo u společnosti Silnice Čáslav.
Ford Trucks 3542D (vpravo) s konfigurací podvozku 6×4, s nástavbou S1 Molčík. V provozu společně s tahačem Ford Cargo u společnosti Silnice Čáslav.

Nástavby na přání od českých dodavatelů

Společnost F TRUCKS a.s., importér vozidel značky Ford Trucks, se dlouhodobě zaměřuje na zákazníka a jeho aktuální požadavky. Štefan Krajči, obchodní ředitel společnosti k tomu říká: „Značka Ford Trucks chce být stabilním partnerem pro české zákazníky. Stavební řada nákladních vozidel nabízí spolehlivé a velmi flexibilní řešení pro náročné stavební projekty, kde hraje prim funkčnost, jednoduchost a robustní podvozek.

Z tohoto hlediska je také rozvoj spolupráce s českými nástavbáři nezbytností. Společným výsledkem je kontinuální rozšiřování nabídky stavební řady nákladních vozidel Ford Trucks s různorodými nástavbami podle potřeb podnikání zákazníků. Štefan Krajči k tomu dále dodává: „Jsem rád, že jsme schopni pružně reagovat na individuální požadavky našich zákazníků ve spolupráci s českými nástavbáři. Tuto spolupráci chceme stále do budoucna intenzivně rozvíjet.“ Díky tomu byla také současná nabídka stavební řady, sklápěčů doplněna o nové varianty řešení nástaveb, například typ 1833D, 4×2 s hákovým nosičem kontejnerů a nebo typ 2642T, 6×2 s valníkovou nástavbou s hydraulickou rukou.

Ford Trucks 1833D s konfigurací podvozku 4×2, na kterém může být nainstalovaný hákový nosič kontejnerů s kapacitou 12 tun.
Ford Trucks 1833D s konfigurací podvozku 4×2, na kterém může být nainstalovaný hákový nosič kontejnerů s kapacitou 12 tun.

Spolehlivost, odolnost a efektivita

Stavební vozidla Ford Trucks si vždy udrží stabilní výkon. Prokáží to i v náročných podmínkách – v lomu, na stavbě, v horách či na staveništi v centru města. Ať už se jedná o jakoukoli zakázku, spolehnout se můžete na výkonné a úsporné motory. Ty nabízejí dlouhou životnost a spolehlivost a vydrží i hrubší zacházení, které je v této branži časté. Nezanedbatelné je i hledisko provozních nákladů – spotřeba paliva nových vozidel Ford Truck je nejnižší ve své třídě, nehledě na další úspory nákladů, plynoucí z kvalitního zpracování všech klíčových komponentů vozidel.

Síla pod kontrolou

Srdce stavební řady Ford Trucks bije rytmem výkonné technologie, 13litrovým motorem Ford ECOTORQ s emisním limitem Euro 6D. Tuny nákladu jdou hravě zvládnout díky širokopásmovému a vysokému točivému momentu. Plně naložené vozidlo pak budete mít pod kontrolou díky pokročilým brzdovým systémům. Bubnové brzdy Z-Cam, špičková motorová brzda nebo intardér, dodávaný jako doplňková výbava, vám umožní mít každý manévr pod kontrolou při jakékoliv zátěži a v každém typu terénu.

Ve spolupráci s českými nástavbáři byla současná nabídka stavební řady doplněna o typ 2642T s valníkovou nástavbou a hydraulickou rukou.
Ve spolupráci s českými nástavbáři byla současná nabídka stavební řady doplněna o typ 2642T s valníkovou nástavbou a hydraulickou rukou.

Pohodlí, které při práci oceníte

U vozidel stavební řady je kladen důraz především na funkčnost, ale nezapomínáme ani na pohodlí řidiče při jeho náročné práci. Zatímco výkonný motor dodává sílu vozidlu k překonání náročné trasy, ergonomicky řešená kabina poskytuje řidiči pohodlné a zároveň bezpečné pracoviště. Díky tomu se může řidič lépe soustředit na jízdu a práci na stavbě či v lomu.

Nákladní vozidla Ford Trucks

Nákladní vozidla Ford Trucks jsou prověřená desetiletími. Kvalita, odolnost, efektivita a nízké celkové provozní náklady jsou základními kameny globální strategie značky Ford Trucks. Spojují v sobě moderní technologie a dovednosti progresivního týmu vývojových a výrobních pracovníků s důrazem na inovativní přístup ve vývoji materiálů a výrobě jednotlivých komponentů a agregátů, včetně moderních motorů. Více informací a kontakty najdete na webových stránkách www.fordtrucks.cz.

Rychle k dodání

S ohledem na aktuální situaci na trhu, a zejména na dlouhé dodací termíny, přichází společnost F TRUCKS a.s. s proaktivním přístupem a nabízí tuzemským zákazníkům z řad stavebních firem pestrou paletu skladových vozů Ford Trucks s garancí termínu dodání kompletního vozidla v letošním roce. Vedle jedno- či třístranných sklápěček v nabídce nechybí ani nástavba s hákovým nosičem kontejnerů.

Servisní síť Ford Trucks zajišťuje záruční i pozáruční opravy.
Servisní síť Ford Trucks zajišťuje záruční i pozáruční opravy.

Servis

Klíčovou a samozřejmou součástí je hustá servisní síť pro nákladní vozidla Ford Trucks. Na optimalizaci servisních poboček importér neustále pracuje, a tak i do budoucna se bude moci uživatel spolehnout na perfektní a dostupné servisní služby. V současnosti tvoří servisní síť značky Ford Trucks pro záruční i pozáruční opravy tito partneři:

 • F TRUCKS, Strančice u Prahy,
 • AUTO HELUS, Plzeň-Ejpovice,
 • KŮTA SERVIS, Prachatice,
 • MASTER TRUCK Servis, Měšice u Prahy,
 • aSERVIS spol s r.o., Slaný,
 • PENAX – Petr Sýba, Teplice,
 • TURBOSOL SERVIS, Brno,
 • SPRO, Olomouc-Hněvotín,
 • BC LOGISTICS, Otrokovice,
 • PARTNER – IPEX, Frenštát pod Radhoštěm,
 • ČESKÉ AUTOMOBILOVÉ OPRAVNY, Trutnov.
 

Nové

Zelená roura na hladině? Pozor, může to být komín od podvodního buldozeru

Zveřejněno 1.2. Je tomu již téměř rok, co bylo v Praze u Štvanického ostrova rušno. Na probíhající stavbě Štvanické lávky (viz naše reportáž o manipulátoru JCB) tu byl na nesplavné části Vltavy nasazen speciální podvodní buldozer Komatsu D 155 W. Tento úctyhodný… celý příspěvek

Tunelová rýpadla Volvo s příslušenstvím Epiroc stavějí v Praze novou linku metra

Zveřejněno 30.1. Málokomu se poštěstí vidět ražbu tunelů na vlastní oči. My jsme tuto možnost měli. U příležitosti realizace nové linky metra D v Praze jsme se zajeli podívat na speciální tunelová rýpadla Volvo, která hrají při stavbě podzemní infrastruktury… celý příspěvek

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek