VLW Prodej, servis a půjčovna stavební techniky
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

TOBROCO-GIANT rozšiřuje řadu elektrických nakladačů o dva nové modely

Zveřejněno: 17. 5. 2023

Společnost TOBROCO-GIANT začala své nejvýkonnější nakladače řady G2700 nabízet také v elektrickém provedení. Nakladače s elektropohonem jsou podle výrobce schopné přepravovat těžké palety s cihlami a pracovat s nářadím, které vyžaduje velké množství hydraulického oleje.

Elektrifikované modely G2700E a G2700E X-TRA jsou schopny vykonávat těžké úkoly.

V posledních letech získává touha po ekologičtějším způsobu práce stále větší vliv na rozhodování o investicích v oborech jako je stavebnictví, zemědělství a zahradnictví. Také možnost pracovat s elektricky poháněnými stroji, které neobtěžují svými emisemi své okolí, nabývá stále na větším významu.

Cílem TOBROCO-GIANT je nabízet elektrické modely v rámci každé modelové řady nakladačů. Zákazníci budou mít vždy možnost zvolit si stroj s elektropohonem podle svých provozních potřeb a každodenních úkolů. Od roku 2019 společnost TOBROCO-GIANT vyrobila téměř 1 000 nakladačů s elektropohonem. Má také rozsáhlé znalosti o lithium-iontových bateriích.

Zvednutí a přeprava celé palety cihel nebo dlaždic není žádný problém.
Zvednutí a přeprava celé palety cihel nebo dlaždic není žádný problém.

Díky provozní hmotnosti téměř 2 600 kg a trakční síle 12 500 N jsou elektrifikované modely G2700E a G2700E X-TRA schopny vykonávat těžké úkoly. Zvednutí a přeprava celé palety cihel nebo dlaždic není žádný problém. Model G2700E navíc nabízí kapacitu výklopu 3 230 kg, verze X-TRA maximálně 3 435 kg. Zaujme také výška zdvihu 2,96 m u modelu G2700E a 2,5 m u modelu G2700E X-TRA.

S elektrickými nakladači lze provozovat příslušenství jako jsou sekačky, zametače a mulčovače, které vyžadují velké množství hydraulického oleje. Za tímto účelem je možné nakladače volitelně vybavit chladičem hydraulického oleje.

S nakladači lze provozovat též příslušenství, která vyžadují velké množství hydraulického oleje.
S nakladači lze provozovat též příslušenství, která vyžadují velké množství hydraulického oleje.

Nakladače jsou vybaveny 48V baterií LPT o kapacitě 260 Ah (volitelně (390 Ah nebo 520 Ah). Jde o lithium-železo-fosfátovou baterii, která nabízí mnoho výhod, jako je prodloužená životnost, bezúdržbovost, větší bezpečnost a lepší účinnost nabíjení/vybíjení. Akumulátor lze nabíjet pomocí vestavěné 230V nabíječky 48 V / 40 A (volitelně 48 V / 60 A), nebo lze využít – stejně jako u elektromobilů – dobíjecí stanici případně externí 48V nabíječku (Tobroco prodává 150 A nebo 300 A verzi), pomocí které lze doplnit energii o poznání rychleji.

Nakladače jsou vybaveny 48V baterií o kapacitě 260 Ah (volitelně 390 Ah a 520 Ah) a integrovanou 230V nabíječkou.
Nakladače jsou vybaveny 48V baterií o kapacitě 260 Ah (volitelně 390 Ah a 520 Ah) a integrovanou 230V nabíječkou.

Modely G2700E a G2700E X-TRA jsou poháněny výkonným 7kW elektromotorem. Hydrostatický pohon čtyř kol se 6tunovými nápravami zabraňuje ztrátě kontaktu stroje s terénem.

Stroje řady G2700E disponují třemi rychlostními stupni. K dispozici je také automatická rekuperace při každém použití brzdy. Velmi užitečná se ukazuje funkce, která zabraňuje převrácení stroje při rozjezdu ve svahu.

Zmíněné kolové nakladače jsou vybavené velmi velkou a pohodlnou kabinou, přesto mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Oba stroje lze snadno přepravovat na přívěsu. Pracovní hydraulika je poháněna elektromotorem o výkonu 12 kW s průtokem 35 l/min oleje s tlakem 170 barů pro připojené příslušenství.

 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek