Premiéra strojů DEVELON v Česku
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

Den s komunální a manipulační technikou v Auto SAS

Zveřejněno: 7. 7. 2022

Přijali jsme pozvánku na předváděcí akci východočeské společnosti Auto SAS s.r.o., která se uskutečnila ve dnech 25. až 26. května v areálu firmy v Solnici. A protože je tato východočeská firma prodejcem komunální a manipulační techniky, byla právě tato technika hlavním lákadlem. Mimochodem podobné představení zde pro své zákazníky pořádají pravidelně, obvykle dokonce dvakrát ročně (na jaře a na podzim).

Komunální vozidla do 3,5 tuny, zastoupená značkami Isuzu a tradiční značkou Multicar.

Dvě hlavní značky – Isuzu a Multicar – byly na akci zastoupeny hned několika modely s různými nástavbami. Společnost prodává užitkové vozy s celkovou hmotností do 3,5 tuny, přičemž cílí na města, obce nebo společnosti, zabývající se správou areálu, údržbou zeleně či odpadovým hospodářstvím.

Co se týče nástaveb, Auto SAS spolupracuje s několika regionálními dodavateli, například se společností SIMED ze Dvora Králové. Každé vozidlo lze upravit dle požadavku zákazníka a přizpůsobit účelu, pro který ho chce zákazník použít. Příkladem jsou zvýšené snímatelné bočnice u ISUZU M21 s hydraulickou rukou, nebo vozidlo Multicar s demontovatelným skrápěcím systémem vlastní konstrukce. Jednoduché skrápění, poháněné samostatným motorem Honda, vzniklo v dílnách Auto SAS jako alternativa k dražším a složitějším skrápěcím vestavbám. Osvědčilo se na trhu a je po něm velká poptávka.

Užitková vozidla Multicar patří ke stálicím v řadě garáží měst a obcí. Současně vyráběná modelová řada má s původní legendární „multikárou” už pramálo společného – snad jen rozměry podvozku a koncepce zůstaly stejné. Uvnitř najdeme moderní motory FPT s výkonem 110 kW, v kabině pak komponenty z nákladních vozidel IVECO. Současné multikáry umí v pohodě uhánět i 90 km/h a některé modely zvládnou i přes 120 km/h, takže v žádném případě už nejde o nějaké notorické „brzdiče” provozu. Jejich výhodou je jednoduchost a univerzálnost (počet možných vestaveb je téměř nekonečná).

Údržba silnic a chodníků v podání HAKO

Vozidla Multicar jsou, mimo jiné, nejdéle vyráběnou značkou z oblasti bývalého východního Německa. V současnosti spadá tato značka pod německého výrobce komunální techniky HAKO, která je rovněž zastoupena v nabídce firmy Auto SAS. Vystavená komunální technika HAKO zahrnovala sypače a vozidla pro čištění chodníků a silnic. Technika HAKO překvapila precizním zpracováním „Made in Germany” a také možnostmi rozšíření pro různé účely.

Zametací stroj Hako Citymaster 1650 vybavený mechanicky stavitelnými kartáči z produkce firmy SIMED.
Zametací stroj Hako Citymaster 1650 vybavený mechanicky stavitelnými kartáči z produkce firmy SIMED.

Na komunálních vozidlech nás zaujaly hrubé kartáče pro čištění chodníků od plevele. Tyto kartáče byly vyrobeny dle speciálního požadavku v dílnách subdodavatele, již zmíněné společnosti SIMED. Kartáče jsou dostupné ve dvou provedeních – buď mechanicky seřiditelné, nebo v provedení s dálkovým seřizováním z kabiny. Jedná se o stále častěji poptávané příslušenství, protože města a obce jsou dnes tlačena k tomu, aby při hubení plevele eliminovaly chemické prostředky a upřednostňovaly mechanické odstranění.

Koutek pro majitele stavebních strojů

Jednou z posledních novinek v solnické firmě je spuštění e-shopu s náhradními a údržbovými díly ke stavebním strojům. Na doméně www.bagrparts.cz najdou zákazníci stovky dílů, zejména pro mini a midi-bagry a pro manipulátory.

Část prostor byla věnována prezentaci e-shopu s díly ke stavebním strojům.
Část prostor byla věnována prezentaci e-shopu s díly ke stavebním strojům.

Nabídka pokrývá známé značky na trhu (Cat, JCB, Volvo, Yanmar, Kubota Bobcat, Takeuchi aj.), přičemž v sortimentu jsou všechny možné filtry, dále hadice, klínové řemeny, palivová, vodní nebo hydraulická čerpadla, motorové díly, podvozkové díly (pásy, napínáky, vodicí kola aj.), ale i kabinové díly, čelní skla, sedačky a drobný spotřební materiál. Výčet položek eshopu si návštěvníci mohli prohlédnout na speciálně naaranžovaném pultu a případně navázat spolupráci přímo s obchodními zástupci, kteří působí v jejich regionu.

Více informací o společnosti Auto SAS na webu www.autosas.cz.

 

Nové

Na „žluté železo“ výrobené v americké Iowě se můžete vždy plně spolehnout

Zveřejněno 3.6. Společnost Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, se zabývá vývojem a výrobou stavební, zemědělské, komunální, zahradní a lesnické techniky již od padesátých let minulého století. Pojďme si představit… celý příspěvek

Stavební stroje DEVELON (dříve Doosan) na EXPO Lesní lom

Zveřejněno 1.6. Ve dnech 13.–15. června 2023 představí společnost GARNEA a.s., výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, na veletrhu EXPO Lesní lom všechny hlavní stroje z těžké váhové kategorie této značky. Tři stroje bude možno vidět přímo v demo ukázce… celý příspěvek

Umělá inteligence za volantem. Problém otázky etiky a morální nejistoty

Zveřejněno 29.5. Na každém kroku snad ve všech oborech lidské činnosti se setkáváme s umělou inteligencí. Vývoji a praktickým testům se věnují stovky výzkumných a vědeckých týmů po celém světě. Z poslední doby připomeňme alespoň společnou aktivitu Microsoftu, firmy… celý příspěvek