Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 28.6. – svátek slaví Lubomír

Stroje CASE se zapojily do čištění mořského pobřeží

Zveřejněno: 23. 5. 2022

„The Beach Care Project“ – to je název speciálního programu, ve kterém se spojil výrobce stavebních strojů CASE Construction Equipment, jeho mateřská společnost CNH Industrial a mediální společnost 4 Elements. Cílem víceletého ekologického programu je obnova pláží, zejména u Středozemního moře, a jejich vyčištění od nahromaděného plastového odpadu.

Kolový nakladač CASE 621G EVOLUTION

Projekt je zaměřen nejen na samotný úklid, ale také na celou řadu doprovodných aktivit jako je vzdělávání a výzkum nebo zpětnou recyklaci odpadových materiálů.

Hlavním pomocníkem při úklidů pláží v Itálii, Francii, Španělsku a Velké Británii je kolový nakladač CASE 621G EVOLUTION, vybavený skeletovou lopatou o objemu 3,0 m3. Při sběru plastového odpadu pomáhají děti z místních základních škol; celkem bude zapojeno ve všech oblastech zhruba 10 000 dětí. Společnost CASE se rovněž pochlubila, že z recyklovaného plastu jsou zpátky vyráběny plastové hračky (jak jinak než stroje CASE).

Projekt, rozložený do několika etap, počítá v dalších letech s rozšířením na britské pláže. Do projektu je zapojena řada předních evropských výzkumných institucí a společně také financují studentská stipendia ve specializovaných výzkumných laboratořích, které se zaměřují na obnovu mořského ekosystému. Mediálními „ambasadory” projektu je mimo jiné známá italská televizní hlasatelka nebo hvězda italského národního ragbyového týmu.

Na konci roku 2021 se začalo s úklidem pláží v Itálii (od cípu Foce Varano až po pláže Carini na Sicílii); ve Francii byly vyčištěny pláže na známé Francouzské riviéře mezi městy Nice a Monako. V letošním roce se projekt přesouvá do Španělska a Velké Británie.

 

Nové

Výroba damprů v Československu v období po druhé světové válce

Zveřejněno 17.6. Dampery, zmiňované v minulém vydání (Muir-Hill, Aveling-Barford) se dovážely do Československa v poměrně malých počtech a jejich dovoz prakticky skončil s ukončením činnosti organizace UNRRA a spuštěním železné opony. Ruku v ruce s tím šel naprostý… celý příspěvek

Na co se zaměřit při pořizování smykem řízeného nakladače z pohledu příslušenství

Zveřejněno 15.6. Při nákupu smykem řízeného nakladače je potřeba zohlednit spoustu věcí. Spolu s výběrem značky a modelu přichází na řadu též otázka výbavy a příslušenství pro daný stroj. Pojďme se ve stručnosti podívat na to, co v této věci radí přední výrobci… celý příspěvek

Bobcat představil moderní koncepty. Zaměřují se na elektrifikaci, digitalizaci, autonomii a gamifikaci

Zveřejněno 11.6. Kampus Doosan Bobcat v Dobříši po 3 letech opět hostil legendární Bobcat Demo Days. Stovky zákazníků a prodejců z celé Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) navštívily tuto oblíbenou akci, aby si prohlédly a vyzkoušely nejnovější produkty Bobcat… celý příspěvek