Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 9.12. – svátek slaví Vratislav

Venkovní veletrh demopark 2023 poutá veliký zájem mezi vystavovateli

Zveřejněno: 13. 2. 2023

Již nyní můžeme oznámit, že letos, konkrétně od 18. do 20. června, se opět rozjede demopark v durynském Eisenachu. Organizátoři této největší venkovní výstavy ve svém odvětví v Evropě počítají, že se na veletrhu představí nejen všechny známé značky a řada inovací, ale přijede mnoho návštěvníků.

Návštěvníci veletrhu Demopark si budou moci stroje osahat a vyzkoušet přímo na místě.

Inovativní stroje, zařízení a digitální řešení pro praktické využití v zahradnictví a krajinářství, pro komunální aplikace, údržbu sportovišť a golfových hřišť – všechny již čekají, aby se mohly ukázat, z čeho jsou vyrobeny a představit na živo, co dokáží.

demopark určuje inovační cykly

Zájem vystavovatelů je již nyní extrémně vysoký. Dobrých 85 procent plochy je zarezervováno,” říká ředitel veletrhu demoparku Dr. Tobias Ehrhard. Není se čemu divit. Po předloňské přestávce související s pandemií má průmysl v zásobě řadu zajímavých vrcholů. „Výrobci již léta přizpůsobují své inovační cykly demoparku. Naše medaile za novinky jsou považovány za důležité ukazatele trendu a pokroku. Tím spíše v prostředí, které prochází rychlými změnami v důsledku digitalizace a elektrifikace,” zdůrazňuje Ehrhard.

Otevřená plocha pod širým nebem plná událostí

Neméně podstatným argumentem ve prospěch atraktivity veletrhu demopark je skutečnost, že náklady pro vystavovatele jsou oproti krytým výstavám nižší. „Očekáváme, že návštěvníků bude skutečně hodně, neboť si budou moci stroje osahat a vyzkoušet přímo na místě. A budou z řad profesionálů, komunálních činitelů, greenkeeperů,” vysvětluje ředitel veletrhu. Zkrátka žádná jiná průmyslová výstava nenabízí příležitost vyzkoušet si nejnovější technologie v reálných podmínkách. „Svým jedinečným charakterem událostí je demopark již dlouho mnohem více než jen oborovým veletrhem. Je to místo pro setkání, festival, dialog a platforma zážitků v jednom,” zdůrazňuje Ehrhard.

Demopark se uskuteční od 18. do 20. června 2023.
Demopark se uskuteční od 18. do 20. června 2023.

Zaměření na automatizaci a digitální sítě

Pořadatel počítá, že automatizace a digitalizace v kontextu udržitelnosti bude patřit mezi centrální technologické tahouny. Již nyní není důraz kladen na jednotlivé stroje samotné, ale na celkový proces. Koncepty „chytrého zahradničení” a „chytrého města” jsou podle něj dlouho na vzestupu. „Vzpomeňte si například na GPS řízené zapínání trysek na zimních servisních sypačích, digitální rozhraní pro podávání telemetrických dat nebo multifunkční dotykové displeje, které znatelně zjednodušují zpracování dat,” říká Ehrhard.

Prakticky orientované technické prezentace

Nedílnou součástí demoparku je rovněž atraktivní technický program zaměřený na praxi. „Naše technické prezentace a diskuse, například v rámci Obecního dne, budou obsahovat návody a aplikační znalosti z praxe ve větším měřítku než dosud,” říká Tobias Ehrhard. Počítá se pro představu s těmito tématy: Vyplatí se přizpůsobená digitální řešení obcím? Jak by měla být sestavena výkonná flotila zítřka? A co mohou asistenční systémy udělat, aby získaly zaměstnance pro nové chytré procesy? „To vše je součástí naší velké červnové programové ofenzívy. A teď vám mohu slíbit toto: Máme připravenu řadu překvapení, takže i ta nejdelší cesta do Eisenachu bude stát za to,” shrnuje Tobias Ehrhard.

Momentka z minulé výstavy Demopark.
Momentka z minulé výstavy Demopark.

Uvažujete na veletrhu vystavovat?

Zajistěte si poslední metry čtvereční online hned teď. Stáhnout si můžete registrační formuláře vystavovatelů na www.demopark.de, ale už dnes musíte počítat s tím, že se můžete dostat na čekací listinu.

Info pro návštěvníky

Sledujte demopark na Facebooku a LinkedIn: demopark.eisenach.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková1)
Foto: Helena Hejhálková

1) Čerpáno z tiskové zprávy.

Přečtěte si také

 

Nové

První kuželový drtič Nordberg GP330 byl uveden do provozu v roce 2016. Funguje dodnes

Zveřejněno 8.12. V německém kamenolomu BAG Rammelsbach měli tu čest, že byli první firmou, která uvedla do provozu v mnoha směrech revoluční kuželový drtič Nordberg GP330. Jak jim toto zařízení pomáhá při zpracování horniny a jak se osvědčilo? celý příspěvek

Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek