Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 27.9. – svátek slaví Jonáš

Určeny do drsných podmínek. To jsou mimosilniční pneumatiky Continental

Zveřejněno: 8. 7. 2021

Se značkou Continental jsou spojeny především pneumatiky pro osobní a užitková vozidla. Kromě toho se tato nadnárodní společnost věnuje též výrobě speciálních mimosilničních pneumatik, obzvláště segmentu EM a AGRO. A právě sortiment pro nakladače, dampry a skrejpry si představíme blíže.

Continental EM-Master v rozměru 23.5R25 na dampru Terex. (foto Continental Barum)

Závod určený pro OTR/EM pneumatiky otevřel Continental v roce 2019, a to v prostorách portugalského výrobního komplexu ležícího nedaleko Porta, ve městě Lousado. Zcela nová výrobní hala stojí v těsné blízkosti provozu na výrobu radiálních zemědělských pneumatik otevřeného v roce 2017. Celkové investiční náklady se vyšplhaly na 100 miliónů EUR.

Nabízené portfolio určené pro stavební a těžební firmy zahrnuje širokou škálu obutí. Velikostně se v případě kolových nakladačů pohybuje od 16“ do 25“, u pneumatik na dampry je to následně obutí od 25“ až do 35“. Kromě samotných plášťů Continental dodává též digitálního řešení ContiPressureCheck, které dovoluje měřit nejen tlak, jak je již běžné u konkurentů, ale i teplotu v pneumatikách a tyto údaje následně přenášet do kabiny řidiče či webové aplikace.

Řídicí jednotka systému ContiPressureCheck sbírá a zpracovává data z jednotlivých senzorů.
Řídicí jednotka systému ContiPressureCheck sbírá a zpracovává data z jednotlivých senzorů.

Samotným senzorem pro měření tlaku a teploty je každá EM pneumatika Continental vybavena již z výroby. Proto je možné všechny stroje obouvající pneumatiku s tímto čipem kdykoliv dovybavit kompletním řešením umožňující pravidelný monitoring tlaku a teplot uvnitř plášťů.

Continental 70E

Industriální dezén 70E je určen pro malé nakladače a podobné stroje pohybující se na staveništi jak na zpevněném povrchu, tak v měkkém podloží, kde se dobře pohybuje díky otevřenému dezénu v ramenní oblasti. Pneumatiky 70E se vyrábějí v rozměrech od 16“ do 20“. Pro zajištění pevnosti a dobré boční stability pláště je u tohoto dezénu použita kostra s ocelovým nárazníkem.

Nejmenší jsou pneumatiky s dezénem 70E.
Nejmenší jsou pneumatiky s dezénem 70E.

Continental EM-Master

Pneumatiky Continental EM-Master mohou obouvat kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery. Vynikají v provozech, ve kterých dochází k přepravě enormních množství celistvých nebo kusových materiálů v extrémních podmínkách – od měkkých, rozbahněných podloží a štěrku na staveništích, až po skalnatý terén v lomech. Zkrátka tam, kde základními předpoklady pro úspěšnou práci jsou dlouhá životnost, vynikající trakce a maximální odolnost vůči vysokým teplotám a prořezání o ostré kameny. Tyto pneumatiky jsou dostupné ve dvou verzích s různým profilem dezénu:

Model EM-Master E3/L3 má normální hloubku dezénu a široké mezery mezi bloky. To má značný podíl na vynikajících samočistících vlastnostech, dobré trakci a manévrovatelnosti i na blátivém podloží. Otevřený profil dezénu a jeho 100% normální hloubka zajišťují lepší chlazení a menší kumulaci tepla, což přispívá k delší životnosti.

Pro kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery se hodí pneumatiky Continental EM-Master.
Pro kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery se hodí pneumatiky Continental EM-Master.

Pneumatiky EM-Master E4/L4 mají oproti modelu E3/L3 větší bloky s menšími mezerami a větší hloubku dezénu. Pro tyto pneumatiky je charakteristická vysoká ochrana kostry a odolnost proti poškození, jež minimalizují riziko proražení a souvisejících prostojů. Menší mezery mezi bloky dezénu pozitivně ovlivňují jízdu i v obtížném terénu. Vzhledem k objemnému dezénu nabízejí pneumatiky Continental EM-Master E4/L4 výbornou životnost.

Oba modely pneumatik Continental EM-Master E3/L3 i E4/L4 jsou dostupné v rozměrech 23.5R25, 26.5R25 a 29.5R25. Pneumatiky Continental EM-Master E3/L3 jsou navíc k dispozici i ve velikosti 20.5R25.

Continental RDT-Master

Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry přepravující těžké náklady na velké vzdálenosti v náročném terénu. Vynikají extrémní odolností vůči prořezání či průrazu a i při vysokých rychlostech poskytují vysokou stabilitu a výbornou trakci.

Speciální profil pneumatik RDT-Master se vyznačuje velkou hloubkou dezénu, který nabízí vysokou nosnostní kapacitu a maximální míru odolnosti vůči poškození. Zkosené hrany běhounu společně s otevřeným ramenem zajišťují vysokou boční stabilitu a lepší jízdní vlastnosti umožňující lepší manévrovatelnost stroje. Maximální trakce je zaručena dokonce i v klikatém terénu a při vysokých rychlostech. Otevřený profil dezénu navíc přispívá k vynikajícím samočistícím vlastnostem.

Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry.
Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry.

Model RDT-Master E4 je dostupný v rozměrech 18.00R33, 21.00R33 a 24.00R35 jak ve standardním provedení, tak v provedení tzv. cut resistance (odolné proti prořezání).

Continental DumperMaster

Původně byla tato pneumatika vyvinuta pro skrejpry pohybující se v podpovrchových dolech při těžbě rudy. Velice dobře však funguje na nakladačích a demprech, kde si nachází své zákazníky hlavně díky speciálně vyztužené kostře, která dokáže výborně odvádět nakumulované teplo a tím prodloužit životnost pneumatiky.

DumperMaster má vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu.
DumperMaster má vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu.

Dezén se vyznačuje uzavřenými středovými bloky pro maximální ochranu proti průniku cizích předmětů do oblasti kostry pláště. Na první pohled zaujmou široké dezénové bloky pro dlouhou životnost a pohodlnou jízdu. Díky optimalizovaným drážkám mezi bloky dezénu má DumperMaster vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu. DumperMaster se vyznačuje širokou konstrukcí patky pro ideální uložení ráfku a přenos trakce silných strojů.

Konstrukce kostry byla zesílena a umožňuje velké rozpětí zatížení od 20 až do 60 tun. Model DumperMaster E4 se vyrábí v rozměrech 26,5R25, 29,5R25 a 35/65R33.

Autor: Pavel Kaška1)
Foto: Continental

1) Text doplněn redakcí časopisu Stavební technika.

Přečtěte si také

 

Nové

Doosan uvádí na trh nové kolové nakladače DL220-7 a DL250-7

Zveřejněno 25.9. Společnost Doosan Infracore Europe představila nové kolové nakladače DL220-7 a DL250-7. Modely jsou dalšími přírůstky do oceňované řady kolových nakladačů „DL-7“ a navazují na uvedení sedmi větších strojů DL-7 koncem loňského roku. celý příspěvek

Věrnost jedné značce se vyplácí. Firma spoléhá na osvědčené japonské stroje

Zveřejněno 20.9. Do redakce jsme dostali tip na zajímavou stavební firmu, která svou flotilu strojů poskládala téměř výhradně z červeno-bílých Japonců Takeuchi od VLW. Jak se umí na stavbě otáčet, jak je s nimi obsluha spokojená a které vychytávky tyto mašiny mají,… celý příspěvek

Jejich barvu předurčil starý Wartburg. Zelené stroje Cat zamířily do firmy z Kostelce nad Labem

Zveřejněno 16.9. Čtyři nové stroje vyvedené v netradičním barevném provedení budou určeny především pro práce spojené s pokládkou dlažby. Kromě vzhledu však zaujmou i nadstandardní výbavou, jako je třeba 3D nivelace nebo centrální mazání. celý příspěvek