Kupuj speciální pneumatiky
Continental EM Master a RDT Master
a získej dárek
Dnes je 3.8. – svátek slaví Miluše

Určeny do drsných podmínek. To jsou mimosilniční pneumatiky Continental

Zveřejněno: 8. 7. 2021

Se značkou Continental jsou spojeny především pneumatiky pro osobní a užitková vozidla. Kromě toho se tato nadnárodní společnost věnuje též výrobě speciálních mimosilničních pneumatik, obzvláště segmentu EM a AGRO. A právě sortiment pro nakladače, dampry a skrejpry si představíme blíže.

Continental EM-Master v rozměru 23.5R25 na dampru Terex. (foto Continental Barum)

Závod určený pro OTR/EM pneumatiky otevřel Continental v roce 2019, a to v prostorách portugalského výrobního komplexu ležícího nedaleko Porta, ve městě Lousado. Zcela nová výrobní hala stojí v těsné blízkosti provozu na výrobu radiálních zemědělských pneumatik otevřeného v roce 2017. Celkové investiční náklady se vyšplhaly na 100 miliónů EUR.

Nabízené portfolio určené pro stavební a těžební firmy zahrnuje širokou škálu obutí. Velikostně se v případě kolových nakladačů pohybuje od 16“ do 25“, u pneumatik na dampry je to následně obutí od 25“ až do 35“. Kromě samotných plášťů Continental dodává též digitálního řešení ContiPressureCheck, které dovoluje měřit nejen tlak, jak je již běžné u konkurentů, ale i teplotu v pneumatikách a tyto údaje následně přenášet do kabiny řidiče či webové aplikace.

Řídicí jednotka systému ContiPressureCheck sbírá a zpracovává data z jednotlivých senzorů.
Řídicí jednotka systému ContiPressureCheck sbírá a zpracovává data z jednotlivých senzorů.

Samotným senzorem pro měření tlaku a teploty je každá EM pneumatika Continental vybavena již z výroby. Proto je možné všechny stroje obouvající pneumatiku s tímto čipem kdykoliv dovybavit kompletním řešením umožňující pravidelný monitoring tlaku a teplot uvnitř plášťů.

Continental 70E

Industriální dezén 70E je určen pro malé nakladače a podobné stroje pohybující se na staveništi jak na zpevněném povrchu, tak v měkkém podloží, kde se dobře pohybuje díky otevřenému dezénu v ramenní oblasti. Pneumatiky 70E se vyrábějí v rozměrech od 16“ do 20“. Pro zajištění pevnosti a dobré boční stability pláště je u tohoto dezénu použita kostra s ocelovým nárazníkem.

Nejmenší jsou pneumatiky s dezénem 70E.
Nejmenší jsou pneumatiky s dezénem 70E.

Continental EM-Master

Pneumatiky Continental EM-Master mohou obouvat kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery. Vynikají v provozech, ve kterých dochází k přepravě enormních množství celistvých nebo kusových materiálů v extrémních podmínkách – od měkkých, rozbahněných podloží a štěrku na staveništích, až po skalnatý terén v lomech. Zkrátka tam, kde základními předpoklady pro úspěšnou práci jsou dlouhá životnost, vynikající trakce a maximální odolnost vůči vysokým teplotám a prořezání o ostré kameny. Tyto pneumatiky jsou dostupné ve dvou verzích s různým profilem dezénu:

Model EM-Master E3/L3 má normální hloubku dezénu a široké mezery mezi bloky. To má značný podíl na vynikajících samočistících vlastnostech, dobré trakci a manévrovatelnosti i na blátivém podloží. Otevřený profil dezénu a jeho 100% normální hloubka zajišťují lepší chlazení a menší kumulaci tepla, což přispívá k delší životnosti.

Pro kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery se hodí pneumatiky Continental EM-Master.
Pro kloubové dampry, nakladače a kolové buldozery se hodí pneumatiky Continental EM-Master.

Pneumatiky EM-Master E4/L4 mají oproti modelu E3/L3 větší bloky s menšími mezerami a větší hloubku dezénu. Pro tyto pneumatiky je charakteristická vysoká ochrana kostry a odolnost proti poškození, jež minimalizují riziko proražení a souvisejících prostojů. Menší mezery mezi bloky dezénu pozitivně ovlivňují jízdu i v obtížném terénu. Vzhledem k objemnému dezénu nabízejí pneumatiky Continental EM-Master E4/L4 výbornou životnost.

Oba modely pneumatik Continental EM-Master E3/L3 i E4/L4 jsou dostupné v rozměrech 23.5R25, 26.5R25 a 29.5R25. Pneumatiky Continental EM-Master E3/L3 jsou navíc k dispozici i ve velikosti 20.5R25.

Continental RDT-Master

Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry přepravující těžké náklady na velké vzdálenosti v náročném terénu. Vynikají extrémní odolností vůči prořezání či průrazu a i při vysokých rychlostech poskytují vysokou stabilitu a výbornou trakci.

Speciální profil pneumatik RDT-Master se vyznačuje velkou hloubkou dezénu, který nabízí vysokou nosnostní kapacitu a maximální míru odolnosti vůči poškození. Zkosené hrany běhounu společně s otevřeným ramenem zajišťují vysokou boční stabilitu a lepší jízdní vlastnosti umožňující lepší manévrovatelnost stroje. Maximální trakce je zaručena dokonce i v klikatém terénu a při vysokých rychlostech. Otevřený profil dezénu navíc přispívá k vynikajícím samočistícím vlastnostem.

Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry.
Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dampry.

Model RDT-Master E4 je dostupný v rozměrech 18.00R33, 21.00R33 a 24.00R35 jak ve standardním provedení, tak v provedení tzv. cut resistance (odolné proti prořezání).

Continental DumperMaster

Původně byla tato pneumatika vyvinuta pro skrejpry pohybující se v podpovrchových dolech při těžbě rudy. Velice dobře však funguje na nakladačích a demprech, kde si nachází své zákazníky hlavně díky speciálně vyztužené kostře, která dokáže výborně odvádět nakumulované teplo a tím prodloužit životnost pneumatiky.

DumperMaster má vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu.
DumperMaster má vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu.

Dezén se vyznačuje uzavřenými středovými bloky pro maximální ochranu proti průniku cizích předmětů do oblasti kostry pláště. Na první pohled zaujmou široké dezénové bloky pro dlouhou životnost a pohodlnou jízdu. Díky optimalizovaným drážkám mezi bloky dezénu má DumperMaster vysokou schopnost samočištění a dobrou trakci v blátivých podmínkách a na nezpevněném povrchu. DumperMaster se vyznačuje širokou konstrukcí patky pro ideální uložení ráfku a přenos trakce silných strojů.

Konstrukce kostry byla zesílena a umožňuje velké rozpětí zatížení od 20 až do 60 tun. Model DumperMaster E4 se vyrábí v rozměrech 26,5R25, 29,5R25 a 35/65R33.

Autor: Pavel Kaška1)
Foto: Continental

1) Text doplněn redakcí časopisu Stavební technika.

Přečtěte si také

 

Nové

Ve firmě vložili důvěru do strojů Vermeer. Vyrábí kvalitní kompost i štěrk

Zveřejněno 28.7. Společnost Humuswerk se zabývá kompostováním, přičemž v rámci výroby u ní uvidíte zajímavé stroje. Příchozí surovinu zpracovává v horizontálním drtiči Vermeer HG6000. Na konci procesu kompostování hraje důležitou roli další stroj Vermeer, bubnové… celý příspěvek

MAHLE – to jsou motorové náhradní díly za skvělé ceny! Jejich zpracování odpovídá originálům

Zveřejněno 25.7. V jednom z minulých čísel Stavební techniky jsme si představili společnost ACRO GROUP, která provozuje profesionální e-shop s náhradními díly pro širokou škálu stavební, těžební a zemědělské techniky. Nyní se speciálně zaměříme na motorové díly… celý příspěvek

Drticí lžice MB Crusher BF70.2 mění zbytkový materiál na surovinu

Zveřejněno 22.7. Drticí lžice MB Crusher se na českém trhu zabydlují a rostoucímu počtu tuzemských zákazníků přinášejí výraznou přidanou hodnotu k jejich strojům. Mezi největší bestsellery patří řada drticích lžic k rýpadlům, označovaná BF. Zdaleka nejprodávanější… celý příspěvek