e-shop RENOMAG
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

Silniční veletrh v Pardubicích má budoucnost

Zveřejněno: 7. 10. 2022

Dne 9. září 2022 se v Pardubicích konal již 21. ročník Silničního veletrhu. V prostorách Správy a údržby silnic Pardubického kraje představilo své stroje a práci sedm desítek vystavovatelů. Počasí akci přálo a návštěvníci mohli vidět nejen historické a moderní stroje, ale rovněž být u další části projektu Tatra do škol.

Veletrhu se zúčastnilo přes 70 vystavovatelů. Jedním z nich byla společnost F Trucks a.s.

Již od časného rána se sjížděla odborná veřejnost do pardubických Doubravic, aby se mohla zúčastnit již 21. ročníku venkovní prezentační výstavy v oboru silničního hospodářství a stavitelství.

Mezi návštěvníky patřili především zástupci z oblasti silničního hospodářství, dále výrobci a prodejci silniční techniky, stavebních materiálů, dodavatele měst a obcí, SÚS a ŘSD prodejci nákladních automobilů, stavebních strojů, technologických zařízení a jejich příslušenství, dodavatele dopravního značení, osvětlení a komunální techniky či dodavatele stavebních prací.

A co přesně bylo v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje tentokrát? „Veletrh je složen ze tří oblastí – minulost, současnost a budoucnost. K vidění bylo několik historických vozidel TATRA, přes sedmdesát vystavovatelů, kteří prezentují svoje materiály, služby, technologie a nové výrobky z hlediska stavby i strojního vybavení. Co se týče budoucnosti, týkala se recyklace a odpadového hospodářství," prozradil ředitel SÚS PK Miroslav Němec.

Tatra 111 je jedním z nejslavnějších nákladních automobilů značky Tatra. Jezdila u německé i československé armády.
Tatra 111 je jedním z nejslavnějších nákladních automobilů značky Tatra. Jezdila u německé i československé armády.

Za slunečného počasí viděli v praxi návštěvníci veletrhu nejen stánky jednotlivých vystavovatelů, ale na volné ploše například přípravu betonu vydrcovacími nůžkami k následné ekologické likvidaci betonového recyklátu, likvidaci autovraku či ukázky dalších pracovních strojů.

Na volné ploše byla vidět například příprava betonu vydrcovacími nůžkami. (foto Máša agency)
Na volné ploše byla vidět například příprava betonu vydrcovacími nůžkami. (foto Máša agency)

Součástí veletrhu bylo rovněž slavnostní předání nového vozu z projektu Tatra do škol, v rámci kterého dostal SÚS PK do svého provozu nový vůz Tatra Fénix postavený studenty Střední školy automobilní v Holicích. Ti ho v rámci své výuky sestavili z dodaných dílů.

Nový vůz Tatra Fénix sestavený studenty Střední školy automobilní v Holicích. Zleva Jan Hertl, Vít Kadlec, Petr Vavřina, učitel odborného výcviku Pavel Dědič, Michal Melich a ředitel školy Mgr. Michal Šedivka.
Nový vůz Tatra Fénix sestavený studenty Střední školy automobilní v Holicích. Zleva Jan Hertl, Vít Kadlec, Petr Vavřina, učitel odborného výcviku Pavel Dědič, Michal Melich a ředitel školy Mgr. Michal Šedivka.

Ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec zhodnotil veletrh organizačně a návštěvnicky jako velmi úspěšný. „Přežívají pouze užitečné věci, takže pokud návštěvníci vyhodnotí, že je to věc vhodná opakovaně ke zhlédnutí, tak má svoji životnost," prozradil recept k „dlouhověkosti” pardubického silničního veletrhu.

Také nám se veletrh velmi líbil, děkujeme za pozvání a těšíme se na další jeho vydání v roce 2023.

 

Nové

Příběh společného růstu, kvality a důvěry

Zveřejněno 5.6. Akciová společnost KLAUS Timber je dnes jedním z nejvýznamnějších výrobců dřevěných palet a obalů ve střední Evropě. Firma působí od roku 1998 a již na začátku roku 1999 došlo k zásadní změně jejího zaměření – od původního zpracování řeziva přešla k… celý příspěvek

Když produktová nabídka přerůstá ve strategické partnerství

Zveřejněno 4.6. V současném dynamickém prostředí stavebního a těžebního průmyslu již nestačí být pouhým dodavatelem komponentů. Pro firmy provozující těžkou techniku je klíčová minimalizace prostojů a maximalizace životnosti investic. Společnost Bohnenkamp, jako… celý příspěvek

Hardox HiAce – otěruvzdorná ocel pro aplikace v korozním prostředí

Zveřejněno 3.6. Otěruvzdorné oceli zvyšují životnost zařízení pracující v abrazivním prostředí. Současné varianty mají tvrdost mezi 400 HBW a 650 HBW, přičemž standardem se postupně stává tvrdost 500 HBW na úkor předcházejícího standardu 450 HBW. Právě tvrdost v… celý příspěvek