Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 2.2. – svátek slaví Nela

Veletrh bauma 2022. Více než 300 firem zůstává na čekací listině

Zveřejněno: 18. 7. 2022

Veletrh bauma, který se bude konat v Mnichově od 24. do 30. října, je pro vystavovatele beznadějně vyprodaný. Na čekací listině zůstalo přes 300 firem. Díky velikému zájmu vystavovatelů a množství avizovaných novinek se čeká i vysoký počet návštěvníků.

Veletrh bauma 2022 se bude konat v Mnichově od 24. do 30. října

Aktuálně je přihlášeno téměř 3 000 vystavovatelů z 50 zemí. Česká republika bude zastoupena rekordními 45 vystavovateli.

Technologie pro těžbu

Těžební sektor opět předvádí silnou pozici. Kromě známých průmyslových gigantů, jako jsou BHS Sonthofen, Herrenknecht, Komatsu, Liebherr, Schulte Strathaus a Zeppelin Baumaschinen, letos přibude Matrix Design Group z USA, Resemin z Peru, Roco9 z Velké Británie, Tesab Engineering z Velké Británie a mezi vystavovateli z Francie bude poprvé zastoupena společnost Weber Mining & Tunneling. Minearc Systems z australského trhu, který je atraktivní pro těžební průmysl, bude opět u toho.

Inovační centrum

Nejen v těžebním sektoru, ale i v ostatních průmyslových segmentech má bauma velký význam. Vystavovatelé zde, mimo jiné, pravidelně přicházejí s četnými inovacemi. Tomuto segmentu je věnována inovační hala LAB0, ve které proběhne bauma Forum, Virtual Reality, MIC 4.0, Startups a Science Hub. Kromě toho veletrh nabídne prezentaci mladých talentů Think Big, která se ukazuje jako důležité téma.

Pět klíčových témat

Průkopnickou roli hraje bauma i z hlediska témat. V roce 2022 se zaměří především na pět klíčových témat, kterými se budou zabývat vystavovatelé v doprovodném programu: „Nulové emise”, „Digitální staveniště”, „Stavební metody a materiály zítřka”, „Cesta k autonomním strojům” a „Těžba – udržitelná, efektivní, spolehlivá”.

Očekává se veliký počet návštěvníků

Obsazenost veletrhu je veliká, proto i Klaus Dittrich, generální ředitel Messe München je velmi optimistický při odhadu počtu návštěvníků a říká: „Tato zpětná vazba jasně ukazuje, že naši zákazníci si pevně naplánovali termín veletrhu bauma. V rozhovorech s lidmi znovu a znovu slyšíme, jak se vystavovatelé a návštěvníci těší na osobní setkání a samozřejmě také na zvláštní atmosféru veletrhu. Pevně věřím, že se situace v blízké budoucnosti uklidní do té míry, že zažijeme impozantní baumu s vysokou mírou mezinárodní účasti.

Zkrátka přípravy na veletrh bauma jsou v plných obrátkách a přední světový veletrh stavebních strojů, strojů na výrobu stavebních hmot, těžebních strojů, stavebních vozidel a stavební techniky se těší na návštěvníky z celého světa. Přijďte se podívat i vy.

Poznámka

Ve dnech 21. a 22. června se v Mnichově konal tzv. Media Dialogue, což je setkání předních vystavovatelů a pořadatelů veletrhu s vybranými cca 150 novináři z celého světa. Na tuto akci jsme za Českou republiku byli pozváni také my, proto vám budeme moci v dalším čísle Stavební techniky přinést nejen unikátní informace o chystaném veletrhu, ale také o náladě a názory lidé k současnému dění ve světě.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková1)
Foto: Messe München

1) Z podkladů Messe München.

Tématické tagy

Přečtěte si také

 

Nové

Zelená roura na hladině? Pozor, může to být komín od podvodního buldozeru

Zveřejněno 1.2. Je tomu již téměř rok, co bylo v Praze u Štvanického ostrova rušno. Na probíhající stavbě Štvanické lávky (viz naše reportáž o manipulátoru JCB) tu byl na nesplavné části Vltavy nasazen speciální podvodní buldozer Komatsu D 155 W. Tento úctyhodný… celý příspěvek

Tunelová rýpadla Volvo s příslušenstvím Epiroc stavějí v Praze novou linku metra

Zveřejněno 30.1. Málokomu se poštěstí vidět ražbu tunelů na vlastní oči. My jsme tuto možnost měli. U příležitosti realizace nové linky metra D v Praze jsme se zajeli podívat na speciální tunelová rýpadla Volvo, která hrají při stavbě podzemní infrastruktury… celý příspěvek

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek