Echidna - Expert na řeznou a jinou techniku pro stavební a demoliční stroje
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Veletrh bauma 2022. Více než 300 firem zůstává na čekací listině

Zveřejněno: 18. 7. 2022

Veletrh bauma, který se bude konat v Mnichově od 24. do 30. října, je pro vystavovatele beznadějně vyprodaný. Na čekací listině zůstalo přes 300 firem. Díky velikému zájmu vystavovatelů a množství avizovaných novinek se čeká i vysoký počet návštěvníků.

Veletrh bauma 2022 se bude konat v Mnichově od 24. do 30. října

Aktuálně je přihlášeno téměř 3 000 vystavovatelů z 50 zemí. Česká republika bude zastoupena rekordními 45 vystavovateli.

Technologie pro těžbu

Těžební sektor opět předvádí silnou pozici. Kromě známých průmyslových gigantů, jako jsou BHS Sonthofen, Herrenknecht, Komatsu, Liebherr, Schulte Strathaus a Zeppelin Baumaschinen, letos přibude Matrix Design Group z USA, Resemin z Peru, Roco9 z Velké Británie, Tesab Engineering z Velké Británie a mezi vystavovateli z Francie bude poprvé zastoupena společnost Weber Mining & Tunneling. Minearc Systems z australského trhu, který je atraktivní pro těžební průmysl, bude opět u toho.

Inovační centrum

Nejen v těžebním sektoru, ale i v ostatních průmyslových segmentech má bauma velký význam. Vystavovatelé zde, mimo jiné, pravidelně přicházejí s četnými inovacemi. Tomuto segmentu je věnována inovační hala LAB0, ve které proběhne bauma Forum, Virtual Reality, MIC 4.0, Startups a Science Hub. Kromě toho veletrh nabídne prezentaci mladých talentů Think Big, která se ukazuje jako důležité téma.

Pět klíčových témat

Průkopnickou roli hraje bauma i z hlediska témat. V roce 2022 se zaměří především na pět klíčových témat, kterými se budou zabývat vystavovatelé v doprovodném programu: „Nulové emise”, „Digitální staveniště”, „Stavební metody a materiály zítřka”, „Cesta k autonomním strojům” a „Těžba – udržitelná, efektivní, spolehlivá”.

Očekává se veliký počet návštěvníků

Obsazenost veletrhu je veliká, proto i Klaus Dittrich, generální ředitel Messe München je velmi optimistický při odhadu počtu návštěvníků a říká: „Tato zpětná vazba jasně ukazuje, že naši zákazníci si pevně naplánovali termín veletrhu bauma. V rozhovorech s lidmi znovu a znovu slyšíme, jak se vystavovatelé a návštěvníci těší na osobní setkání a samozřejmě také na zvláštní atmosféru veletrhu. Pevně věřím, že se situace v blízké budoucnosti uklidní do té míry, že zažijeme impozantní baumu s vysokou mírou mezinárodní účasti.

Zkrátka přípravy na veletrh bauma jsou v plných obrátkách a přední světový veletrh stavebních strojů, strojů na výrobu stavebních hmot, těžebních strojů, stavebních vozidel a stavební techniky se těší na návštěvníky z celého světa. Přijďte se podívat i vy.

Poznámka

Ve dnech 21. a 22. června se v Mnichově konal tzv. Media Dialogue, což je setkání předních vystavovatelů a pořadatelů veletrhu s vybranými cca 150 novináři z celého světa. Na tuto akci jsme za Českou republiku byli pozváni také my, proto vám budeme moci v dalším čísle Stavební techniky přinést nejen unikátní informace o chystaném veletrhu, ale také o náladě a názory lidé k současnému dění ve světě.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková1)
Foto: Messe München

1) Z podkladů Messe München.

Tématické tagy

Přečtěte si také

 

Nové

Den s kyvadlovou dopravou zajišťující svoz a rozvoz servisované techniky

Zveřejněno 18.8. V oblasti služeb přišla společnost NorWit v posledních letech s několika inovacemi, které vyhoví těm nejpřísnějším kritériím. Jednou z nich je pravidelný kyvadlový svoz a rozvoz opravené techniky zákazníkům. Využili jsme možnosti a strávili jsme s… celý příspěvek

S granitoidy ve výkopu pomohla až rýpadlová cirkulární pila Echidna

Zveřejněno 15.8. Rozsáhlý projekt výstavby 4,5 km dlouhého kanalizačního řadu v obci Olšany přichystal stavbařům nečakané překvapení. Na několika místech narazili na tvrdé horninové formace, se kterými si neporadila ani špičková hydraulická kladiva. S prosbou o… celý příspěvek

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno 10.8. Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak… celý příspěvek