Dnes je 25.3. – svátek slaví Marián

Optimálně sladěné modely. Společnost Liebherr představila novou řadu kompaktních nakladačů

Zveřejněno: 10. 10. 2022

Kompaktní nakladače Liebherr se od své premiéry v roce 2013 osvědčily v nejrůznějších oborech jako bezpeční a spolehliví pomocníci. Nyní společnost Liebherr tuto typovou řadu inovoje a rozšiřuje o nový model L 504. K nejdůležitějším novinkám patří přepracovaná kabina strojníka, která nabízí vynikající výhled díky větším proskleným plochám. Modely L 506 a L 508 lze volitelně dodat v provedení „Speeder“ navyšující maximální rychlost na 30 km/h.

Kompaktní nakladač Liebherr L 504 je nejnovější model v nabídce kolových nakladačů Liebherr.

Nová typová řada kompaktních nakladačů zahrnuje tři optimálně sladěné modely. Nakladač L 504 Compact rozšiřuje nabídku kolových nakladačů koncernu Liebherr směrem dolů, přičemž zachovává kvality větších kolových nakladačů Liebherr a přesvědčí svým výhodným poměrem ceny a výkonu. Následuje model L 506, který díky velkému množství nového vybavení potvrzuje svoji silnou pozici na trhu. Stejně jako u nakladače L 504 také u nakladače L 506 konstrukční výška nepřekračuje 2,5 m, což například usnadňuje přepravu na přívěsu. Nový nakladač L 508 Compact je větší a širší, než zbylé dva kompaktní modely. Vyniká svým silným pohonem pojezdu a vysokou překlopnou silou.

Kompaktní nakladač Liebherr L 508 na stavbě. Model L 508 Compact je větší a širší než L 504 a L 506.
Kompaktní nakladač Liebherr L 508 na stavbě. Model L 508 Compact je větší a širší než L 504 a L 506.

Univerzální a výkonný: inteligentní řešení kinematiky výložníku

Nové kompaktní nakladače mají robustní výložník se Z-kinematikou, která umožňuje použití nejrůznějšího pracovního nářadí. Pro bezpečný a přesný provoz s paletizačními vidlemi společnost Liebherr optimalizovala paralelní vedení. To je například důležité při přepravě palet s dlažbou nebo terasovými dlaždicemi v zahradnictví a zemědělství. Pro další zvýšení mnohostrannosti nabízí Liebherr u modelů L 506 a L 508 kinematiku výložníku ve volitelné variantě „High Lift”, tedy s prodlouženým provedením kinematiky výložníku a s větším dosahem. Díky tomu mohou kompaktní nakladače nakládat také větší nákladní vozidla.

Výkonové parametry nových kompaktních nakladačů
Výkonové parametry nových kompaktních nakladačů

V komunálních službách jsou kolové nakladače konfrontovány s nejrůznějšími požadavky. Přeprava materiálu s různými lopatami nebo s paletizačními vidlemi, zemní práce s lopatou 4 v 1, úklidové práce se zametacím strojem nebo úklid sněhu se sněhovou radlicí je několik příkladů. Pro efektivní a spolehlivé zvládnutí těchto rozmanitých úkolů nabízí společnost Liebherr k nakladačům plně automatický rychloupínací systém LIKUFIX umožňující obsluze stroje stisknutím tlačítka v kabině během několika sekund vyměnit mechanické a hydraulické pracovní nářadí. Tím se šetří čas a minimalizuje riziko úrazu, protože strojník nemusí při výměně vystoupit z kabiny.

Komfortní a bezpečná: nová kabina a funkční design

Propracovaná řešení byla uplatněna také u nově koncipované kabiny, která je přístupná přes robustní nástup. Na první pohled je zřejmé, že společnost Liebherr zvětšila prosklené plochy na všech stranách. U čelního skla dokonce až po podlahu kabiny obsluhy. To umožňuje lepší výhled všemi směry, především však na pracovní nářadí a do oblasti kloubu kolového nakladače. Zadní sklo je po stranách vyklenuté a díky tomu umožňuje volný výhled dozadu. Pro zvýšení bezpečnosti při couvání nabízí nové kompaktní nakladače volitelnou couvací kameru.

Optimální výhled: nová kabina kompaktních nakladačů Liebherr má velké prosklené plochy.
Optimální výhled: nová kabina kompaktních nakladačů Liebherr má velké prosklené plochy.

Nesčetné detaily, například přehledně uspořádané ovládací prvky nebo praktické odkládací plochy zvyšují komfort kabiny strojníka. S osvědčeným joystickem Liebherr může obsluha stroje bezpečně ovládat kinematiku výložníku a pracovní nářadí. To platí také pro volitelný minijoystick na ovladači, který slouží k ovládání pomocných hydraulických funkcí. Sloupek řízení může být na přání zákazníka proveden v plynule nastavitelném provedení a displej umožňuje individuální nastavení polohy na sloupku A kabiny strojníka. Tato opatření zajišťují snadné a intuitivní ovládání kompaktního nakladače, což je například důležité u pronajímání stavebních strojů.

Design nových kompaktních nakladačů Liebherr působí moderně a funkčně. Kryt motoru s dynamickými tvary je přehledně uspořádán a nebrání ve výhledu z kabiny. Kinematika výložníku má kónický tvar, který optimalizuje výhled na pracovní nářadí a náklad. Kompaktní konstrukce nových kompaktních nakladačů s nízkým těžištěm zajišťuje optimální rozložení hmotnosti. Z toho vyplývá bezpečná stabilita a bezpečný jízdní komfort.

 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek