Echidna - Expert na řeznou a jinou techniku pro stavební a demoliční stroje
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Novinky v JH Stavební stroje: Rozšíření půjčovny a další minirýpadlo

Zveřejněno: 11. 6. 2021

Rodinná firma JH Stavební stroje z Bezděčína u Mladé Boleslavi připravila na letošní jaro hned několik novinek. Stávající sortiment, který se skládá hlavně z ručně vedené hutnicí techniky AMMANN a smykem řízených nakladačů Locust, doplnily diamantové řezné kotouče značky Cedima. V půjčovně nově nalezneme kladiva Makita a elektrocentrály Honda, přibylo též další minirýpadlo Yanmar.

U JH Stavební stroje si zákazník nově může vybrat z široké palety výrobků Cedima.

Kotouče Cedima, které jsou určeny převážně pro řezání asfaltu a betonu, jsou nabízeny v průměrech od 230 do 450 mm. Výrobce Cedima GmbH pochází z Německa a diamantové řezné nástroje nabízí už od roku 1984.

Více techniky v půjčovně

Rozšíření se dočkal také sortiment půjčovny. Z důvodu zvýšené poptávky po menší mechanizaci přibyla kladiva renomovaného výrobce Makita spolu s širokou nabídkou sekáčů. Bourací kladivo má provozní hmotnost 12,3 kg; kombinované pak 6,6 kg. Další novou položkou půjčovny jsou elektrocentrály s benzinovými motory Honda. K dispozici jsou v jednofázovém a třífázovém provedení o provozním výkonu 7kVA. Na značku Honda padla volba díky její skvělé spolehlivosti. Co se týče elektrocentrál, zájemci o zapůjčení mají na webu JH Stavební stroje přehledně uvedeno, jak správně takovou centrálu vybrat včetně seznamu jednotlivých spotřebičů a jejich příkonů. Na jednu nádrž vydrží tato elektrocentrála v chodu necelé tři hodiny.

Další minirýpadlo Yanmar

Stálicí v místní půjčovně jsou minirýpadla Yanmar. Díky rostoucímu zájmu zákazníků se proto rozhodli na začátku června pořídit další stroj – konkrétně dvoutunové minirýpadlo Yanmar SV 18. Jak potvrzuje jeden z majitelů firmy, Jiří Husák mladší, v této kategorii se jedná o bezkonkurečně nejvyhledávanější stroj. Je to ideální pomocník pro nejrůznější „domácí kopání” – má kompaktní rozměry, snadno se převáží (i díky roztahovacímu podvozku), má roztahovací radlici a v JH Stavební stroje vám k němu zapůjčí příslušenství, na které si vzpomenete. Samozřejmě tu zájemce i proškolí a poradí s výběrem.

Společnost JH Stavební stroje neustále vymýšlí něco nového. Na faceliftovaném webu www.husakjiri.com se dozvíte více v sekci „aktuality”.

 

Nové

Den s kyvadlovou dopravou zajišťující svoz a rozvoz servisované techniky

Zveřejněno 18.8. V oblasti služeb přišla společnost NorWit v posledních letech s několika inovacemi, které vyhoví těm nejpřísnějším kritériím. Jednou z nich je pravidelný kyvadlový svoz a rozvoz opravené techniky zákazníkům. Využili jsme možnosti a strávili jsme s… celý příspěvek

S granitoidy ve výkopu pomohla až rýpadlová cirkulární pila Echidna

Zveřejněno 15.8. Rozsáhlý projekt výstavby 4,5 km dlouhého kanalizačního řadu v obci Olšany přichystal stavbařům nečakané překvapení. Na několika místech narazili na tvrdé horninové formace, se kterými si neporadila ani špičková hydraulická kladiva. S prosbou o… celý příspěvek

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno 10.8. Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak… celý příspěvek