Echidna - Expert na řeznou a jinou techniku pro stavební a demoliční stroje
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Dva přídavné hydraulické okruhy u rýpadel Komatsu s prodlouženým dosahem

Zveřejněno: 4. 11. 2021

Pro dvojicí středně těžkých pásových rýpadel Komatsu s typovým označením PC210LC-11 a PC360LC-11 (21 a 36 tun) v konfiguraci s extra dlouhým ramenem (15 a 22 m) jsou nyní v rámci volitelné výbavy k dispozici dva další přídavné hydraulické okruhy. Japonský výrobce tak reaguje na zvýšenou poptávku provozovatelů těchto specifických strojů po větším výběru příslušenství.

Rýpadla Komatsu PC210LC-11 a PC360LC-11 v konfiguraci s extra dlouhým ramenem budou moci být již z výroby vybavena dvojicí přídavných hydraulických okruhů.

Pásová rýpadla s prodlouženým dosahem, kterým se lidově někdy přezdívá „čapí noha”, jsou oblíbené zejména při ekologických pracích jako sanace nebo manipulace s kaly a nebezpečnými látkami.

Více hydraulických okruhů = více možností

Tovární řešení v podobě doinstalace dvou dalších okruhů má pro konečného uživatele několik výhod. Tou největší je samozřejmě rozšíření využití stroje – další dva okruhy znamenají, že na stroj lze instalovat rozmanité příslušenství až do maximální povolené váhy na konci výložníku 1 300 kg (limit pro konfiguraci s prodlouženým dosahem, počítá se včetně montážní desky). Protože jde o tovární řešení, vztahuje se na něj samozřejmě plná záruka. Tovární řešení má však i další výhody – systém je odzkoušený, prověřený a speciálně odladěný pro tyto dva typy rýpadel. Zákazník tak nemusí vymýšlet složité „třetí cesty”, například úpravu hydraulického systému svépomocí.

Samotné hydraulické okruhy od Komatsu vynikají robustností a dlouhou životností. Konstrukčně se jedná o trubky z vysoce odolné oceli s plochými spojkami na konci. V prvním okruhu je integrováno ovládání přídavného příslušenství. Součástí je i příprava na instalaci zpětného hydraulického okruhu (ten je ovšem dostupný pouze u stroje se standardní délkou ramene).

Pro více informací o uvedené výbavě doporučujeme kontaktovat tuzemského dealera strojů KOMATSU, společnost KUHN-BOHEMIA.

Pásové rýpadlo Komatsu PC360LC-11 ve zkratce

Rýpadlo PC360LC-11 demonstruje vedoucí postavení společnosti Komatsu v oblasti technologií šetrných k životnímu prostředí. Stroj, osazený pohonnou jednotkou Komatsu SAA6D114E-6, splňuje emisní směrnici Stage V a to při 5% zvýšení palivové účinnosti v porovnání s předchozí generací. Klíčové z tohoto pohledu je i elektronicky řízené hydraulické čerpadlo s proměnlivým průtokem umožňující plynulé dávkování hydraulického výkonu dle potřeby dané aplikace.

K nízké spotřebě paliva dále napomáhá celá řada faktorů – například automatické a programovatelné vypínání motoru při nečinnosti (od 5 do 60 minut), speciální ECO mód a ECO průvodce, který navádí obsluhu k úspornému provozu skrze piktogramy na velkoplošném barevném displeji v kabině nebo dva módy pro ovládání dvoudílného výložníku. Při náročných výkopových pracích, kdy je naopak potřeba okamžité zvýšení výkonu, je k dispozici funkce PowerMax.

Obsluhu potěší pohodlná kabina se vzduchem odpruženou a vyhřívanou sedačkou s výškově nastavitelnými područkami nebo jednoduché a pohodlné ovládání řady funkcí prostřednictvím dotykového displeje. Například přednastavených pracovních režimů (liší se požadavky na hydraulický výkon stroje), mezi kterými lze rychle přepínat, je k dispozici šest.

 

Nové

Den s kyvadlovou dopravou zajišťující svoz a rozvoz servisované techniky

Zveřejněno 18.8. V oblasti služeb přišla společnost NorWit v posledních letech s několika inovacemi, které vyhoví těm nejpřísnějším kritériím. Jednou z nich je pravidelný kyvadlový svoz a rozvoz opravené techniky zákazníkům. Využili jsme možnosti a strávili jsme s… celý příspěvek

S granitoidy ve výkopu pomohla až rýpadlová cirkulární pila Echidna

Zveřejněno 15.8. Rozsáhlý projekt výstavby 4,5 km dlouhého kanalizačního řadu v obci Olšany přichystal stavbařům nečakané překvapení. Na několika místech narazili na tvrdé horninové formace, se kterými si neporadila ani špičková hydraulická kladiva. S prosbou o… celý příspěvek

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno 10.8. Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak… celý příspěvek