Nová minirýpadla CASE řady D pzahrnují 20 modelů od 1 do 6 tun
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

Dva přídavné hydraulické okruhy u rýpadel Komatsu s prodlouženým dosahem

Zveřejněno: 4. 11. 2021

Pro dvojicí středně těžkých pásových rýpadel Komatsu s typovým označením PC210LC-11 a PC360LC-11 (21 a 36 tun) v konfiguraci s extra dlouhým ramenem (15 a 22 m) jsou nyní v rámci volitelné výbavy k dispozici dva další přídavné hydraulické okruhy. Japonský výrobce tak reaguje na zvýšenou poptávku provozovatelů těchto specifických strojů po větším výběru příslušenství.

Rýpadla Komatsu PC210LC-11 a PC360LC-11 v konfiguraci s extra dlouhým ramenem budou moci být již z výroby vybavena dvojicí přídavných hydraulických okruhů.

Pásová rýpadla s prodlouženým dosahem, kterým se lidově někdy přezdívá „čapí noha”, jsou oblíbené zejména při ekologických pracích jako sanace nebo manipulace s kaly a nebezpečnými látkami.

Více hydraulických okruhů = více možností

Tovární řešení v podobě doinstalace dvou dalších okruhů má pro konečného uživatele několik výhod. Tou největší je samozřejmě rozšíření využití stroje – další dva okruhy znamenají, že na stroj lze instalovat rozmanité příslušenství až do maximální povolené váhy na konci výložníku 1 300 kg (limit pro konfiguraci s prodlouženým dosahem, počítá se včetně montážní desky). Protože jde o tovární řešení, vztahuje se na něj samozřejmě plná záruka. Tovární řešení má však i další výhody – systém je odzkoušený, prověřený a speciálně odladěný pro tyto dva typy rýpadel. Zákazník tak nemusí vymýšlet složité „třetí cesty”, například úpravu hydraulického systému svépomocí.

Samotné hydraulické okruhy od Komatsu vynikají robustností a dlouhou životností. Konstrukčně se jedná o trubky z vysoce odolné oceli s plochými spojkami na konci. V prvním okruhu je integrováno ovládání přídavného příslušenství. Součástí je i příprava na instalaci zpětného hydraulického okruhu (ten je ovšem dostupný pouze u stroje se standardní délkou ramene).

Pro více informací o uvedené výbavě doporučujeme kontaktovat tuzemského dealera strojů KOMATSU, společnost KUHN-BOHEMIA.

Pásové rýpadlo Komatsu PC360LC-11 ve zkratce

Rýpadlo PC360LC-11 demonstruje vedoucí postavení společnosti Komatsu v oblasti technologií šetrných k životnímu prostředí. Stroj, osazený pohonnou jednotkou Komatsu SAA6D114E-6, splňuje emisní směrnici Stage V a to při 5% zvýšení palivové účinnosti v porovnání s předchozí generací. Klíčové z tohoto pohledu je i elektronicky řízené hydraulické čerpadlo s proměnlivým průtokem umožňující plynulé dávkování hydraulického výkonu dle potřeby dané aplikace.

K nízké spotřebě paliva dále napomáhá celá řada faktorů – například automatické a programovatelné vypínání motoru při nečinnosti (od 5 do 60 minut), speciální ECO mód a ECO průvodce, který navádí obsluhu k úspornému provozu skrze piktogramy na velkoplošném barevném displeji v kabině nebo dva módy pro ovládání dvoudílného výložníku. Při náročných výkopových pracích, kdy je naopak potřeba okamžité zvýšení výkonu, je k dispozici funkce PowerMax.

Obsluhu potěší pohodlná kabina se vzduchem odpruženou a vyhřívanou sedačkou s výškově nastavitelnými područkami nebo jednoduché a pohodlné ovládání řady funkcí prostřednictvím dotykového displeje. Například přednastavených pracovních režimů (liší se požadavky na hydraulický výkon stroje), mezi kterými lze rychle přepínat, je k dispozici šest.

 

Nové

Na „žluté železo“ výrobené v americké Iowě se můžete vždy plně spolehnout

Zveřejněno 3.6. Společnost Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, se zabývá vývojem a výrobou stavební, zemědělské, komunální, zahradní a lesnické techniky již od padesátých let minulého století. Pojďme si představit… celý příspěvek

Stavební stroje DEVELON (dříve Doosan) na EXPO Lesní lom

Zveřejněno 1.6. Ve dnech 13.–15. června 2023 představí společnost GARNEA a.s., výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, na veletrhu EXPO Lesní lom všechny hlavní stroje z těžké váhové kategorie této značky. Tři stroje bude možno vidět přímo v demo ukázce… celý příspěvek

Umělá inteligence za volantem. Problém otázky etiky a morální nejistoty

Zveřejněno 29.5. Na každém kroku snad ve všech oborech lidské činnosti se setkáváme s umělou inteligencí. Vývoji a praktickým testům se věnují stovky výzkumných a vědeckých týmů po celém světě. Z poslední doby připomeňme alespoň společnou aktivitu Microsoftu, firmy… celý příspěvek