Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Bobcat uvádí nové 8tunové rypadlo E88

Zveřejněno: 11. 7. 2022

Řada minirypadel Bobcat R2 se rozšiřuje o 8tunový model E88, splňující emisní normu Stage V. Novinka nahrazuje předchozí stroj E85 řady M. E88 je rypadlo s vynikajícími vlastnostmi a s kompaktními rozměry, kladoucí důraz na maximální pohodlí pro obsluhu a přinášející skvělou stabilitu s vysokým pracovním výkonem.

Rypadlo Bobcat E88 je dobře vyvážený stroj, který umožňuje práci s různými druhy příslušenství.

Model E88 poskytuje obsluze vše, co lze očekávat od rypadel Bobcat poslední generace. Přidává nové funkce a možnosti jako volitelný čtvrtý přídavný hydraulický okruh AUX4 pro naklápěcí hlavu a pátý okruh AUX5 pro hydraulický rychloupínač v rámci standardního vybavení. Oproti předchozímu modelu má delší podvozek. Vysoká produktivita stroje je spojena se skvělou ovladatelností díky snadno použitelným joystickům a intuitivními displeji s úhlopříčkou 5 nebo 7 palců, špičkovou viditelností a výjimečnou přepravitelností ve své hmotnostní třídě. Velké, snadno otevíratelné kryty poskytují pohodlný přístup z úrovně země ke všem servisním místům pro provádění kontrol a údržby.

Osvědčený čtyřválcový motor Bobcat D24 Stage V se špičkovým výkonem 48,5 kW (65 k) zajišťuje nejvyšší pracovní výkon a maximální spolehlivost. Ke splnění emisní normy Stage V používá motor oxidační katalyzátor (DOC) a filtr pevných částic (DPF), který nahrazuje selektivní katalytickou redukci (vstřikování AdBlue), s cílem zajistit maximální spolehlivost, účinnost a ochranu životního prostředí.

Prvotřídní pohodlí obsluhy

Stejně jako předchozí stroje Bobcat řady R2, například E60, které byly uvedeny na trh na konci roku 2020, i nový model E88 nadále rozvíjí filozofii konstrukce, která klade potřeby operátora na první místo. Prostorná kabina s dostatkem místa pro hlavu i nohy zachovává osvědčený design známý z modelu E60. Díky širokým dveřím, unikátní 3D rukojeti madla, protiskluzovému stupínku na podvozku a prostoru pro nohy nad pásem je každodenní práce obsluhy mnohem snazší.

Kabina poskytuje dostatek prostoru pro hlavu i nohy.
Kabina poskytuje dostatek prostoru pro hlavu i nohy.

Pohodlné vysoké sedadlo s látkovým potahem je podélně a svisle nastavitelné. Standardně je vybaveno opěrkou hlavy a volitelně může být opatřeno vyhříváním. Seřízení sedadla je nezávislé na seřízení joysticku a loketní opěrky a je přizpůsobitelné pro jakoukoli tělesnou hmotnost a výšku obsluhujícího pracovníka. Joysticky a všechny spínače a tlačítka ovládání jsou logicky a ergonomicky uspořádány kolem místa obsluhy tak, aby byly snadno dosažitelné. Všechny informace se přehledně zobrazují na standardním 5palcovém nebo volitelném 7palcovém dotykovém displeji.

Pohodlné pracovní prostředí, bez ohledu na venkovní teploty, je zajištěno výkonným vytápěním kabiny a klimatizací, která je přesně nastavitelná a může být použita též k rychlému odmlžení oken. Stroj E88 může být volitelně vybaven funkcí automatické regulace teploty (Auto HVAC).

Nové rypadlo disponuje snadno použitelnými joysticky a intuitivními displeji
s úhlopříčkou 5 nebo 7 palců (volitelně).
Nové rypadlo disponuje snadno použitelnými joysticky a intuitivními displeji s úhlopříčkou 5 nebo 7 palců (volitelně).

Panoramatická viditelnost je nejlepší ve své třídě

Bezkonkurenční viditelnost zlepšuje povědomí o pracovišti, díky čemuž je stroj přesnější, lépe ovladatelný a i produktivnější. Dobrá viditelnost je zároveň klíčovým prvkem pro bezpečnost práce. Nové rypadlo E88 je zkonstruováno s užšími, ale pevnými sloupky kabiny a s dostatečnou prosklenou plochou. Výhled směrem dozadu v kombinaci se šikmým pravým krytem (který neomezuje výhled na stranu) poskytuje obsluze nejlepší viditelnost podkopového ramene a hrany radlice i celého prostoru kolem stroje.

Funkce, mezi něž patří výkonné odmlžování s nastavitelnými otvory pro topení vpředu, velké topné otvory vzadu, světla LED (chráněná před poškozením) vpředu a na výložníku a stěrač s optimalizovanou plochou dosahu zajišťují, že viditelnost zůstane nenarušena za všech podmínek a v různých denních dobách i za deštivého či mlhavého počasí. K dispozici je i sada zadního LED osvětlení.

Pro lepší přehled o pracovišti, zejména při práci ve stísněných prostorách, může být stroj E88 vybaven sadou zadní kamery. Tuto kameru lze připojit k 5palcovému nebo 7palcovému displeji, přičemž oba displeje poskytují zobrazení ve vysokém rozlišení.

Vpředu a na výložníku umístěná LED světla zaručují dobrou viditelnost za všech podmínek a v různých denních dobách.
Vpředu a na výložníku umístěná LED světla zaručují dobrou viditelnost za všech podmínek a v různých denních dobách.

Vynikající produktivita a vysoký výkon

Díky snadno ovladatelným joystickům propojeným s řídicím ventilem nové generace působí podkopové rameno jako prodloužená paže obsluhujícího pracovníka a každý pohyb je plně pod kontrolou obsluhy. Hydraulický rozvaděč nejnovější generace nabízí vylepšenou regulaci pro plynulou ovladatelnost a přirozený, jistý pohyb ramene se skvělou zpětnou vazbou joysticku.

Vysoká vylamovací síla a rychlé cykly rypadla E88 jsou nadále nedílnou součástí DNA strojů Bobcat. Ať už se jedná o jízdu po pracovišti, zasypávání nebo hloubení, inteligentní hydraulický systém rypadla rovnoměrně rozděluje průtok tak, aby byl zajištěn maximální výkon. K lepší stabilitě přispívá i optimalizovaná radlice se samočistícím tvarem. Funkce plovoucí polohy radlice usnadňuje srovnávání a úpravu terénu. Plovoucí radlice působí minimální, konzistentní přítlačnou silou s minimálním zásahem obsluhy.

Kompaktní rypadlo Bobcat E88 řady R2 – Technické parametry.
Kompaktní rypadlo Bobcat E88 řady R2 – Technické parametry.

Vysoká všestrannost

Nový model E88 řady R2 je k dispozici v konfiguracích se standardním nebo dlouhým ramenem. Až 5 hydraulických přídavných okruhů vyvedených na rameno a oceňovaná technologie A-SAC (Advanced Selectable Auxiliary Control) nabízejí rozsáhlé možnosti přizpůsobení stroje tak, aby vyhovoval jakémukoli požadavku na připojení příslušenství, což dále posiluje roli těchto rypadel jako vynikajících nosičů nástrojů.

Hydraulické vedení AUX1 pro všeobecné použití a AUX5 pro ovládání hydraulického rychloupínače patří mezi standardní vybavení stroje E88. V podobě volitelného příslušenství je k dispozici hydraulické vedení AUX2 pro podpůrné funkce, jako je rotace, a hydraulické vedení AUX4 pro ovládání naklápění. Vedení AUX3 pro použití čelisťového drapáku je jednou z položek dlouhého seznamu výbavy Bobcat pro tento model.

Vynikající stabilita

Stejně jako ostatní stroje řady R2 je i model E88 navržen tak, aby zajišťoval vynikající stabilitu v rozsahu 360 stupňů v jakékoli situaci, a to i při kopání na straně nebo při manipulaci s těžšími břemeny. Jedná se o dobře vyvážený stroj, který umožňuje práci s různými druhy příslušenství díky lepšímu rozložení hmotnosti, prodloužené délce pásů, optimalizované konstrukci protizávaží a zdvojeným vodicím kladkám, které zaručují vynikající stranovou stabilitu. To přináší obsluze jistotu v každé situaci i bez volitelného přídavného protizávaží. Přídavná protizávaží o hmotnosti 407 kg pak zajišťují, že model E88 nabízí špičkovou stabilitu v kategorii 8tunových strojů, díky níž mohou zákazníci bez obav používat celou řadu příslušenství. S delším podvozkem a upravenou polohou vodicích a turasových kol stojí stroj neustále pevně na zemi i se zvednutou radlicí.

Rychlé cykly rypadla E88 jsou nedílnou součástí DNA strojů Bobcat.
Rychlé cykly rypadla E88 jsou nedílnou součástí DNA strojů Bobcat.

Robustní design a snadná údržba

Nový model E88 řady R2 je navržen jako vyvážený stroj s vysokým výkonem, kompaktním provedením a vynikající stabilitou. Zadní převis je pouze 327 mm (bez přídavného protizávaží), což umožňuje použití tohoto 8tunového stroje ve stísněných prostorech. Dynamická a robustní konstrukce snižuje riziko prostojů, přičemž spodní rám nástavby a protizávaží z vysoce odolné oceli působí jako nárazník chránící základní součásti i všechny hadice, potrubí, ventily, světla a další citlivé součásti, které jsou důležité pro funkce rypadla.

Koncepce strojů Bobcat řady R2 využívá osvědčené a spolehlivé komponenty (tj. motor, joysticky, kabinu atd.). Pokud je třeba, široké otevírací kryty pro přístup ke všem potřebným místům z úrovně terénu umožňují snadné provádění nutné údržby přímo na pracovišti. Pod pravým krytem je také umístěno snadno přístupné palivové čerpadlo s funkcí automatického vypnutí, které je standardním vybavením stroje a umožňuje rychlé, čisté a snadné doplňování paliva.

Velké venkovní rovné plochy stroje E88 zjednodušují čištění vnějších povrchů a pomáhají udržovat stroj v bezvadném stavu. Díky použití vodotěsných materiálů v interiéru a hladkých povrchů spolu s odnímatelnou dvoudílnou podlahovou rohoží lze snadno uklidit i vnitřek kabiny.

Možnosti přepravy

Nové rypadlo E88 je vysoce výkonný stroj v kompaktním provedení. Ve srovnání s předchozím modelem E85 řady M je o 100 mm užší (ale stabilnější s vyšší nosností) při maximální šířce 2200 mm. Maximální celková výška 2540 mm umožňuje přepravu stroje na kontejnerovém nákladním autě, aniž by hrozilo překročení maximální povolené výšky vozidla v EU. Vázací body uvnitř a vně podvozku, které slouží k zajištění stroje během přepravy, jsou snadno přístupné a mají větší rozměr pro použití s jakýmkoli typem schváleného způsobu upevnění.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na webu firmy Bobcat CZ, a.s., distributora pro ČR.

 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek