0% navýšení úvěrů pro financování strojů Yanmar
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Rypadlo Sennebogen 825 E při demontáži průmyslových hal

Zveřejněno: 22. 1. 2024

Demoliční rypadlo SENNEBOGEN 825 E je ceněné zejména pro svou flexibilitu a kompaktnost. Nedávno bylo v Německu nasazeno na rozsáhlou demontáž ocelových nosníků, která probíhala ve stísněném prostředí. Podmínky při bourání byly opravdu náročné, přesto si speciální rýpadlo poradilo s touto výzvou nad očekávání.

Sennebogen 825 E disponuje demoličními kleštěmi a drapáky, které jednotlivé komponenty rozřežou a předem roztřídí k recyklaci.

Demontáže jsou specifickou disciplínou, která vyžaduje špičkovou techniku. Na rozebírání starých hal výrobce tlakových odlitků zvolila stavební firma německé rýpadlo Sennebogen. Cílem bylo odstranit ocelové nosníky podpírající staré průmyslové zařízení a nahradit je modernějším odlévacím zařízením – tzv. megacastingem, které umožňuje spojení několika komponent do jednoho litinového dílu.

Díky svému dlouhému dosahu, pásovému podvozku a demoličním kleštím dokázalo rypadlo Sennebogen 825 E efektivně pracovat i ve stísněném prostoru. Bourací práce, které se konaly pod taktovkou společnosti Max Wild Gmbh, byly dokončeny letos v květnu. Nové megacastingové zařízení má být uvedeno do provozu do konce roku 2023.

Rypadlo Sennebogen 825 E je schopno pracovat i ve ztížených podmínkách. Práce ve výškách pro něj nebyla problém.
Rypadlo Sennebogen 825 E je schopno pracovat i ve ztížených podmínkách. Práce ve výškách pro něj nebyla problém.

Hlavní výhody: Kompaktní design a snadná obsluha

Klíčovými přednostmi rypadla Sennebogen 825 E jsou kompaktní rozměry a dlouhý dosah. To mu umožňuje efektivně a bezpečně pracovat ve výškách bez zvýšených nároků na prostor na zemi. Strojníci, kteří s ním těžké ocelové nosníky demontovali, si pochvalovali snadnou obsluhu a systém vysouvání kabiny, díky kterému má strojník bezpečný výhled na okolí a prováděnou práci. K pohodlné práci dále přispěly výkonné LED světlomety.

Autor: Jan Rybář1)
Foto: Sennebogen

1) Z tiskových materiálů Sennebogen.

Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

UNICONTROL: Automatické 3D nivelace pro dozery a 3D nivelace pro rýpadla

Zveřejněno 1.3. 3D nivelační systémy dánského výrobce UNICONTROL nejsou na našem trhu zase tak dlouho. Přesto si z něj prostřednictvím tuzemského dealera, společnosti MACHINE CONTROL CZ, už ukrojily nemalou část a získávají stále více na popularitě i u majitelů… celý příspěvek

Financování strojů Yanmar s 0% navýšením prodlouženo

Zveřejněno 9.2. Společnost ASbud Česká Republika s.r.o., oficiální prodejce stavebních strojů Yanmar, nabízí možnost výhodně financovat nákup stroje s 0% navýšením až do konce března tohoto roku. Akce se vztahuje na skladové stroje Yanmar a na všechny nové stroje… celý příspěvek

Rýpadlo Cat 308 Next Gen Tomáše Chmelaře ukazuje hranice možného

Zveřejněno 31.1. Výkladní skříň několika výrobců a bezkonkurenčně jedno z nejlépe vybavených rýpadel, které jsme za poslední roky naživo viděli. Řeč je o osmitunovém pasovém rýpadle Cat 308 Next Gen, které dělá od letoška radost Tomášovi Chmelařovi v podhůří Beskyd.… celý příspěvek