Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 26.9. – svátek slaví Andrea

Metso představuje kuželový drtič HP200e

Zveřejněno: 17. 6. 2023

Dlouho očekávaná novinka výrobce Metso – kuželový drtič HP200e – předznamenává ještě vyšší technologickou úroveň v této kategorii produktů. Model, který navazuje na svého úspěšného předchůdce HP200, získal za krátkou dobu celosvětové uznání za technologické inovace a výborné provozní výkony a vlastnosti.

Kuželový drtič HP200e váží bez přídavných zařízení 11 100 kg a je poháněn motorem o výkonu 160 kW

Co se týče kuželových drtičů, model HP200e je ztělesněním nejnovější generace techniky a představuje současný vývojový vrchol. Lomařům na celém světě poskytne vyšší produktivitu, delší provozuschopnost a přichází také s několika speciálními funkcemi, které zvyšují jeho flexibilitu a umožňují provozovateli lépe pokrývat poptávku po materiálu. Na mezinárodním trhu jsou kuželové drtiče vysoce žádané a společnost Metso tak každý rok přichází s vylepšeními, aby si udržela náskok před konkurencí. Na konstrukci nového modelu jsou použity některé nové technologie a vysoce odolné materiály. Při vývoji byly zároveň aplikovány poznatky zákazníků z celého světa.

Z praktického hlediska nabízí kuželový drtič HP200e bezkonkurenční výkon na trhu. Výrobce se chlubí 10% zvýšením rychlosti pohybu kužele, které je doprovázeno 20% zvýšením výkonu motoru a drticí síly. Ve srovnání s předchůdcem se dále zvyšuje účinnost drtiče HP200e pro sekundární a terciární drcení, a to o pozoruhodných 15–20 %. Drtič lze navíc vybavit až 10 typy drticích komor, což umožňuje přesné třídění od hrubé, jemné až po velmi jemnou frakci.

Konstruktéři společnosti Metso přepracovali geometrii drticích komor a použili celou řadu nových technologií.
Konstruktéři společnosti Metso přepracovali geometrii drticích komor a použili celou řadu nových technologií.

Inovace a výkon

Nový drtič HP200e se v ostrém provozu poprvé představil v kamenolomu ve Francii a první reference zákazníka jsou velmi pozitivní. Drtič předčil očekávání; vedení lomu zaznamenalo zvýšení produktivity, zlepšení kvality finálního produktu a snížení nákladů na údržbu a provoz. Kuželový drtič HP200e váží bez přídavných zařízení 11 100 kg a je poháněn motorem o výkonu 160 kW, což umožňuje maximální drticí výkon 290 tm/h.

Ústředním prvkem drtičů HP200e jsou inovativní drticí komory. Konstruktéři společnosti Metso přepracovali jejich geometrii a použili celou řadu nových technologií. Kryty jsou vyráběny speciálními postupy, díky kterým jsou velmi precizně připevněny a není potřeba používat epoxidové pryskyřice, jako tomu bývá u konvenčních drtičů.

Dalším klíčovým prvkem je podávací kužel, který musí být bezpečně upevněn a utěsněn, aby odolal vysokým dynamickým silám během provozu. Model HP200e využívá speciální zajišťovací čepy, které usnadňují demontáž a údržbu a představují bezpečný samosvorný mechanismus, který eliminuje potřebu nebezpečných postupů, jako je lepení lepidlem a následné zahřívání povrchu. Podávací kužel je navíc opatřen bezpečným zvedacím mechanismem, který výrazně snižuje riziko zranění údržby.

Ekonomický provoz

Nová řada strojů Metso je navržena s ohledem na požadavky uživatelů a snížení nákladů. Výhody stroje HP200e přesahují rámec údržby a pokrývají různé aspekty provozu. Tak například většina náhradních a opotřebitelných dílů je u nového modelu HP200e kompatibilní s díly ze staršího typu HP200. Pro provozovatele, kteří již vlastní starší typ, to znamená další ekonomické, provozní a ekologické výhody. Nové drticí komory HP200e lze namontovat pro specifické aplikace, od hrubého drcení (použití jako sekundární drtič), pro terciární drcení nebo pro získávání jemných frakcí F-NF, 4–8/8–16 mm.

Více informací o novém kuželovém drtiči Metso HP200e vám poskytnou zástupci společnosti Metso.

 

Nové

Do VLW ve Zlíně dorazil nový kolový bagr Takeuchi TB 395 W

Zveřejněno 25.9. V rámci reportážní návštěvy u zlínského prodejce stavebních strojů Takeuchi jsme nemohli přehlédnout jednu novinku, kterou právě zdejší mechanici opečovávali na dvoře. Řeč je o novém kolovém bagru Takuchi TB 395 W a důvod, proč mu ve VLW věnovali… celý příspěvek

Úspěšný restart veletrhu demopark 2023

Zveřejněno 22.9. Dvanáctý ročník evropské venkovní výstavy demopark 2023, který se konal ve dnech 18. až 20. června, je za námi. Nejlepší exponáty byly oceněny zlatými a stříbrnými medailemi. Výsledky, počty vystavovatelů a návštěvníků jsou již známy. Vše ukazuje,… celý příspěvek

Půjčovna nářadí Kerouš nabízí řešení šité na míru zákazníkům

Zveřejněno 20.9. Plánujete-li stavět, rekonstruovat nebo opravovat, jistě oceníte možnost půjčit si kvalitní nářadí, stroje nebo techniku za výhodnou cenu. A právě to nabízí půjčovna nářadí Kerouš s.r.o., která je na trhu již od roku 2008. celý příspěvek