Prodej, pronájem a servis stavební techniky - NorWit, s.r.o.
Dnes je 2.2. – svátek slaví Nela

Komatsu je nyní součástí chytrých staveb také v Česku a na Slovensku

Zveřejněno: 8. 8. 2022

Společnost KUHN-BOHEMIA a.s. uzavřela partnerství s technologickou firmou Smart Construction, specializující se na digitální transformaci zemních prací a zapojení techniky Komatsu do tzv. „chytré stavby“. V rámci tohoto partnerství bude KUHN-BOHEMIA a dodávat řešení digitální transformace zákazníkům v České republice a na Slovensku.

Za zlomek času, který by na zemi potřebovali geodeti, zpracují zaměření stavby speciální drony.

Otevřený projekt, za kterým stojí kromě Komatsu Europe také firmy jako je Marubeni-Komatsu Limited, Schlüter Baumaschinen GmbH a Scantruck A/S, nabízí zákazníkům doposud nevídané možnosti sdílení a využití dat na jedné společné, bezpečné a spolehlivé platformě. Vývoj samotného projektu odstartoval v roce 2015 v Japonsku, které v té době čelilo nedostatku lidí ve stavebnictví. Od počátku byl zaměřen na zvýšení efektivity a zkracování dodacích lhůt stavebních firem a v podstatě měl být odpovědí na celkově neutěšenou situaci v této branži. Počet firem, zapojených do Smart Constructions, velmi záhy překročil magickou číslovku 10 000 a kromě Japonska se rozšířil také do Ameriky a vybraných evropských států. Nyní, díky společnosti KUHN-BOHEMIA, je k dispozici též zákaznímům z Česka a Slovenska.

Kuhn Bohemia se zaměřuje na komplexní služby pro své zákazníky. Rádi bychom nabídli řešení a služby doplňující prodej strojů, jako jsou služby 3D technologie, založené na nejlepší platformě. Věříme, že Smart Construction je jediná správná cesta a implementace Smart Construction zvýší prodej našich strojů Komatsu intelligent Machine Control (iMC),” říká Daniel Sys, ředitel Kuhn Bohemia. „Služby Smart Construction přinesou našim zákazníkům přidanou hodnotu v digitální oblasti, která je žádaná již dnes a bude jistě nezbytná i v budoucnu,” dodává Daniel Sys.

Veškerá data jsou kdykoli přístupná, takže projektant či stavbyvedoucí může z jednoho místa spravovat více projektů najednou.
Veškerá data jsou kdykoli přístupná, takže projektant či stavbyvedoucí může z jednoho místa spravovat více projektů najednou.

Kombinace znalostí místních poměrů, metod a stavebních norem, kterou disponuje KUHN-BOHEMIA spolu s vědomostmi týmu Smart Construction tvoří neuvěřitelný potenciál,” říká Richard Clement, zástupce generálního ředitele Smart Construction a dodává: „Smart Construction je o vytváření hodnoty pro naše zákazníky prostřednictvím digitální transformace zemních prací. Je pro nás nezbytné, abychom měli silnou podporu místního partnera, který bude disponovat zkušenostmi s podporou digitálních služeb pro staveniště. Jako Smart Construction Partner se Kuhn Bohemia stává skutečným podporovatelem podnikání zákazníků v České republice a na Slovensku.

iCM – Intelligent Control Machine

Pro úplné zapojení zemních strojů Komatsu do chytré stavby slouží inteligentní ovládání strojů iCM (Intelligent Control Machine). Technologie iCM 2.0 je již nyní k dispozici například u nových středně těžkých pásových rýpadel řady PC290LCi-11 a PC290NLCi-11. Možností jejího využití je celá řada. Mezi nejzajímavější patří například funkce, kdy systém dle zadaného 3D modelu automaticky naklápí lžíci při svahování.

Hydrostaticky poháněný dozerem D71PXi-24 s iCM 2.0.
Hydrostaticky poháněný dozerem D71PXi-24 s iCM 2.0.

Loni se na veletrhu ConExpo v Las Vegas Komatsu pochlubilo též hydrostaticky poháněným dozerem D71PXi-24 s iCM 2.0. Proaktivní kontrola tohoto stroje, což je v podstatě stoprocentní automatika, zvládá sama hrnout, rovnat a planýrovat ve stejné kvalitě, s jakou by práci odvedl zkušený strojník.

 

Nové

Zelená roura na hladině? Pozor, může to být komín od podvodního buldozeru

Zveřejněno 1.2. Je tomu již téměř rok, co bylo v Praze u Štvanického ostrova rušno. Na probíhající stavbě Štvanické lávky (viz naše reportáž o manipulátoru JCB) tu byl na nesplavné části Vltavy nasazen speciální podvodní buldozer Komatsu D 155 W. Tento úctyhodný… celý příspěvek

Tunelová rýpadla Volvo s příslušenstvím Epiroc stavějí v Praze novou linku metra

Zveřejněno 30.1. Málokomu se poštěstí vidět ražbu tunelů na vlastní oči. My jsme tuto možnost měli. U příležitosti realizace nové linky metra D v Praze jsme se zajeli podívat na speciální tunelová rýpadla Volvo, která hrají při stavbě podzemní infrastruktury… celý příspěvek

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek