Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 1.12. – svátek slaví Iva

Internet věcí mění budoucnost podnikání po celém světě

Zveřejněno: 26. 10. 2022

Internet věcí (IoT) je jednou z nejrychleji se vyvíjejících technologií, která pomáhá měnit způsoby a procesy, jakými podniky po celém světě fungují. Ve svůj prospěch může nejnovější technologie IoT využít téměř každá firma, která si pomocí chytrých dat může nejen zefektivnit výrobu a zákaznickou zkušenost, ale také snížit náklady. Aplikovat řešení na míru konkrétním požadavkům firmám pomáhá i přední technologická společnost Vodafone. Na jakém principu ale internet věcí funguje?

Vodafone Business nabízí řadu produktů, díky kterým mohou firmy z IoT čerpat řadu výhod

Pod internetem věcí si můžeme představit síť zařízení připojených k internetu, která tak mohou chytře komunikovat a vyměňovat si data s centrální řídicí jednotkou. Jako příklad můžeme uvést chytré chladničky, nákladní automobily nebo palety, které v sobě mají zabudované inteligentní senzory a speciální SIM karty.

Firmy budoucnosti: větší bezpečí a pohodlí zaměstnanců

Technologii průmyslového IoT adaptují každý den tisíce společností z celého světa. Vodafone Business nabízí řadu produktů, díky kterým mohou firmy z IoT čerpat řadu výhod, dokáže jim navrhnout to nejvhodnější řešení na míru, a pomůže i s implementací a know-how.

Jedno z takových řešení je univerzální NB-IoT senzor, který v reálném čase monitoruje nejrůznější veličiny, provádí také pravidelné odečty, notifikace nebo reporty, o kterých má zákazník vždy přehled a lze je snadno nastavit v aplikaci.

Univerzální NB-IoT senzor využívá i firma WOLFFKRAN LOKUS a.s., jejíž hlavní činností je pronájem věžových jeřábů. Ve flotile jich má k dispozici přes 140 a stavebním firmám je pronajímá i s obsluhou, tedy s jeřábníky, a zajišťuje zároveň i servis strojů. Využití senzorů našla firma například v oblasti bezpečnosti, jak vysvětluje předseda správní rady společnosti Jan Drastík: „Senzory vybavené anemometry nám ukazují rychlost větru v reálném čase a my jsme schopni obratem informovat stavbu, pokud se rychlost větru blíží hranici, která přestává být pro provoz jeřábu bezpečná. Celý proces je jednoduchý a rychlý. V případě, že jsme nuceni jeřáb odstavit z provozu, můžeme navíc zákazníkům díky záznamům dat doložit, že to opravdu bylo kvůli větru, nebylo to naše svévolné rozhodnutí, ale že šlo především o bezpečnost.

Po technické a uživatelské stránce je řešení překvapivě velmi nenáročné. Zařízení je vodotěsné, a zvládne tak i ty nejnáročnější podmínky, jako je vysoká vlhkost nebo prašnost.

Neomezené možnosti pro byznys

Stále populárnějšími řešeními se stávají i další služby IoT jako eDohled pro sledování majetku, Chytrá budova, Monitoring spotřeby energií či chytré odpadové hospodářství.

Internet věcí zkrátka nabízí podnikatelům a firmám celou řadu příležitostí a možností, bez ohledu na jejich velikost nebo odvětví. S vhodným end-to-end řešením na míru, podporovaným globální sítí společnosti Vodafone, se můžete díky IoT připravit na efektivnější budoucnost i vy. Podívejte se, co může chytrá technologie IoT udělat pro vás, na stránky vodafone.cz/iot.

Autor: Vodafone
Foto: Vodafone, WOLFFKRAN LOKUS a.s.

Tématické tagy

Přečtěte si také

 

Nové

Jeřáb, plošina nebo manipulátor aneb JCB 555-210R při stavbě Štvanické lávky v Praze

Zveřejněno 29.11. Otočný teleskopický manipulátor JCB 555-210R považujeme za jednu z nejzajímavějších novinek, kterou tento tradiční britský výrobce v poslední době představil. Univerzální stroj, kombinující v sobě vlastnosti jeřábu a teleskopického manipulátoru, byl… celý příspěvek

Bobcat uvádí kompaktní teleskopický manipulátor a své dosud nejvýkonnější kompaktní nakladače

Zveřejněno 25.11. Bobcat rozšiřuje svoji nabídku řady R nové generace o zcela nový superkompaktní teleskopický manipulátor TL25.60 a také o nové kompaktní nakladače S86 a T86. Nový TL25.60, nejmenší ve své řadě, zvyšuje počet teleskopických manipulátorů Bobcat s… celý příspěvek

Svet-oleju.cz si získává přízeň tuzemských zákazníků. Nákup na jedné adrese a bez stresu

Zveřejněno 19.11. O e-shopu na oleje a maziva Svet-oleju.cz se ve stavební branži často mluví. Tato „speciálka“ se na trhu objevila přibližně před čtyřmi roky a velmi záhy rozčeřila vody prodejců olejů. Za e-shopem stojí parta lidí, kteří se v olejářské branži… celý příspěvek