Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Komplexní řešení pro stavební firmy

Zveřejněno: 5. 6. 2018

Řídit rozsáhlé stavební projekty, do kterých je zapojeno i několik desítek dodavatelských a subdodavatelských firem, není vůbec jednoduché a vyžaduje to kromě efektivity, přesnosti a spolehlivosti stavebních prací, také bezchybnou komunikaci všech zúčastněných stran. V průběhu realizace stavebního projektu totiž běžně dochází ke změnám a je zapotřebí s nimi co nejrychleji seznámit dodavatele i zákazníky. Ideálně on-line a bez prodlení.

Na stavbě je potřeba mít techniku, stroje i auta pod kontrolou a vědět, že jsou využívány efektivně

S takovou nabídkou služeb, která developerským a stavebním firmám zjednoduší každodenní fungování, přichází Vodafone. S využitím moderních technologií získáte nepřetržitý přehled o tom, co se v rámci projektu děje a můžete celý proces řídit jednoduše jen s použitím chytrého telefonu nebo tabletu. Součástí řešení pro stavebnictví je například externí úložiště pro sdílení dokumentace, videokonference, konektivita na staveništi, ale i odolné telefony a služby pro monitoring strojů a zařízení. Ve Vodafonu vám řešení pro vaši firmu ušijí přesně na míru.

Kvalitní internetové připojení i na stavbě

Realizace stavby s sebou přináší také potřebu sdílet velké množství dat, informací a dokumentů. Aby bylo možné sdílet dokumentaci online se všemi zainteresovanými stranami, potřebuje stavební firma v místě stavby kvalitní a rychlé připojení k internetu. V mnoha lokalitách však není na začátku stavby k dispozici kvalitní připojení k internetu.

Vodafone poskytuje kvalitní datové připojení, které je kompletně zajišťováno vlastní infrastrukturou a umožní rychlý přenos velkého množství dat. Zrealizujeme pokrytí dle požadavků zákazníka. Služba Vodafonu garantuje dostupnost a kvalitu připojení na stavbě, stejnou rychlost přenosu přijímání i odesílaní dokumentů a zajistí vám dostupnost k veškeré stavební dokumentaci a možnost vzdálené komunikace mezi stavbou, projektovou kanceláří, investorem a subdodavateli.

Efektivní komunikace na stavbě

Efektivní řízení velké stavby je pro každou stavební firmu naprosto klíčové, ale také časově velmi náročné. Nejčastější formou jsou pravidelné kontrolní dny, kdy se sejdou všichni, kdo se na řízení stavby podílejí, a společně revidují již realizované úkoly nebo plánují další kroky. Takové cestování ale mnohdy nemusí být efektivní. Videokonference je moderní způsob komunikace, který je v mnoha ohledech schopen nahradit osobní setkání a díky kterému ušetříte nejen čas, ale i náklady na cestování.

Součástí řešení pro stavebnictví je například externí úložiště pro sdílení dokumentace, nebo konektivita na staveništi
Součástí řešení pro stavebnictví je například externí úložiště pro sdílení dokumentace, nebo konektivita na staveništi

Bezpečný server na míru s kapacitou podle vašich potřeb

Ukládání a sdílení všech dokumentů rozsáhlých stavebních projektů (smlouvy, povolení, detailní projektová dokumentace, fotografie, architektonické studie) vyžaduje nemalou kapacitu serverů. A když se v sezóně zahájí více projektů najednou, je potřeba jejich kapacitu ještě navýšit. Po dokončení stavby, kdy jsou dokumenty archivovány, zůstává mnohdy tato kapacita nevyužitá, a přesto za ni musíte platit. Vodafone nabízí skvělou možnost pružně upravovat využívanou kapacitu na virtuálním serveru na základě vaší aktuální potřeby. Vše si můžete nastavit jednoduše sami díky online portálu a hlavně platíte jen za kapacitu, kterou skutečně využíváte. Server navíc můžete využít i k online sdílení stavební dokumentace. Pro každý projekt si můžete na virtuálním serveru vytvořit zabezpečené prostředí a v okamžiku, kdy se ve složce některý dokument změní, přijde všem, kteří do ní mají povolený přístup, upozornění a umožní všem včas reagovat na změny.

Využijte stavební techniku na maximum

Na stavbě je potřeba mít techniku, stroje i auta pod kontrolou a vědět, že jsou využívány efektivně. I v této oblasti najdete řešení u Vodafonu. Díky jednoduchému zařízení, které připevníte silným magnetem na stroj, máte aktuální přehled o tom, kde se sledovaná technika nachází a jak je využívána. V případě, že opustí nastavenou zónu, dostanete upozornění a můžete si hned ověřit, zda je její pohyb v souladu s plánem. V případě prostojů je možné techniku operativně přesunout na jinou stavbu a optimalizovat tak náklady.

Provoz nákladních aut i technika na stavbě pod kontrolou

Nemalou položku v rozpočtu stavby hraje i nákladní doprava. Její rozsah není lehké určit a objevují se komplikace s využitím a počtem potřebných nákladních vozidel. Developer, který je zodpovědný za investice do celého projektu, chce mít tyto náklady pod kontrolou. S praktickým řešením od Vodafonu můžeme monitorovat aktuální polohu a sledovat otáčky motoru jednotlivých nákladních aut. Uvidíte, kdy bylo auto v pohybu, po jaké trase jelo nebo kdy a jak dlouho běžel motor naprázdno. Budete tak mít lepší přehled, které vícenáklady jsou oprávněné. Toto řešení navíc můžete využít i v případě krádeží paliva z nádrží zaparkovaných strojů. Vodafone vám prostřednictvím palivových tyčí nainstalovaných přímo v nádrži pomůže sledovat obsah nádrže a zašle upozorňující SMS v okamžiku, kdy dojde k rychlému poklesu paliva. Navíc tak ochráníte nejen palivo, ale i stroje jako takové.

Více o nabízených službách se dočtete na stránkách Vodafone.

Foto: Archiv Vodafone
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek