Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Hyster uvádí nové vozíky v kategorii 8–18 tun splňující emisní normu Stage V

Zveřejněno: 17. 3. 2023

Nová řada vysokozdvižných vozíků Hyster H8-18XD v hmotnostní kategorii 8–18 tun se představila s přepracovanými motory, splňujícími aktuální emisní normu Stage V. Vozíky vynikají zejména hospodárností provozu, vykazují nízkou spotřebu paliva a kapaliny AdBlue. Díky robustní konstrukci a celé řadě nových konstrukčních prvků se svým majitelům odvděčí dlouhou životností.

Nové vozíky Hyster vynikají zejména hospodárností provozu, vykazují nízkou spotřebu paliva a kapaliny AdBlue.

Při vývoji nové řady vozíků se uplatnily zkušenosti zákazníků z náročných provozů. Snahou konstruktérů bylo minimalizovat celkové náklady na vlastnictví (TCO), které jsou zejména u velkých fleetových zákazníků rozhodujícím parametrem při výběru nového strojového parku. Na trh uvedená řada vozíků Hyster je například vybavena funkcí pro nastavení maximálního úhlu řízení. Tato funkce pomáhá snižovat tření, a díky tomu se prodlouží životnost pneumatik. Velká péče byla rovněž věnována optimalizaci údržby a servisním pracím. Servisní intervaly nových motorů Stage V se prodloužily z 500 motohodin na 1000.

Pro splnění emisních směrnic využívají vozíky selektivní katalytickou redukci (SCR), doplněnou o filtr pevných částic (DPF) a technologii AdBlue. Aby měla obsluha usnadněný přístup ke všem těmto emisním komponentům, jsou integrovány do jednoho boxu na vnější straně vozíku. Také k ostatním servisním bodům je u nových vozíků snadný přístup. K minimalizaci prostojů napomáhá chytrý infotainment: veškeré klíčové údaje o stavu vozíku a diagnostika se obsluze zobrazují přehledně na centrálním displeji v kabině.

Nové motory splňují aktuální emisní normu Stage V.
Nové motory splňují aktuální emisní normu Stage V.

Řada vysokozdvižných vozíků Hyster H8-18XD je k dispozici s různými velikostmi rozvorů. Zákazník může zvolit verzi modelu s malým vnějším poloměrem otáčení, se kterým se lépe manévruje v omezených prostorech. Pro velké plochy je dostupná konfigurace s větším vnějším poloměrem otáčení a nižší celkovou hmotností. Samozřejmostí je celá řada volitelných prvků výbavy. V závislosti na aplikaci je možné vozíky dovybavit například výkonným ventilátorem se zpětným chodem, který najde uplatnění v prostředí s vyšší prašností (stavebnictví, papírenský průmysl apod.), nebo nejrůznějšími manipulačními nástavci pro úpravu zatížení (používají se například v dřevařském průmyslu).

U nové řady vozíků byla kompletně přepracována přední část kabiny. Díky pozměněnému designu stožáru má obsluha lepší výhled do stran a i špičky vidlic jsou dobře viditelné, a to dokonce v úrovni země. Nástupní prostor do kabiny je nejširší ve své třídě; vnitřní rozměry jsou rovněž nadimenzované, takže i lidé s vyšší postavou a nasazenou ochrannou přilbou nebudou mít uvnitř žádný problém s místem. V každém typu provozu poskytují tyto vozíky řidiči mimořádný pocit stability a bezpečí. Podíl na tom má především zcela nové lité protizávaží, které posunulo těžiště vozíků směrem dolů a dozadu.

 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek