Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Česká republika je pro manipulační techniku Hyster významným trhem

Zveřejněno: 4. 6. 2016

Společnost Hyster CZ, ve spolupráci se zástupci Hyster-Yale, uspořádala koncem února neformální setkání, v rámci kterého seznámila přítomné novináře s produktovou nabídkou Hyster a přiblížila plány této značky týkající se České republiky.

Dopolední akce s heslem „Silní partneři a odolné vozíky” se za skupinu Hyster-Yale zúčastnil Marcus Rosenkranz, oblastní obchodní ředitel pro východní Evropu. Za místní zastoupení, Hyster CZ, potom ředitel společnosti Jiří Mlynář. Samotná událost dokumentovala jak význam České republiky a jejího trhu pro Hyster, tak i snahu být blíže zákazníkovi.

Marcus Rosenkranz
Marcus Rosenkranz

Nejlepší zákazník je ten nejnáročnější

Předností techniky Hyster je důraz na kvalitu a udržení vysokého standardu. Navzdory tomu, že různí zákazníci mají rozdílné požadavky a představy, si díky rozsáhlé nabídce vyberou všichni. „V USA bychom neprodali stroj bez velkého silného motoru, Evropané zase kladou větší důraz na pohodlí operátora. V Africe oproti tomu zatím komfort obsluhy moc vyžadován není,” demonstroval rozdíly jednotlivých trhů Marcus Rosenkranz. Výrobky a služby Hyster mohou být též upraveny na míru i pro velmi náročné podmínky, jako je například ochrana proti výbuchu nebo situace vyžadující nejrůznějších doplňky.

Pro celý Hyster však platí, že stroje prochází testováním v těch nejnáročnějších pracovních i teplotních podmínkách. Případní subdodavatelé jsou pečlivě vybírání a dodávané komponenty kontrolovány. Samozřejmostí jsou osvědčení ISO a certifikáty kvality. „Nejlepším zákazníkem je ten nejnáročnější,” zmiňuje doslova Marcus.

Úplná produktová řada

Hyster Europe nabízí ucelenou řadu vybavení značky Hyster určeného pro manipulaci s materiálem od paletových vozíků po teleskopické manipulátory a sehrává klíčovou roli v mnoha odvětvích. Je jedinou globální značkou s ucelenou nabídkou na trhu vysokozdvižných vozíků. Nabízí nejkompletnější portfólio produktů a staví na myšlence modulární konstrukce. Nejúplnější nabídka odolných vozíků v oboru zahrnuje více než 140 modelů o kapacitě až 52 tun.

V samotné Evropě nalezneme několik vývojových center a výrobních provozů. V Craigavonu (Severní Irsko) se nalézá továrna pro výrobu vysokozdvižných vozíků a motorů. Holandský Nijmegen zajišťuje výrobu tzv. „big trucků” a poskytuje zázemí pro evropské distribuční centrum náhradních dílů. Montáž vozíků probíhá též v italském Masate. Výroba všech modelů pro region ČR probíhá na území EU.

Mezi aktuální významné inovace společnosti patří vylepšení mnoha vývojových řad úsporných vozíků IC (s motory s vnitřním spalováním), těžkotonážních vozíků, odolných nových skladových vozíků, inovativních paletových vozíků s plošinou pro obsluhu, bezdrátového systému správy vozíkového parku a rozšířené nabídky poprodejních služeb.

Hyster CZ

Hyster CZ, člen skupiny KROMEXIM, je výhradním distributorem značky Hyster v České republice. Kromě samotného prodeje zajišťuje také pronájem, produktovou podporu, servis a náhradní díly. Společnost působí v oboru manipulační techniky 25 let (dříve zastoupení Toyota, CAT, od 1. 2. 2014 Hyster) a provozuje 3 pobočky – Praha, Kroměříž, Olomouc spolu s několika servisními středisky – Plzeň, České Budějovice, Litvínov, Žatec, Letohrad, Nošovice, Trnava.

Hyster CZ dnes nabízí plnou modelovou řadu vysokozdvižných vozíků Hyster a zajišťuje jak jejich prodej, tak pronájem, stejně jako produktovou podporu a náhradní díly,” říká ředitel Hyster CZ Jiří Mlynář. „V letošním roce bychom rádi zvýšili obrat o pět procent na přibližně půl miliardy korun a dále rozšířili svoji zákaznickou základnu,” dodává Mlynář.

Více informací o společnostech Hyster nebo Hyster CZ naleznete na internetových stránkách www.hyster.eu a www.hyster.cz nebo na níže uvedených kontaktech.

¹) Zpracováno na základě firemních podkladů, proběhlého setkání a tiskové zprávy
Autor: Jiří Hejhálek
Foto: Věra Machková, archiv firmy
 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek