Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

Nové manipulační rýpadlo Cat MH3026 pro práci s odpady a do kovošrotů

Zveřejněno: 6. 4. 2022

Nedávno představené nové manipulační rýpadlo Cat MH3026 je určeno pro spolehlivý a efektivní provoz v oblastech nakládání s odpady a kovovým šrotem. Stroj disponuje pokročilým elektrohydraulickým systémem řídícím rovnováhu mezi výkonem a účinností, který zkracuje dobu cyklu a umožňuje zpracovat více materiálu za stejnou dobu. Obsluha ocení novou kabinu, množství komfortních funkcí a snazší údržbu.

Nový výložník poskytuje manipulačnímu rýpadlu Cat MH3026 dosah až 13 m.

Pohon manipulačního rýpadla zajišťuje motor nové generace Cat C7.1, který je schopen spalovat naftu obsahující až 20 % biosložky (B20). Motor splňuje emisní normu Tier 4 Final respektive EU Stage IV, přičemž – spolu s navazujícím bezúdržbovým systémem následného čištění výfukových plynů – snižuje provozní náklady a maximalizuje dobu provozuschopnosti stroje. Dvojice režimů Power a Economy pak dolaďuje požadavky na výkon podle aktuálního úkolu a nabízí (v porovnání s předchozími modely bez možnosti snížení výkonu stroje) až o 10 % nižší spotřebu paliva.

Nový výložník poskytuje dosah až 13 m, což dovoluje obsluze častěji pracovat bez nutnosti změny polohy a – spolu s až o 20 % vyšším krouticím momentem – umožňuje za stejný čas přemístit více materiálu. Ve standardním režimu SmartBoom probíhá volný pohyb výložníku nahoru a dolů bez využití průtoku čerpadla, což umožňuje obsluze soustředit se na ovládání drapáku a docílit tak plynulejšího a úspornějšího pracovního cyklu. Režim těžkého zdvihu zase zvyšuje zvedací kapacitu pro případ potřeby efektivní manipulace s těžkými břemeny. Flexibilitu stroje nakonec rozšiřuje i velké množství přídavných zařízení.

Navrženo pro bezpečný provoz

Manipulátor Cat MH3026 dostal již do základní výbavy množství technologií zvyšujících bezpečnost provozu. Například systém E-fence umožní pohyb stroje jen v oblasti definované obsluhou, zatímco technologie Cab Avoidance pomáhá obsluze tím, že nedovolí kontakt mezi přídavným zařízením a kabinou. Neoprávněnému provozu stroje pak zabraňuje nový Operator ID, který pro spuštění motoru vyžaduje zadání PIN kódu.

Velká okna z tvrzeného skla s malými sloupky na přepracované konstrukci kabiny zvyšují viditelnost do všech stran a bezpečnost provozu. Standardně dodávané kamery na pravé straně a vzadu, které lze rozšířit až na 360stupňový výhled, jsou promítány na velkém dotykovém monitoru v kabině, což dále zlepšuje přehled o situaci v pracovním prostoru. Proti padajícím předmětům stroj dostal silnější čelní skla a střešní okna s vysokou odolností proti nárazu a poškození splňující normy EN356, P8B a P5A.

Velká okna z tvrzeného skla rozdělená malými sloupky zlepšují viditelnost do všech stran.
Velká okna z tvrzeného skla rozdělená malými sloupky zlepšují viditelnost do všech stran.

Bezpečnosti dále pomáhá přízemní vypínač, který zastaví přívod veškerého paliva do motoru a vypne stroj. Standardní zpětné ventily pro spouštění výložníku a tyče zabraňují zpětnému toku oleje v případě neočekávané ztráty hydraulického tlaku a udržují přední závěs bezpečně na místě. Všechna místa každodenní údržby jsou rychle přístupná z úrovně země, zatímco nová servisní plošina se schůdky poskytuje snadný, bezpečný a rychlý přístup do horního servisního prostoru.

Důraz na komfort pro obsluhu

Nová kabina Next Generation, nabízená v provedení Deluxe nebo Premium, je vybavena volitelnou možností řízení pomocí joysticku, která eliminuje sloupek řízení a výrazně zlepšuje výhled dopředu, zvětšuje prostor pro nohy a usnadňuje vstup do kabiny. Nastupování a vystupování dále usnadňuje výklopná konzola na levé straně. Všechny ovládací prvky jsou umístěny před obsluhou a v pohodlném dosahu tak, aby nedocházelo ke zbytečným pohybům.

Nová kabina Next Generation nabízí výběr mezi provedeními Deluxe a Premium.
Nová kabina Next Generation nabízí výběr mezi provedeními Deluxe a Premium.

Větší dotykový monitor s velkou 254 mm (10 palců) úhlopříčkou a s vysokým rozlišením je vybaven otočným voličem nabízejícím snadnou intuitivní navigaci. Jednotliví operátoři si mohou uložit svá specifická nastavení joysticku a preferovaného režimu výkonu, přičemž stroj automaticky načte zadané volby na základě ID operátora. Stroj MH3026 nabízí maximální výšku kabiny 5 750 mm, což zlepšuje viditelnost při nakládání a manipulaci s materiálem.

Servis a údržba

Standardní systém Product Link™ zaznamenává důležité provozní údaje, jako je poloha, počet hodin, spotřeba paliva, produktivita, doba nečinnosti, upozornění na údržbu a poruchové kódy. K datům lze vzdáleně přistupovat, sledovat je a využívat pro zvýšení efektivity správy vozového parku.

Nový filtr hydraulického oleje, který vydrží o 50 % déle než předchozí provedení, zlepšuje filtraci a prodlužuje intervaly výměny na 3 000 provozních hodin. Vylepšené protiodtokové ventily udržují hydraulický olej během výměny filtru čistý. Všechny motorové filtry mají koordinovaný interval výměny 1 000 provozních hodin a filtr sání vzduchu s předčističem vydrží až 1 000 hodin, což snižuje nároky na údržbu.

Stav filtrů a intervaly údržby může obsluha pohodlně sledovat na monitoru v kabině. Ulehčení běžné péče o manipulační rýpadlo přinesl též vysoce účinný chladicí ventilátor. Ten je standardně vybaven funkcí automatického zpětného chodu mající za cíl zpomalit pronikání nečistot a tím maximalizovat dobu provozuschopnosti stroje.

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek