Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

HKM na veletrhu bauma 2022: Přepravní řešení pro vanové kontejnery zaměřené na bezpečnost a produktivitu

Zveřejněno: 19. 10. 2022

Na veletrhu bauma 2022, pořádaném od 24. do 30. října 2022, představí HKM na stánku 825/2 příchozím návštěvníkům průřez nabídkou svých řešení pro přepravu kontejnerů. Řada exponátů bude určena pro odvětví svozu, likvidace a recyklace odpadů.

U nejnovější série rolovacích přívěsů HKM G18 byla kompletně přepracována konstrukce rámu v podvozku.

Jednatel Manfred Zandt k expozici prozrazuje: „Na veletrhu bauma 2022 ukážeme kontejnerové přívěsy BTA, které se používají při veškeré logistice likvidace odpadu a recyklace. Zaměřujeme se na vysokou nákladovou efektivitu během celého životního cyklu produktu a na velké množství aplikačních detailů pro každodenní použití. Modulární struktura řady a zařízení má za následek širokou škálu použití. Firma HKM sází na osvědčený a promyšlený stavebnicový princip po mnoho desetiletí. To umožňuje zákazníkovi sestavit své BTA individuálně podle svých potřeb a nasazení.

Přívěs HKM A18 pro nakládací vanové kontejnery

V oblasti kontejnerových přívěsů BTA disponuje HKM řešením postaveném na pneumatickém zajištění nákladu. S touto praktickou a bezpečnou možností upevnění muldy podle DIN 30720 je realizován optimální koncept ovládání. Proces nakládání je následující: přední mulda je na čele vyzvednuta přes pneumaticky sklopnou oj, zachycena na dorazech v podélném a příčném směru a bezpečně a trvale upevněna pomocí pneumatického napínače. To je potvrzeno i certifikátem DEKRA o zabezpečení nákladu. U zadního převzetí se kontejner přemístí k zadní části přívěsu a provede se stejný postup.

Přívěsy HKM A18 disponují praktickou a bezpečnou možností upevnění muldy podle DIN 30720.
Přívěsy HKM A18 disponují praktickou a bezpečnou možností upevnění muldy podle DIN 30720.

Pokud má být převážena těžká mulda, může být umístěna do centrální polohy pro kontejner a připoutána. Díky těmto nadmíru flexibilním možnostem nakládání lze zaručit optimální rozložení hmotnosti nákladu a dobrou trakci jak přívěsu, tak celé soupravy. V závislosti na požadavcích pro nakládací muldy existují různé rozvory přívěsů a také varianty s jednoduchými a dvojitými pneumatikami. Pro speciální operace s nebezpečným zbožím jsou k dispozici rovněž systémy s uzavřenou podlahou.

Přívěs HKM G18 pro rolovací kontejnerovou logistiku

Na veletrhu bauma 2022 bude představena nejnovější série rolovacích přívěsů, jejichž konstrukce byla rozsáhle aktualizována. V HKM jsme kompletně navrhli celou novou konstrukci rámu v podvozku, aniž bychom opustili osvědčené prvky v pneumatickém zajištění nákladu. Vnější nosník byl ve své konstrukci výrazně optimalizován a to jak v designu, tak hmotnostně, díky použití vysokopevnostních ocelí. Rolovací kontejnery podle DIN 30722 jsou uchyceny vzadu přes plochou, sníženou a zúženou zadní část. Díky tomu může kontejner lépe klouzat po podélných nosnících a v boční, ploché vnější hraně má stabilní fixaci.

HKM čtyřnásobně přesazené pneumatické zajištění nákladu

Pokud jde o zajištění nákladu, spoléhá HKM také na čtyřnásobné přesazené pneumatické zámky pro rolovací kontejnery podle DIN 30722 se 2 háky, každý o šířce 110 mm pro čtyřnásobné uzavření do kříže. Přesazené upnutí háků, na rozdíl od obvyklého konkurenčního řešení přímo protilehlého paralelního upnutí, má za následek výrazně pevnější a větší fixační plochu odvalovacího kontejneru. Přepravci, řidiči a dispečeři si tak mohou být jisti, že HKM G18 je optimálně vybaven pro své úkoly.

Autor: Danica Peukerová
Foto: HKM

Tématické tagy

Přečtěte si také

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek