Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 8.12. – svátek slaví Květoslava

Goldhofer: Přeprava velkých nákladů – flexibilně a ekonomicky

Zveřejněno: 20. 10. 2022

Jak lze spolehlivě, trvale a především ekonomicky rozumně zvládnout širokou škálu těžkých přepravních úkolů? Praktické odpovědi na tuto otázku v oblasti stavebnictví a těžké přepravy dávají exponáty, které Goldhofer představí na letošním veletrhu Bauma. Vrcholem rozsáhlého portfolia bude navíc světová premiéra zcela nově vyvinutého konceptu vozidla FT SERIES.

I letos, jak se stalo u firmy Goldho- fer zvykem, bude nejnovější vývoj v těžké dopravě veřejnosti předsta- ven teprve na začátku veletrhu.

Zmíněný koncept FT SERIES zvládá plnit díky své mimořádné flexibilitě velké množství různých přepravních zadání a zároveň je extrémně snadno ovladatelný. Další podrobnosti k tomu prozradí Matthias Ruppel, předseda představenstva Goldhofer AG, jako již tradičně až na začátku veletrhu. Goldhofer na stánku též ukáže nejnovější přírůstek do své rodiny STAR, a to přívěs se vzduchovým odpružením TRAILSTAR nedávno představený na veletrhu IAA Transportation. Tento tří až pětinápravový přívěs nabízí díky nové konstrukci a širokým možnostem výbavy optimální využití ložné plochy a těžiště nákladu i vynikající ovladatelnost. Velkou pozornost vzbudí i další model z osvědčené produktové řady STEPSTAR, nový STEPSTAR Z, který je vybaven nuceným řízením.

I letos, jak se stalo u firmy Goldhofer zvykem, bude nejnovější vývoj v těžké dopravě veřejnosti představen teprve na začátku veletrhu. „Tolik lze prozradit: s FT SERIES zákazníci vždy dostanou takové dopravní řešení, které přesně potřebují. Navíc díky možnostem dovybavení zajišťuje toto řešení extrémně flexibilní využití i v budoucnosti, takže naši zákazníci mohou doplňovat svůj vozový park postupně v dlouhém časovém horizontu,” říká Matthias Ruppel. Více podrobností na veletrhu Bauma od 24. října.

S velkým zájmem se jistě setkají i další modernizovaná a optimalizovaná přepravní řešení firmy Goldhofer, která ve stručnosti popisujeme dále.

Oplenový systém pro přepravu betonových nosníků a mostních prvků

Na trhu se velmi dobře osvědčil etablovaný oplenový systém BLADE S zpočátku určený pro přepravu lopatek k větrným elektrárnám. Tento celkový koncept byl následně optimalizovaný a nachází využití napříč celým stavebnictvím. Například při přepravě betonových nosníků, konstrukčních a stavebních dílů nebo celých mostních prvků. Pro tyto účely je stávající vzduchem odpružený oplen doplněn dvounápravovým Dolly vpředu včetně točny nebo upínacího zařízení. Tím se z oplenu stává mezi zákazníky mimořádně oblíbený přepravník, u kterého má počáteční investice do pořízení velmi rychlou návratnost.

Stabilně a bezpečně na vítr s FTV 850

Přepravní zařízení pro extra dlouhé a těžké rotorové listy je namontováno na čtyřnápravové, samohybné dělené kombinaci PST/SL-E (1/2+1/2) rozšířitelné na 4 010 mm. Nová celková koncepce tak slibuje maximální stabilitu a bezpečnost i na obtížných trasách.

Pro velmi těžké a složité případy je tu ADDrive 2.0

Těžkotonážní modul, který lze použít jako tažené nebo samohybné vozidlo, překvapí širokou řadou modifikací, oceňovaných obzvláště u velmi složitých a extrémně těžkých přeprav. Nabízí nejen větší pracovní čerpadlo a vyšší počet poháněných náprav, ale také větší tažnou sílu a rychlost. Flexibilitu zajišťuje speciálně vyvinutý synchronizační software ADDRONIC, s nímž lze použít také několik modulů ADDRIVE ve spojení s moduly THP nebo PST.

Nízkoprofilová pneumatika CargoPlus

Při přepravě rozměrných nákladů často rozhoduje jen několik centimetrů ložné výšky pro určení optimální trasy. Inovativní nízkoprofilové pneumatiky CargoPlus vyvinuté společně s HBI Tires & Wheels zajistí rozhodující centimetry při stejném zatížení nápravy. O výhodách inovace CargoPlus se návštěvníci budou moci přesvědčit při návštěvě našeho veletržního stánku hned u několika vystavených vozidel z produktové řady Goldhofer.

Silní partneři

Pod heslem „Partnerství pro vše, co souvisí s přepravou” Goldhofer informuje také o své rostoucí nabídce v oblasti služeb a servisu. Ta zahrnuje například kurzy Akademie Goldhofer obsahující dílenská školení a školení řidičů. Dále různé druhy softwarů pro každou logistickou výzvu, jako je podpora při konfiguraci různých kombinací vozidel nebo výpočtu jednotlivých nakládacích situací apod.

 

Nové

Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek

ČEMAT: „Oblečeme Váš stroj od hlavy až k patě“

Zveřejněno 4.12. ČEMAT, známý hráč na trhu stavební techniky a jejich komponentů, neustále rozšiřuje své portfolio tak, aby svým zákazníkům dokázal nabídnout komplexní sortiment pro stavební stroje. Kromě pneumatik pro bagry a nakladače, což je sortiment, na němž… celý příspěvek