Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 24.4. – svátek slaví Jiří

Dozer DD130 nabízí velký výhled, pohodlí, technologie a snadnou údržbu

Zveřejněno: 10. 1. 2024

DEVELON, dříve Doosan Construction Equipment, vstoupil na evropský trh dozerů uvedením nového modelu DD130. Novinka nabízí širokou škálu funkcí vyžadovaných zákazníky a přinášejících ve výsledku produktivní řešení pro jemné srovnávání v rámci rezidenčních projektů a projektů lehké komerční výstavby.

Pokročilé technologie v dozeru DD130 poskytují větší přesnost a pomáhají obsluze plnit náročné úkoly.

Jednou z hlavních předností modelu DD130 je bezkonkurenční výhled. Přední část motorového prostoru má užší konstrukci, aby měla obsluha maximální přehled při vykonávané práci. Mezi další prvky modelu DD130, které umožňují optimální výhled na pracovní prostředí, patří:

  • předřazený čistič schovaný v motorovém prostoru,
  • chladicí systém přemístěný na zadní stranu dozeru,
  • nízkoprofilové přední sloupky kabiny maximalizující prosklenou plochu,
  • celoskleněné dveře.

Ve standardní výbavě dozeru dále nechybí zpětná kamera, která poskytuje nejen další pohled na okolí stroje, ale rovněž zvyšuje bezpečnost. Plně barevný 8palcový displej Smart Touch ukazuje obraz ze zpětné kamery. Ve standardní výbavě jsou také LED světla s vysokou svítivostí a čtyři prémiové stěrače.

Plný komfort

DD130 vyniká vysokou úrovní pohodlí s prémiovým, vysoce kvalitním sedadlem. Obsluha má plnou kontrolu nad strojem pomocí dvou plynulých a přesných, plně elektronických joysticků. Sedadlo a joysticky se pohybují společně prostřednictvím systému vzduchového odpružení, aby se absorbovaly veškeré vibrace.

Pokročilé technologie v dozeru DD130 poskytují větší přesnost a pomáhají obsluze plnit náročné úkoly. 2D systém srovnávání (pomoc při hrnutí) usnadňuje přesné srovnávání, i když stroj ovládá začátečník. Stačí naprogramovat potřebné vstupy a stroj automaticky ovládá funkce radlice, aby byla práce dokončena rychleji a s větší přesností. Není potřeba GPS ani lasery.

Specifikace dozeru DD130
Specifikace dozeru DD130

Bezproblémová údržba

Dozer DD130 se standardně dodává s elektronicky ovládanou sklopnou kabinou, která umožňuje servisní přístup k vnitřním součástem. I se sklopenou kabinou lze dozer spustit během diagnostiky nebo opravy stroje.

Vestavěný předřazený čistič, který patří do standardní výbavy, pomáhá zlepšit životnost filtru a je integrován s čističem vzduchu. Samočisticí a bezúdržbový systém sání, který je super kompaktní, aby se vešel do motorového prostoru, dokáže vypudit různé nečistoty včetně bláta, sněhu, listí, pilin a plev.

Podvozek dozeru je navržen pro pohodlnou a nákladově efektivní údržbu. Oblasti podvozku, které přirozeně podléhají většímu opotřebení, jsou snadno přístupné. Například odnímatelný boční panel poskytuje přístup k oblasti pro přidávání maziva do napínacího systému podvozku.

Mezi další standardní vybavení dozeru DD130 patří telematický systém, který zákazníkům usnadňuje vzdálené sledování a údržbu stroje. Mohou sledovat stav, polohu a produktivitu dozeru z uživatelsky přívětivé mobilní aplikace a na webové stránce. Prodejce může také vidět stav zařízení zákazníka a upozornit ho, když se blíží termín pravidelného servisu, aby se minimalizovaly pracovní prostoje.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte stránku Develon Europe nebo oslovte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s., viz kontakty na www.garnea-stavebni.cz.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: DEVELON
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

Variantné modulárne riešenia kompaktného nakladača Valet 150 a jeho prídavných zariadení

Zveřejněno 3.4. Kompaktný nakladač Valet 150 vznikol v rámci vývojového projektu na Ústave automobilového inžinierstva a konštruovania Strojníckej fakulty Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave. Postupne vznikali variantné riešenia tohto mobilného pracovného… celý příspěvek

Těžba v arizonských dolech bude automatizovaná

Zveřejněno 1.4. Ve významné arizonské těžební lokalitě Bagdád bude předán celý proces těžby dálkově řízeným strojům. Klíčovým prvkem inovace je systém Cat MineStar Command for Hauling, který přináší zásadní změny v oblasti bezpečnosti, produktivity i efektivity. celý příspěvek

Hutnicí techniku Bomag nyní pořídíte s extra slevou a rozšířenou výbavou

Zveřejněno 29.3. Společnost NorWit, oficiální distributor ručně vedené hutnicí techniky Bomag, připravila pro letošní stavební sezonu cenovou akci na vybrané stroje tohoto výrobce. celý příspěvek