Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Nakladač DL200-5 pomáhá při zpracování odpadu v EcoWasteEnergy v Prachovicích

Zveřejněno: 11. 9. 2023

Společnost EcoWasteEnergy, člen skupiny CEMEX, se zabývá zpracováním odpadu pro jeho další energetické využití. V rámci svého provozu v Prachovicích na Pardubicku používá již 3 roky 20tunový nakladač Doosan DL200-5 (nově DEVELON). Výběr stroje byl realizován centrální mateřskou společností CEMEX, která v roce 2019 uzavřela kontrakt na 100 nakladačů. Záhy se ukázalo, že se podařilo vybrat stroj velmi dobře plnící požadavky místní provozovny.

Odpad je používán jako alternativní palivo v rotační peci

V areálu Cementárny CEMEX se nakladač DL200-5 nezastaví. Pracuje zde v nepřetržitém provozu. Jeho úkolem je vykládka odpadu určeného k dalšímu zpracování a přeměně na tuhé alternativní palivo. To nahrazuje tradiční fosilní paliva.

Naše provozovna přijímá odpad, který nelze recyklovat. Tento odpad mechanicky upravujeme drcením na alternativní palivo, které předáváme cementárně k energetickému zhodnocení v rotační peci,” říká Oldřich Zumr, výrobní manažer EcoWasteEnergy. „Servis stroje nám zajišťuje společnost GARNEA. Oceňujeme jeho rychlost a spolehlivost, která je pro použití v nepřetržitém provozu klíčová,” dodává pan Zumr.

Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.
Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.

DL200-5 je vybaven čtyřválcovým motorem Perkins a hydrostatickou převodovkou vhodnou do podobného typu provozu. Při častém rozjíždění a brždění lze díky ní dosáhnout výrazné úspory paliva a snížit tak provozní náklady. „Za ‚dvoustovku‘ jsem tady rád, je to stroj, který se velmi dobře ovládá, lehce se s ním pracuje. Prostor v kabině mi vyhovuje, je plně komfortní,” líčí svoji zkušenost Miroslav Tichý, strojník, který DL200-5 obsluhuje.

Dle zkušeností většiny zákazníků je z hlediska provozu techniky klíčový její servis. Vít Brůžek, produktový manažer společnosti GARNEA a.s., popisuje, jak probíhá v Prachovicích: „Při servisu nám významně pomáhá DEVELON Connect, telematický systém pro vzdálenou kontrolu. Díky němu v počítači vidíme využití stroje, jeho spotřebu, stav provozních kapalin a servisní intervaly. V případě poruchy rovnou víme, čeho se porucha týká, a náš servisní technik má již při příjezdu na místo veškeré potřebné informace.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte webové stránky www.eu.develon-ce.com nebo se obraťte na distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. Kontakty na webu www.garnea-stavebni.cz.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: GARNEA
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek