Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 26.9. – svátek slaví Andrea

Nakladač DL200-5 pomáhá při zpracování odpadu v EcoWasteEnergy v Prachovicích

Zveřejněno: 11. 9. 2023

Společnost EcoWasteEnergy, člen skupiny CEMEX, se zabývá zpracováním odpadu pro jeho další energetické využití. V rámci svého provozu v Prachovicích na Pardubicku používá již 3 roky 20tunový nakladač Doosan DL200-5 (nově DEVELON). Výběr stroje byl realizován centrální mateřskou společností CEMEX, která v roce 2019 uzavřela kontrakt na 100 nakladačů. Záhy se ukázalo, že se podařilo vybrat stroj velmi dobře plnící požadavky místní provozovny.

Odpad je používán jako alternativní palivo v rotační peci

V areálu Cementárny CEMEX se nakladač DL200-5 nezastaví. Pracuje zde v nepřetržitém provozu. Jeho úkolem je vykládka odpadu určeného k dalšímu zpracování a přeměně na tuhé alternativní palivo. To nahrazuje tradiční fosilní paliva.

Naše provozovna přijímá odpad, který nelze recyklovat. Tento odpad mechanicky upravujeme drcením na alternativní palivo, které předáváme cementárně k energetickému zhodnocení v rotační peci,” říká Oldřich Zumr, výrobní manažer EcoWasteEnergy. „Servis stroje nám zajišťuje společnost GARNEA. Oceňujeme jeho rychlost a spolehlivost, která je pro použití v nepřetržitém provozu klíčová,” dodává pan Zumr.

Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.
Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.

DL200-5 je vybaven čtyřválcovým motorem Perkins a hydrostatickou převodovkou vhodnou do podobného typu provozu. Při častém rozjíždění a brždění lze díky ní dosáhnout výrazné úspory paliva a snížit tak provozní náklady. „Za ‚dvoustovku‘ jsem tady rád, je to stroj, který se velmi dobře ovládá, lehce se s ním pracuje. Prostor v kabině mi vyhovuje, je plně komfortní,” líčí svoji zkušenost Miroslav Tichý, strojník, který DL200-5 obsluhuje.

Dle zkušeností většiny zákazníků je z hlediska provozu techniky klíčový její servis. Vít Brůžek, produktový manažer společnosti GARNEA a.s., popisuje, jak probíhá v Prachovicích: „Při servisu nám významně pomáhá DEVELON Connect, telematický systém pro vzdálenou kontrolu. Díky němu v počítači vidíme využití stroje, jeho spotřebu, stav provozních kapalin a servisní intervaly. V případě poruchy rovnou víme, čeho se porucha týká, a náš servisní technik má již při příjezdu na místo veškeré potřebné informace.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte webové stránky www.eu.develon-ce.com nebo se obraťte na distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. Kontakty na webu www.garnea-stavebni.cz.

 

Nové

Do VLW ve Zlíně dorazil nový kolový bagr Takeuchi TB 395 W

Zveřejněno 25.9. V rámci reportážní návštěvy u zlínského prodejce stavebních strojů Takeuchi jsme nemohli přehlédnout jednu novinku, kterou právě zdejší mechanici opečovávali na dvoře. Řeč je o novém kolovém bagru Takuchi TB 395 W a důvod, proč mu ve VLW věnovali… celý příspěvek

Úspěšný restart veletrhu demopark 2023

Zveřejněno 22.9. Dvanáctý ročník evropské venkovní výstavy demopark 2023, který se konal ve dnech 18. až 20. června, je za námi. Nejlepší exponáty byly oceněny zlatými a stříbrnými medailemi. Výsledky, počty vystavovatelů a návštěvníků jsou již známy. Vše ukazuje,… celý příspěvek

Půjčovna nářadí Kerouš nabízí řešení šité na míru zákazníkům

Zveřejněno 20.9. Plánujete-li stavět, rekonstruovat nebo opravovat, jistě oceníte možnost půjčit si kvalitní nářadí, stroje nebo techniku za výhodnou cenu. A právě to nabízí půjčovna nářadí Kerouš s.r.o., která je na trhu již od roku 2008. celý příspěvek