0% navýšení úvěrů pro financování strojů Yanmar
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Nakladač DL200-5 pomáhá při zpracování odpadu v EcoWasteEnergy v Prachovicích

Zveřejněno: 11. 9. 2023

Společnost EcoWasteEnergy, člen skupiny CEMEX, se zabývá zpracováním odpadu pro jeho další energetické využití. V rámci svého provozu v Prachovicích na Pardubicku používá již 3 roky 20tunový nakladač Doosan DL200-5 (nově DEVELON). Výběr stroje byl realizován centrální mateřskou společností CEMEX, která v roce 2019 uzavřela kontrakt na 100 nakladačů. Záhy se ukázalo, že se podařilo vybrat stroj velmi dobře plnící požadavky místní provozovny.

Odpad je používán jako alternativní palivo v rotační peci

V areálu Cementárny CEMEX se nakladač DL200-5 nezastaví. Pracuje zde v nepřetržitém provozu. Jeho úkolem je vykládka odpadu určeného k dalšímu zpracování a přeměně na tuhé alternativní palivo. To nahrazuje tradiční fosilní paliva.

Naše provozovna přijímá odpad, který nelze recyklovat. Tento odpad mechanicky upravujeme drcením na alternativní palivo, které předáváme cementárně k energetickému zhodnocení v rotační peci,” říká Oldřich Zumr, výrobní manažer EcoWasteEnergy. „Servis stroje nám zajišťuje společnost GARNEA. Oceňujeme jeho rychlost a spolehlivost, která je pro použití v nepřetržitém provozu klíčová,” dodává pan Zumr.

Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.
Nakladač DL200-5 se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje.

DL200-5 je vybaven čtyřválcovým motorem Perkins a hydrostatickou převodovkou vhodnou do podobného typu provozu. Při častém rozjíždění a brždění lze díky ní dosáhnout výrazné úspory paliva a snížit tak provozní náklady. „Za ‚dvoustovku‘ jsem tady rád, je to stroj, který se velmi dobře ovládá, lehce se s ním pracuje. Prostor v kabině mi vyhovuje, je plně komfortní,” líčí svoji zkušenost Miroslav Tichý, strojník, který DL200-5 obsluhuje.

Dle zkušeností většiny zákazníků je z hlediska provozu techniky klíčový její servis. Vít Brůžek, produktový manažer společnosti GARNEA a.s., popisuje, jak probíhá v Prachovicích: „Při servisu nám významně pomáhá DEVELON Connect, telematický systém pro vzdálenou kontrolu. Díky němu v počítači vidíme využití stroje, jeho spotřebu, stav provozních kapalin a servisní intervaly. V případě poruchy rovnou víme, čeho se porucha týká, a náš servisní technik má již při příjezdu na místo veškeré potřebné informace.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte webové stránky www.eu.develon-ce.com nebo se obraťte na distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. Kontakty na webu www.garnea-stavebni.cz.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: GARNEA
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

UNICONTROL: Automatické 3D nivelace pro dozery a 3D nivelace pro rýpadla

Zveřejněno 1.3. 3D nivelační systémy dánského výrobce UNICONTROL nejsou na našem trhu zase tak dlouho. Přesto si z něj prostřednictvím tuzemského dealera, společnosti MACHINE CONTROL CZ, už ukrojily nemalou část a získávají stále více na popularitě i u majitelů… celý příspěvek

Financování strojů Yanmar s 0% navýšením prodlouženo

Zveřejněno 9.2. Společnost ASbud Česká Republika s.r.o., oficiální prodejce stavebních strojů Yanmar, nabízí možnost výhodně financovat nákup stroje s 0% navýšením až do konce března tohoto roku. Akce se vztahuje na skladové stroje Yanmar a na všechny nové stroje… celý příspěvek

Rýpadlo Cat 308 Next Gen Tomáše Chmelaře ukazuje hranice možného

Zveřejněno 31.1. Výkladní skříň několika výrobců a bezkonkurenčně jedno z nejlépe vybavených rýpadel, které jsme za poslední roky naživo viděli. Řeč je o osmitunovém pasovém rýpadle Cat 308 Next Gen, které dělá od letoška radost Tomášovi Chmelařovi v podhůří Beskyd.… celý příspěvek