0% navýšení úvěrů pro financování strojů Yanmar
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Do půjčovny NorWit pro nakladač, vrtačku i zahradní techniku

Zveřejněno: 25. 5. 2023

Společnost NorWit kromě prodeje nových strojů provozuje rovněž úspěšnou půjčovnu. Na pobočkách v Pískové Lhotě u Poděbrad a v Pustiměři u Vyškova nabízí zájemcům široké portfolio techniky. Sortiment na jednotlivých půjčovnách se liší, podle toho, o co je v daném regionu největší zájem. Jak vypadá začátek sezóny v půjčovně NorWit? O jakou techniku je největší zájem a jaké novinky můžeme letos očekávat si představíme v článku.

Nakladače Giant jsou v půjčovně NorWit oblíbené díky vysoké vylamovací síle a univerzálnosti.

Půjčovna v Pískové Lhotě se letos hodně zaměřuje na soukromníky, kutily a zahrádkáře. Pro úpravu veřejné zeleně a soukromých zahrad doplnilo portfolio o kvalitní stroje značek Husqvarna, Elient , Billy Goat a další. V rámci zaváděcí akce si lze nyní zapůjčit provzdušňovače, vertikutátory, nebo rozmetadla písku, hnojiva a kompostu se zaváděcí slevou 20 %.

Kromě této techniky se v Poděbradech daří také mini a midi-rýpadlům (Kubota) a zvláštní pozornosti mezi zákazníky se těší kolový nakladač Giant G3500, který byl do flotily půjčovny pořízen v loňském roce. Teleskopický nakladač s provozní hmotností 4,2 tuny a výškou zdvihu 4,3 metru má osvědčený motor Kubota a silnou Z-kinematiku, díky které dosahuje vysoké vylamovací síly. Ke stroji je k dispozici široká škála příslušenství včetně paletizačních vidlí.

Menší nakladač Giant G2500HD nabízejí zákazníkům také na půjčovně v Pustiměři. Jak říká vedoucí pobočky v Pustiměři, Josef Petroš, o tyto malé kompaktní a univerzální stroje je v sezóně velký zájem. Na Moravě se dobře daří ale také pracovním plošinám LGMG. „Velký potenciál má například naše terénní plošina nebo halová plošiny s 16metrovým zdvihem,” prozrazuje Josef Petroš. Pronájem plošin je vhodným řešením pro firmy, zabývající se nejrůznějšími montážemi, od vzduchotechniky až po elektroinstalaci.

Pásové minidupmery Messersi a pracovní plošiny LGMG patří už ke stálicím půjčovny NorWit.
Pásové minidupmery Messersi a pracovní plošiny LGMG patří už ke stálicím půjčovny NorWit.

Nejčastěji se na nás obrací v případech, kdy potřebují pokrýt nějaké větší sezónní zakázky,” říká Josef Petroš. Podle něj nejsou výjimkou ani dlouhodobé pronájmy plošin LGMG. Výhodou je v tomto případě fakt, že NorWit je zároveň jejich výhradním dealerem v České republice, tudíž plošiny tu dobře znají a umí se o ně i náležitě postarat po servisní stránce. Ostatně, to platí i v případě pronájmu hutnicí techniky Bomag, hladiček betonu Barikell a mini-dupmerů Messersi. Také tyto silné pásové kompaktní stroje si nacházejí cestu ke stále širšímu okruhu zákazníků. „Ať už se jedná o malou stavební firmu nebo klasické domkaře, co si potřebují někam převézt hromadu štěrku, naše minidumpery zastanou hodně práce a navíc jsou úsporné na provoz a jednoduché na obsluhu,” shrnuje výhody této techniky Josef Petroš.

Rozmetadlo písku a kompostu nejen pro údržbu veřejné zeleně si lze nově zapůjčit v NorWitu v Pískové Lhotě.
Rozmetadlo písku a kompostu nejen pro údržbu veřejné zeleně si lze nově zapůjčit v NorWitu v Pískové Lhotě.

Kromě komplexní a neustále se rozšiřující nabídky oceňují pravidelní zákazníci půjčovny také jejich prémiové služby. Patří sem například propracované video manuály k vybraným strojům, doprava strojů na místo nasazení, věrnostní slevy nebo vysoká úroveň technických znalostí předávacích techniků. Fotila půjčovny prochází pravidelným servisem v dílnách NorWit a zajímavé bude určitě i to, že průměrné staří stroje v Půjčovně je zhruba 2,5 roku.

Půjčovna NorWit

Přehledně zpracovaný katalog mechanizace k pronájmu obsahuje desítky položek od ručního nářadí, zahradní techniky, mini-rýpadel, hutnicí a vibrační techniky, nakladačů a manipulátorů až po stroje na pokládku podlah nebo pracovní terénní plošiny.

Více informací včetně nabídky strojů s uvedenými cenami a kaucemi naleznete na webových stránkách www.norwit.cz.

Autor: Jan Rybář
Foto: NorWit

Tématické tagy

Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

UNICONTROL: Automatické 3D nivelace pro dozery a 3D nivelace pro rýpadla

Zveřejněno 1.3. 3D nivelační systémy dánského výrobce UNICONTROL nejsou na našem trhu zase tak dlouho. Přesto si z něj prostřednictvím tuzemského dealera, společnosti MACHINE CONTROL CZ, už ukrojily nemalou část a získávají stále více na popularitě i u majitelů… celý příspěvek

Financování strojů Yanmar s 0% navýšením prodlouženo

Zveřejněno 9.2. Společnost ASbud Česká Republika s.r.o., oficiální prodejce stavebních strojů Yanmar, nabízí možnost výhodně financovat nákup stroje s 0% navýšením až do konce března tohoto roku. Akce se vztahuje na skladové stroje Yanmar a na všechny nové stroje… celý příspěvek

Rýpadlo Cat 308 Next Gen Tomáše Chmelaře ukazuje hranice možného

Zveřejněno 31.1. Výkladní skříň několika výrobců a bezkonkurenčně jedno z nejlépe vybavených rýpadel, které jsme za poslední roky naživo viděli. Řeč je o osmitunovém pasovém rýpadle Cat 308 Next Gen, které dělá od letoška radost Tomášovi Chmelařovi v podhůří Beskyd.… celý příspěvek