TECHBUD - Generální zástupce John Deere Power Systems
Dnes je 24.11. – svátek slaví Emílie

Demoliční rypadlo Doosan DX380DM-7 rozšířilo řadu strojů s velkým dosahem

Zveřejněno: 8. 11. 2021

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla další demoliční rypadlo s velkým dosahem, tentokrát model DX380DM-7. Jedná se o třetího zástupce z nové řady, který doplňuje stávající modely DX235DM a DX530DM. Pro své vlastnosti se výborně hodí pro demoliční práce, kde je třeba velký dosah a pořádný výhled z kabiny.

U modelu DX380DM-7 je výška čepu výložníku 23 metrů.

Sklopná kabina modelu DX380DM-7 s dokonalým výhledem poskytuje obsluze vynikající prostředí s velkým dosahem a s úhlem náklonu 30 stupňů. Maximální výška čepu výložníku pro demolice u modelu DX380DM-7 je 23 metrů.

U modelu DX380DM-7 je také zachován hydraulicky nastavitelný podvozek, který lze vysunout do maximální šířky 4,37 metru, aby byla zajištěna optimální stabilita při práci na demoličních plochách. Na druhé straně můžeme šířku podvozku za účelem přepravy stroje hydraulicky zatáhnout na pouhých 2,97 metru.

Nastavovací mechanismus je založen na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor během pohybu a pomáhá předcházet poškození podvozku. Jako u všech demoličních rypadel Doosan patří mezi standardní bezpečnostní prvky ochranný kryt kabiny FOGS, bezpečnostní ventily pro výložník, mezilehlé válce výložníku a ramena a výstražný systém stability.

Specifikace demoličního rypadla Doosan DX380DM-7
Specifikace demoličního rypadla Doosan DX380DM-7

Konstrukce s více výložníky pro zvýšení flexibility

Stejně jako u ostatních modelů řady s velkým dosahem, poskytuje DX380DM-7 vyšší flexibilitu díky modulární konstrukci výložníku a mechanismu hydraulické uzávěrky. Tato inovativní konstrukce umožňuje snadnou výměnu mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce a vykonávání různých typů prací jedním strojem v rámci stejného projektu.

Konstrukce s více výložníky také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontován dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice přináší další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u základního stroje. K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení úkonu. Pokud je model DX380DM-7 osazen výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat do maximální výšky 10,43 metru.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA na www.garnea-stavebni.cz.

 

Nové

NorWit rozšiřuje nabídku o kolové dampry NC Engineering a nakladače Giant

Zveřejněno 22.11. NorWit, s. r. o., zabývající se prodejem, servisem a pronájmem stavební mechanizace, přidává do svého produktového portfolia kompaktní kolové a mini-smykem řízené nakladače Giant pro stavebnictví a staveništní kolové dampry NC Engineering. Celkem 10… celý příspěvek

Co oceňují zákazníci na společnosti RENOMAG? Zeptali jsme se přímo v terénu

Zveřejněno 20.11. O výrobcích společnosti RENOMAG toho bylo v našem časopise napsáno již mnoho. Rozhodli jsme se proto tentokrát vypravit do terénu a navštívit jak zákazníky, tak i přímo strojníky, kteří s lopatami, lžícemi a dalšími výrobky od RENOMAGU pracují. celý příspěvek

Dny s Menzi Muckem 2025: Premiéra modelu M445X a demoshow v českých barvách

Zveřejněno 18.11. Ve Stachách na Šumavě proběhl druhý ročník Dnů s Menzi Muckem, pořádaný společností STAVOPLAST KL – výhradním prodejcem strojů Menzi Muck pro ČR. Návštěvníci měli možnost vidět premiéru nejnovějšího modelu Menzi Muck M445X, dechberoucí demoshow i… celý příspěvek