Kupuj speciální pneumatiky
Continental EM Master a RDT Master
a získej dárek
Dnes je 3.8. – svátek slaví Miluše

V Hydraulikservis I seženete také náhradní díly nebo bazarovou techniku

Zveřejněno: 21. 6. 2021

Servis strojů v HS1 dělají od A do Z. Není u nás mnoho firem, kde by se kompletně postarali téměř o jakýkoli stavební stroj. Ať už se jedná o starší smykem řízený nakladač, rýpadlo-nakladač, nebo velkou lomovou techniku, ve společnosti Hydraulikservis I najde zákazník optimální řešení pro všechny typy strojů.

V HS1 si poradí jak s běžným údržbovým servisem, tak se složitějšími opravami strojů. (foto Dmitry Kalinovsky, Shutterstock)

Jak si řekneme dále, výhodou služeb v Hydraulikservis I (dále jen HS1) je to, že jsou skutečně komplexní. Kromě starších strojů tu umí poskytnout péči i těm nejmladším „ročníkům”. Disponují nejmodernějšími diagnostickými nástroji, které načtou software i novějších strojů. Běžně tu pracují s technikou všech velkých známých značek, jako je Volvo, Caterpillar, Komatsu nebo Liebherr. Softwarové nástroje by nebyly zdaleka kompletní bez odpovídajícího technického zázemí a hlavně kvalifikovaných mechaniků, kteří technice rozumí a dokáží najít pro zákazníka nejvhodnější cenové řešení. V tomto smyslu staví HS1 na zkušeném týmu servisních mechaniků, kteří se v oboru pohybují i více než dvacet let.

Rozsah činností

Když se podíváme na škálu poskytovaných servisních činností, narazíme snad na vše, s čím se majitel stavebního stroje může potýkat. Základem je polní (výjezdový servis), který zajišťuje 14 mechaniků po celé České republice. K dispozici je 9 plně vybavených servisních automobilů a dodávek. Aby se maximálně zkrátily dojezdové časy, protože ty jsou samozřejmě vedle ceny druhým rozhodujícím faktorem, je tato služba zajišťována z několika výjezdových míst (Most, Beroun, Olomouc, Ostrava, Bruntál). Logistika má stejně propracovaný dispečink jako leckteré mnohem větší firmy.

Druhým pilířem je dílenský servis – na generálky se sváží stroje do dílny v Bohuňovicích na Olomoucku a v plánu je dále otevření servisního střediska v Mostu. V neposlední řadě spočívá činnost firmy v prodeji náhradních dílů (více o tom níže), prodeji nových, bazarových strojů a poradenství. Díky tomu, že lidé z HS1 se v branži stavebních strojů už nějaký ten rok pohybují, poradí zákazníkovi například s výběrem techniky nebo pomohou sehnat konkrétní stroj.

Široký sortiment náhradních dílů ke stavebním strojům je v e-shopu na www.hs1cz. (foto mehmetlafci, Shutterstock)
Široký sortiment náhradních dílů ke stavebním strojům je v e-shopu na www.hs1cz. (foto mehmetlafci, Shutterstock)

Servis od A do Z

Vrátíme-li se k tomu hlavnímu, tedy k servisu, v HS1 umí jak běžnou údržbu (výměna a dodání filtrů, provozních náplní a dalšího spotřebního materiálu), tak rozsáhlé opravy motorů, převodovek nebo renovace strojů. Zrenovovat dovedou také širokou škálu příslušenství, od lopat, lžic až po drapáky, vidle nebo hydraulická kladiva. V případě potřeby je možné ke stroji vyslat vysokokapacitní filtrační jednotku (kapacita 100 l/min.), pomocí které se vyčistí olejová náplň (a to nejen stavebních strojů).

Základem dobře fungujícího a vydělávajícího stroje je hydraulický systém. Jeho dobrá kondice předurčuje výkon celé mašiny. V HS1, jak už ostatně název firmy napovídá, si s hydraulikou dobře rozumí. Oprava, přetěsnění nebo výměna pístních tyčí – to vše tu hravě zvládnou; kromě toho umí na míru vyrobit vysokotlaké hydraulické hadice nebo opravit opotřebené otvory pro čepy a pouzdra (pomocí horizontální vyvrtávací frézy). Aby byl tento přehled kompletní, zbývá ještě zmínit plnění klimatizací, čištění interiéru nebo zámečnické a svařovací práce. „Naším cílem je plnit očekávání zákazníků na sto procent, zejména co se týče rozsahu, kvality a rychlosti služeb. Dnes už v podstatě není oblast, kde bychom se nějak výrazně odlišovali od autorizovaných servisních center,” říká o strategii HS1 jednatel firmy, Jiří Trnka a dodává: „Naše zákazníky nerozlišujeme na malé a velké. Když svou práci odvedeme dobře, je to slušný základ pro dlouhodobou spolupráci.

Více než 20 let na trhu

Společnost HS1 se může pochlubit celou řadou referencí. Dostatečnou vizitkou je například i to, že celkem nedávno uzavřela spolupráci o poskytování servisních služeb se známým dealerem strojů, firmou KOBEX Bohemia (stroje Kobelco a výhradní zastoupení značky Hidromek v ČR). Mezi zajímavé realizace z poslední doby patří několik zakázek, při kterých byly čištěny hydraulické systémy strojů pomocí takzvané ledviny. Toto čištění se provádí, aby po opravě hydrauliky nedocházelo k dalším poruchám. Prodlouží se tak významně životnost stroje po provedené opravě. Další reference firmy HS1 budeme postupně zveřejňovat na stránkách Stavební techniky (můžeme například prozradit, že v HS1 mají nyní na dílně jednu velkou mašinu na kompletní repasi, více zatím nemůžeme prozrazovat).

V HS1 zajistí i opravy a renovace příslušenství, jako jsou lopaty, lžice nebo hydraulická kladiva. (maniaphotostock, Shutterstock)
V HS1 zajistí i opravy a renovace příslušenství, jako jsou lopaty, lžice nebo hydraulická kladiva. (maniaphotostock, Shutterstock)

Transparentní e-shop s díly

Samostatnou kapitolu si zaslouží prodej náhradních dílů – opět platí, že sortiment pokrývá všechny známé značky strojů v ČR. Co se týče náhradních dílů, provozuje společnost na svých stránkách vlastní e-shop, kde jsou jednotlivé díly vyobrazeny, popsány a hlavně jsou uvedeny rovnou s cenovkou, takže zákazník dopředu ví, s čím má počítat. Líbí se nám i možnost vybírat si u některých položek mezi originálním dílem a „repasí”. Považujeme to za docela chytrý krok, jak si v dnešní době získat a hlavně udržet zákazníka. Přehledný e-shop nabízí produkty s jasným popisem, fotografií, cenou a dobou dodání – tedy přesně tak, jak to má běžný uživatel e-shopu nejradši. Ostatně snahu nic před zákazníkem „neskrývat” najdeme také v servisní části webu – schválně, zkuste si někde u konkurence najít na dva kliky kompletní ceník servisních služeb, včetně přesné specifikace činností. HS1 to na svých stránkách má a vůči novým i stávajícím zákazníkům je to docela fér.

Ostatní služby

Společnost HS1 je zákazníkům plnohodnotným partnerem při provozování jejich strojových parků. Dokáže jim poradit nejen se servisem techniky, ale například i s řešením pojistných událostí včetně sepsání technických zpráv. Benefitem pro zákazníky může být také to, že po dobu provádění náročnějších servisů tu zákazníkovi zprostředkují pronájem náhradního stroje. Plnohodnotná půjčovna strojů je ostatně v plánu a až budeme vědět více, o informace se s vámi podělíme. Pokud vás bude k nabízeným službám cokoli zajímat, neváhejte se na HS1 obrátit na níže uvedených kontaktech.

— kontakty —

HYDRAULIKSERVIS I s.r.o.

Za Pilou 114, 783 14 Bohuňovice

E: servis@hydraulikservis1.cz   T: +420 720 297 748   WWW: https://www.hs1.cz/

 

Nové

Ve firmě vložili důvěru do strojů Vermeer. Vyrábí kvalitní kompost i štěrk

Zveřejněno 28.7. Společnost Humuswerk se zabývá kompostováním, přičemž v rámci výroby u ní uvidíte zajímavé stroje. Příchozí surovinu zpracovává v horizontálním drtiči Vermeer HG6000. Na konci procesu kompostování hraje důležitou roli další stroj Vermeer, bubnové… celý příspěvek

MAHLE – to jsou motorové náhradní díly za skvělé ceny! Jejich zpracování odpovídá originálům

Zveřejněno 25.7. V jednom z minulých čísel Stavební techniky jsme si představili společnost ACRO GROUP, která provozuje profesionální e-shop s náhradními díly pro širokou škálu stavební, těžební a zemědělské techniky. Nyní se speciálně zaměříme na motorové díly… celý příspěvek

Drticí lžice MB Crusher BF70.2 mění zbytkový materiál na surovinu

Zveřejněno 22.7. Drticí lžice MB Crusher se na českém trhu zabydlují a rostoucímu počtu tuzemských zákazníků přinášejí výraznou přidanou hodnotu k jejich strojům. Mezi největší bestsellery patří řada drticích lžic k rýpadlům, označovaná BF. Zdaleka nejprodávanější… celý příspěvek