Dnes je 11.8. – svátek slaví Zuzana

Stroje CASE v té nejlepší formě, soutěže strojníků, zabijačka. To bylo rodeo!

Zveřejněno: 17. 2. 2020

Kdo v pátek 24. ledna míjel areál firmy AGROTEC v Hustopečích na Moravě, nemohl si nevšimnout, že tady se něco děje! Více než desítka malých i velkých strojů CASE v pohybu, vozidla IVECO i Fiat, spousta návštěvníků – zkrátka pořádné hemžení. Důvodem byla už tradiční předváděcí akce, kterou v kulisách divokého Západu pořádá pro své zákazníka firma AGROTEC servis s.r.o., výhradní prodejce značky CASE v České republice. A protože naše redakce byla i tentokrát mezi pozvanými, přinášíme vám na fotografiích malou ochutnávku z letošního rodea.

Když rodeo, jak jinak tuto fotografii nazvat než jako „Tanec s vlky“
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pestrý program i letos firma doplnila malým dárkem v podobě školení strojníků. Kdo měl zájem, mohl se zapsat do kurzu, ve kterém si pod dohledem akreditovaného školitele mohl přímo ve školicím centru AGROTEC obnovit stávající strojnický průkaz (školení probíhalo dle vyhlášky 77/65 Sb).

Kromě toho si bylo samozřejmě možné vyzkoušet všechny vystavené modely CASE. Velký zájem byl zejména o ty větší stroje, konkrétně například o 35tunové pásové rýpadlo CASE CX350 D nebo o dozer CASE 1650M. Jak na dozeru, tak i na zmiňovaném pásovém rýpadle si strojníci mohli vyzkoušet, jak přesná a pohodlná práce je s instalovaným nivelačním systémem značky Leica. Všechny stroje najednou se pak předvedly v komentované show, kterou moderoval Zbyněk Loucký společně s produktovým manažerem značky CASE Construction pro Českou a Slovenskou republiku Ing. Milanem Palíkem.

Nesmíme zapomenout také na další partnery akce a vystavovatele. K vyzkoušení a prohlídce tu byly vystaveny nákladní a užitkové vozy IVECO a Fiat. Z pohledu řízení stavebních strojů byla zajímavá také prezentace nové firmy GePoint, která se zaměřuje na inženýrskou a speciální geodézii. Návštěvníci si u infopultu mohli prohlédnout speciální dron, který slouží k letecké fotogrammetrii. Zjednodušeně řečeno – pomocí tohoto dronu firma vytváří propracované 3D modely terénu, které jsou softwarově upravovány tak, aby poskytly co nejpřesnější data ke kubaturám a dalším výpočtům. Zajímavé je, že tato data umí firma propojit i s nivelačními systémy strojů.

Jako každý rok nechyběla ani tentokrát velmi oblíbená soutěž strojníků. Názvy jednotlivých disciplín samozřejmě nezapřely ducha divokého západu – například na traktorbargu CASE 695 ST to byl „Dlouhej Harry Flynt” (sundávání míčů z kuželů a trefování se do koše), „Billyho bedna od whisky” pak byla pro změnu závod s časem, kdy strojník na smykem řízeném nakladači CASE SR160 musel přeskládat stoh s bednami. Nutno ještě poznamenat, že se nejednalo jen tak o nějakou soutěž: CASE Rodeo je totiž národní kvalifikací do velkého mezinárodního finále CASE Rodea.

Parádní atmosféru akce nenarušilo ani poněkud chladné počasí. Když jste se chtěli zahřát, byla tu příjemně vytopená a vyklizená školicí hala, která se při rodeu změnila ve velkou restauraci. Hlady a žízní tu také nikdo netrpěl – zabíjačkové speciality jsme ochutnali i my a takové čerstvé výpečky s kyselým moravským zelím je něco, na co dodnes u redakčního stolu s láskou vzpomínáme... Děkujeme za pozvání a těšíme se zase na nějakou další akce pod praporem CASE.

Autor: Jan Rybář
Foto: Jan Rybář

Tématické tagy

Nové

Vodní protiprachová mlžná děla DEHACO TERA

Zveřejněno 31.7. Prevence emisí prachu vznikajícího během stavebních a výrobních činností se stává samozřejmostí a nesmírně důležitým požadavkem zákazníků. Vlády států uplatňují v této oblasti čím dál přísnější předpisy. To ve snaze zajistit místním obyvatelům a… jít na článek

MobyDick ONE ve společnosti Kies- und Schotterwerke Müller GmbH & Co.

Zveřejněno 29.7. Asi před čtyřmi lety FRUTIGER představil systém mytí pneumatik MobyDick ONE stavebnímu průmyslu. Kromě vysoké užitné hodnoty a jedinečné mycí síly se v té době nový vývoj zaměřoval na individuální potřeby zákazníka. Tyto priority, společně s novým… jít na článek

Nové elektrické stroje JCB přinášejí řešení pro aplikace, které vyžadují nulové emise

Zveřejněno 27.7. JCB E-TECH je nová generace elektrických výrobků s tichým provozem a nulovými emisemi. První dva zástupce – elektrické minirýpadlo 19C-1E a Teletruk 30-19E – si lze nyní v rámci Demo testu otestovat přímo při práci. jít na článek