Dnes je 24.7. – svátek slaví Kristýna

Nové elektrické stroje JCB přinášejí řešení pro aplikace, které vyžadují nulové emise

Zveřejněno: 27. 7. 2020

JCB E-TECH je nová generace elektrických výrobků s tichým provozem a nulovými emisemi. První dva zástupce – elektrické minirýpadlo 19C-1E a Teletruk 30-19E – si lze nyní v rámci Demo testu otestovat přímo při práci.

Baterie u JCB Teletruk 30-19E se demontuje zadními přístupovými dvířky a jsou standardně dodávány s vidlicovými kapsami a jediným zvedacím bodem. Výměna trvá pouze dvě minuty

JCB Teletruk 30-19E je navržen pro zvýšení rychlosti a přesnosti při nakládání a vykládání vozidel jak v interiérech, tak i exteriérech, a to i z jedné strany. Tento jedinečný teleskopický výložník umožňuje bezpečné nakládání tří europalet během dvou minut. Teleskopický dosah umožňuje vytvoření nárazníkové zóny před strojem, která pomáhá eliminovat poškození karosérie vozidla a zranění při ruční manipulaci. Při nosnosti 1900 kg a dvoumetrovém dosahu vpřed lze paletizovaná břemena umístit na vzdálenější stranu přívěsu.

Přední dosah elektrického Teletruku, plný volný zdvih a funkce bočního posunu znamená větší kontrolu při skládání zboží do kontejneru a umožňuje obsluze maximálně využít daný prostor. Díky výšce kabiny 2,2 metru se stroj snadno vejde do standardního 20stopového kontejneru nebo přívěsu. S bodovými LED světly umístěné v přední části kabiny, které patří do standardní výbavy, může Teletruk pohodlně pracovat i v noci. Kompaktní rozměry a výkonné motory na střídavý pohon elektrického Teletruku mají za následek vynikající výkon při stoupání na rampách.

JCB Teletruk 30-19E – technické údaje
JCB Teletruk 30-19E – technické údaje

Výborný výhled a jednoduché ovládání

Teletruk 30-19E je vybaven novou kabinou JCB CommandPlus s větším vnitřním prostorem a novým designem sedadla typu Grammer. Kabina s certifikací ROPS/FROPS je k dispozici v několika modifikacích: otevřeném přístřešku, částečně a plně prosklených variantách, které poskytují nejpohodlnější pracovní podmínky za jakéhokoli počasí. Díky intuitivním, dobře umístěným madlům a širokému přístupu je vstup či výstup bezpečný. Konstrukce bočního ramene elektrického JCB Teletruku poskytuje operátorovi nejen bezkonkurenční viditelnost 360 stupňů, ale také dobrý výhled na špičky vidlic a příslušenství, pokud jsou zcela zasunuté a spuštěné, a to i uvnitř kontejneru. Nesmíme opomenout ani jednopákové ovládání, které je díky SMART hydraulice jednodušší a přesnější.

Dosáhněte vyšší bezpečnosti

Bezpečná práce je hračkou s aktivní funkcí JCB Load Mition Control, která upozorňuje obsluhu a postupně zastavuje hydrauliku zvedení, když je dosaženo maximální nosnosti, čímž zabraňuje převrácení směrem dopředu. Jedinečná výhoda 111 stupňů rotace přepravy usnadňuje a zvyšuje bezpečnost manipulace se zbožím. E-Teletruk může také snadno vyzvednout převrácený nebo spadlý náklad a vyloučit tak požadavek na ruční manipulaci. Majáky a výstrahy při couvání jsou standardně montovány pro dodatečnou bezpečnost na pracovišti s možností modrých bodových couvacích světel.

Účinný provoz s minimálním náklady

Baterie stroje se demontuje zadními přístupovými dvířky a je standardně dodávána s vidlicovými kapsami a jediným zvedacím bodem. Výměna trvá pouze dvě minuty. Nabíjení je stejně snadné jako zvedání krytu baterie a připojení k vysokofrekvenční nabíječce GNB. Zákazníci obvykle spotřebují v rámci 8hodinového provozu cca 80 % kapacity. Rychlost stroje lze přizpůsobit každému pracovnímu prostředí. Zrychlení lze omezit o 10, 20 nebo 30 % stisknutím tlačítka ECO. Pomocí telematického systému JCB LiveLink lze měřit spotřebu energie v reálném čase. Díky tomu maximalizujete provozuschopnost a zvyšujete produktivitu své práce. Průměrná zákazníky hlášená hodinová spotřeba energie je 4,1 kWh. Nový Teletruk 30-19E produkuje nulové emise v místě nasazení, je navržen tak, aby venku pracoval stejně efektivně jako uvnitř, proto je skvělou volbou pro ochranu životního prostředí v mnoha různých odvětvích a aplikací.

JCB 30-19E byl vyroben pouze ze součástek představující špičku ve svém oboru. Nejnovější generace motorů řady Zapi AC je namontována na tepelný panel, který společně s jednodílným podvozkem odvádí teplo generované regulátory, tudíž nejsou potřeba žádné další chladicí ventilátory, což snižuje náklady na servis a zajišťuje odolnost stroje. Motor je plně chráněn 4milimetrovými kryty. Sklopná kabina umožňuje snadný přístup pro servis a údržbu, díky tomu jsou servisní kontroly mnohem efektivnější. Plánování servisních služeb je zajišťováno JCB LiveLinkem, který je standardně montován na stroj.

Tento jedinečný teleskopický výložník umožňuje bezpečné nakládání tří europalet během dvou minut
Tento jedinečný teleskopický výložník umožňuje bezpečné nakládání tří europalet během dvou minut

Všestranný stroj více vydělá

Délka elektrického Teletruku včetně vidlic je pouhých 4,1 metrů a díky otočné nápravě se může otáčet v okruhu 5 metrů. Stroj je vybaven plně utěsněným tělem, které chrání všechny klíčové součásti elektrického pohonu před nepříznivým počasím a zajišťuje optimální výkon ve všech pracovních prostředích. Speciální řada nástrojů a kompatibilita s celou řadou příslušenství specifických pro dané odvětví vám poskytnou flexibilitu a další všestrannost pro práci v širokém spektru aplikací. Systém Teletruku Changezee umožňuje měnit během 30 sekund mezi vidlicemi a dalšími přídavnými zařízeními pomocí hydraulického systému rychlého závěsu.

Jedinečný JCB Teletruk je nejvšestrannějším vidlicovým vysokozdvižným vozíkem s protizávažím na světě a nový elektrický model jej činní ještě všestrannějším.

Elektrické MINIrýpadlo JCB 19C-1e

Na přání zákazníků společnost JCB vyvinula vůbec první elektrické minirýpadlo 19C-1 E-TECH s nulovými emisemi. Jedná se o nejmenší model v řadě minirýpadel. Velkou předností tohoto stroje je nižší vnější hluk o 7 dBA oproti běžným modelům. Může tak pracovat v ulicích měst, v blízkosti nemocnic či škol, aniž by rušil okolí. Roztahovací podvozek umožňuje práci ve stísněných pracovních podmínkách. Specializované společnosti ocení možnost provozu rýpadla v tunelech a podzemí bez dodatečné nákladné instalace odsávacího zařízení výfukových plynů. Nové minirýpadlo poskytuje také výrazné snížení vibrací, což zlepšuje pracovní prostředí obsluhy.

Plně nabité elektrické minirýpadlo je při kopání schopno maximálního výkonu jako běžné rýpadlo se vznětovým motorem a to bez požadovaných denních kontrol hladiny chladicí kapaliny a motorového oleje. Vysoká účinnost moderní elektrohydraulické technologie znamená výrazně nižší nároky na chlazení agregátu. Kompaktní hydraulický chladič s malým termostatickým elektrickým ventilátorem a absence chladiče motoru přispívá k delší životnosti baterie a nižší hladině hluku.

Elektrické minirýpadlo dosahuje při kopání stejného maximálního výkonu jako běžné rýpadlo se vznětovým motorem
Elektrické minirýpadlo dosahuje při kopání stejného maximálního výkonu jako běžné rýpadlo se vznětovým motorem

Nový elektrický model je vybaven stejným nastavitelným podvozkem jako vznětová verze a umožňuje maximální hloubku výkopu 2 576 mm s delším ramenem 1 100 mm. Elektrické rýpadlo 19C-1E disponuje baterií o kapacitě 15 kWh. Modulární baterie umístěné v robustním ochranném pouzdře odolávají ztíženým podmínkám mimo pozemní stavby a využívají lithium-iontové články NMC. Použitý elektrický systému 48V ve spojení s účinným elektromotorem poskytuje okamžitý lineární točivý moment oproti standardní verzi s dieselovým motorem.

Standardně dodávaná palubní nabíječka dobije baterie za šest hodin pomocí běžného konektoru 230 V. JCB nabízí možnost rychlého nabíjení po uvedení stroje do provozu, a to díky výkonné „off-board” jednotce, která umožňuje plné nabití za dvě a půl hodiny. Akumulátory vydrží jednu pracovní směnu při běžném provozu nebo čtyři hodiny provozu v extrémním pracovním cyklu. Tento 1,9tunový stroj může pracovat s řadou přídavných zařízení, což z něj činí ideálního pracanta pro demoliční a rekonstrukční práce.

Modulární baterie o kapacitě 15 kWh využívají lithium-iontové články NMC
Modulární baterie o kapacitě 15 kWh využívají lithium-iontové články NMC

Elektrické minirýpadlo JCB je dostupné se stříškou a ochranným rámem ROPS, TOPS a FOGS standardně dodávaným u všech mini- a midirýpadlech nové generace. Vzhledem k tomu, že rýpadlo vychází z prémiové specifikace 19C-1, je dodáváno s proporcionálními kolébkovými ovladači pro pomocné funkce a otáčení výložníku ramen. Prémiový model má také membránový přepínač napravo od obsluhy pro všechny další ovládací prvky, zatímco měřidlo paliva bylo nahrazeno snadno čitelným zobrazením úrovně nabití.

Nový výložník skříňové konstrukce má vnitřní vedení hadic pro jejich maximální ochranu proti poškození. Čepy výložníku, ramene a radlice jsou impregnovány grafitem, což zvýšilo mazací intervaly na 500 hodin. Všechny mazací body jsou umístěny na jedné straně rýpadla, aby se snížily doby prostojů a zkrátila denní kontrola. Elektrické rýpadlo JCB 19C-1 E-TECH nepoužívá motorový olej, chladicí kapalinu ani palivovou nádrž.

Společnost JCB přináší neustále inovativní řešení nízko-emisní stavební techniky. Při výrobě elektrického minirýpadla společnost nabízí klientům praktické a cenově dostupné řešení pro aplikace, které vyžadují nulové emise a tichý provoz.

Minirýpadlo JCB 19C-1 E-TECH – technické údaje
Minirýpadlo JCB 19C-1 E-TECH – technické údaje

Oba elektrické modely jsou součástí stávající DEMO flotily společnosti TERRAMET, do které – kromě Hydradigu HD110W – patří kolový nakladač 437HT a loňská novinka z řady „X”, pásové rýpadlo 220X, eXtrémně silný stroj nejen na pohled, ale i ve skutečnosti.

Pro zájem o Demo test či informaci o strojích JCB kontaktujte obchodní zástupce společnosti.

— kontakty —

TERRAMET, spol. s r.o.

E: info.cz@terra-world.com   T: +420 800 222 666   WWW: https://www.terra-world.cz/

Autor: TERRAMET
Foto: JCB
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

Nové materiály zvyšují užitnou hodnotu výrobků RENOMAG

Zveřejněno 22.7. Lžíce, lopaty a další přídavná zařízení jsou alfou a omegou produktivity každého pracovního stroje. Je spočítáno, že správným výběrem materiálu a technologického způsobu jeho zpracování může provozovatel stroje ušetřit s příslušenstvím RENOMAG… celý příspěvek

Spolehlivé světlo pro profesionály

Zveřejněno 19.7. Nebojte se pracovat i po setmění! Kvalitní přídavná dálková a pracovní světla OSRAM LEDriving® zajistí perfektní osvětlení i v těch nejhorších světelných podmínkách, takže se práce nemusí zastavit ani v nočních hodinách. celý příspěvek

Hydraulikservis I se bude stěhovat do areálu ve Vísce u Litovle

Zveřejněno 17.7. Společnost Hydraulikservis I, zabývající se servisem stavebních strojů a příslušenství, prodejem dílů a maziv, pronájmem stavební techniky a prodejem a servisem stavebních strojů Hydrema, chystá na září tohoto roku stěhování do nových prostor. Firma… celý příspěvek