Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 24.5. – svátek slaví Jana

Nová minirýpadla Cat 304 a 305 CR dostala technologii Cat Grade

Zveřejněno: 2. 2. 2022

Caterpillar uvádí na trh 4tunová a 5tunová minirýpadla Cat 304 a Cat 305 CR nové generace, u kterých, oproti jejich předchůdcům ze série E2, se zvýšil výkon hydraulického čerpadla a narostla hloubka kopání. Stroje mají také delší mazací intervaly a zesílené prvky na namáhaných součástech.

I přes užší rozchod pásů má Cat 304 výbornou stabilitu.

Obě minirýpadla jsou osazena přeplňovaným motorem Cat C1.7 Turbo, který splňuje emisní normy Stage V a má vyšší výkon než předchozí motor C2.4.

Ideální do stísněných prostor

Inovovaný model Cat 304 dostal nový kabát. Díky užšímu rozchodu pásů (1 700 mm, což je o 254 mm méně než u jeho předchůdce) se snížil poloměr otáčení, čímž se zlepšila manévrovatelnost v úzkých uličkách. Na poměry 4tunových rýpadel se tento model vyznačuje nadprůměrnou stabilitou a vysokým výkonem, který rovněž v porovnání s předchozím typem vzrostl. K tomuto modelu Cat 304 si zákazník může zvolit navíc doplňková protizávaží.

Kompaktní a výkonný Cat 305 CR

Také pětitunové minirýpadlo Cat 305 CR dostalo zmíněný nový motor, který dává téměř o 9 % vyšší výkon. Vylepšený hydraulický systém poskytuje vyšší vylamovací sílu lžice – 49,2 kN, takže stroj lze používat i v aplikacích s tvrdými horninami. Bagr nabízí také o 140 mm větší hloubku kopání, než tomu bylo u jeho předchůdce Cat 305 E2. Kompaktní poloměr otáčení snižuje boční převis. Nová přídavná protizávaží pomáhají optimalizovat stabilitu a výkon zdvihu ve stísněných prostorách.

Komfort a úspora provozních nákladů

Oba zmíněné modely minirýpadel Caterpillar mohou být nyní nově vybaveny také technologií Cat Grade, takže se dobře uplatní i při dokončovacích terénních pracích. Svahovací lopata se ovládá pomocí pravého joysticku, zatímco levý slouží pro ovládání pojezdu stroje.

Minirýpadlo Cat 305 CR s hydraulickým kladivem.
Minirýpadlo Cat 305 CR s hydraulickým kladivem.

V minirýpadlech je instalován tovární systém Cat Stick Steer, který strojníkovi umožňuje přepínat z konvenčního způsobu ovládání (páka/nožní pedál) na ovládání pomocí joysticku. Mini rýpadla Cat 304 a 305 CR mají dva pojezdové režimy a tempomat ve standardní výbavě.

Utěsněná kabina, která je společná pro většinu minirýpadel Caterpillar nové generace, je k dispozici s topením nebo klimatizací pro pohodlnou práci za každého počasí. Velké prosklené plochy kabiny a střešního okna umožňují dokonalý výhled na všechny strany, displej s možností pokročilé dotykové obrazovky poskytuje operátorovi intuitivní ovládání stroje a snadné sledování provozních hodnot bagru.o

 

Nové

Stroje CASE se zapojily do čištění mořského pobřeží

Zveřejněno 23.5. „The Beach Care Project“ – to je název speciálního programu, ve kterém se spojil výrobce stavebních strojů CASE Construction Equipment, jeho mateřská společnost CNH Industrial a mediální společnost 4 Elements. Cílem víceletého ekologického programu… celý příspěvek

Nový Actros si upevnil pozici nejrozšířenějšího nákladního vozu

Zveřejněno 20.5. Výroční setkání zástupců médií s vedením společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. mělo tentokrát slavnostní charakter. Vedení společnosti oznámilo novinářům, že po dvacáté v řadě drží Mercedes-Benz Trucks v České republice prvenství v… celý příspěvek

Poprodejní servis pomocí IoT posune vaše stroje na zcela novou úroveň

Zveřejněno 18.5. Harvestory jsou působivé stroje. Mohou se pochlubit mimořádně úsporným provozem – pokud tedy jen nestojí v garáži. Firma Ponsse, výrobce lesnických strojů, navíc posunula díky spolupráci se společnostmi Bosch Rexroth a Bosch.IO svůj poprodejní… celý příspěvek