Prodej, pronájem a servis stavební techniky - NorWit, s.r.o.
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

Nová minirýpadla Cat 304 a 305 CR dostala technologii Cat Grade

Zveřejněno: 2. 2. 2022

Caterpillar uvádí na trh 4tunová a 5tunová minirýpadla Cat 304 a Cat 305 CR nové generace, u kterých, oproti jejich předchůdcům ze série E2, se zvýšil výkon hydraulického čerpadla a narostla hloubka kopání. Stroje mají také delší mazací intervaly a zesílené prvky na namáhaných součástech.

I přes užší rozchod pásů má Cat 304 výbornou stabilitu.

Obě minirýpadla jsou osazena přeplňovaným motorem Cat C1.7 Turbo, který splňuje emisní normy Stage V a má vyšší výkon než předchozí motor C2.4.

Ideální do stísněných prostor

Inovovaný model Cat 304 dostal nový kabát. Díky užšímu rozchodu pásů (1 700 mm, což je o 254 mm méně než u jeho předchůdce) se snížil poloměr otáčení, čímž se zlepšila manévrovatelnost v úzkých uličkách. Na poměry 4tunových rýpadel se tento model vyznačuje nadprůměrnou stabilitou a vysokým výkonem, který rovněž v porovnání s předchozím typem vzrostl. K tomuto modelu Cat 304 si zákazník může zvolit navíc doplňková protizávaží.

Kompaktní a výkonný Cat 305 CR

Také pětitunové minirýpadlo Cat 305 CR dostalo zmíněný nový motor, který dává téměř o 9 % vyšší výkon. Vylepšený hydraulický systém poskytuje vyšší vylamovací sílu lžice – 49,2 kN, takže stroj lze používat i v aplikacích s tvrdými horninami. Bagr nabízí také o 140 mm větší hloubku kopání, než tomu bylo u jeho předchůdce Cat 305 E2. Kompaktní poloměr otáčení snižuje boční převis. Nová přídavná protizávaží pomáhají optimalizovat stabilitu a výkon zdvihu ve stísněných prostorách.

Komfort a úspora provozních nákladů

Oba zmíněné modely minirýpadel Caterpillar mohou být nyní nově vybaveny také technologií Cat Grade, takže se dobře uplatní i při dokončovacích terénních pracích. Svahovací lopata se ovládá pomocí pravého joysticku, zatímco levý slouží pro ovládání pojezdu stroje.

Minirýpadlo Cat 305 CR s hydraulickým kladivem.
Minirýpadlo Cat 305 CR s hydraulickým kladivem.

V minirýpadlech je instalován tovární systém Cat Stick Steer, který strojníkovi umožňuje přepínat z konvenčního způsobu ovládání (páka/nožní pedál) na ovládání pomocí joysticku. Mini rýpadla Cat 304 a 305 CR mají dva pojezdové režimy a tempomat ve standardní výbavě.

Utěsněná kabina, která je společná pro většinu minirýpadel Caterpillar nové generace, je k dispozici s topením nebo klimatizací pro pohodlnou práci za každého počasí. Velké prosklené plochy kabiny a střešního okna umožňují dokonalý výhled na všechny strany, displej s možností pokročilé dotykové obrazovky poskytuje operátorovi intuitivní ovládání stroje a snadné sledování provozních hodnot bagru.o

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek