0% navýšení úvěrů pro financování strojů Yanmar
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

DEVELON uvádí na trh minirypadlo DX20ZE-7 s elektrickým pohonem

Zveřejněno: 29. 11. 2023

Minirypadlo DX20ZE-7 bude první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON, dříve známé jako Doosan Construction Equipment. Toto 2tunové rypadlo kombinuje nízkou hlučnost a nulové emise s funkcemi a zvýšením výkonu z nové generace minirypadel řady DX-7. Díky své malé hlučnosti a konstrukci nalezne uplatnění především v uzavřených prostorech a ve v místech, kde je třeba dodržet co nejmenší hlučnost.

Minirypadlo DX20ZE-7, první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON. Zdroj: HD Hyundai Infracore, Facebook

Model DX20ZE-7 je navržen tak, aby uspokojil rostoucí poptávku po elektrických strojích,” říká Stephane Dieu, produktový manažer rypadel DEVELON pro Evropu. „Vzhledem k tomu, že kompaktní stroje, jako jsou minirypadla, častěji pracují ve městech a hustě obydlených oblastech, kde jsou v blízkosti ostatních pracovníků, mají oproti dieselovým protějškům velkou výhodu díky menší hlučnosti a nulovým emisím.

Zatahovací pásy umožňují novému rypadlu projíždět úzkými průchody a vjezdy/výjezdy, díky čemuž je ideální pro práci ve stísněných prostorách nebo při použití uvnitř, například při demolicích a stavbách. Jakmile se rypadlo dostane na pracoviště, může obsluha rozšířit pásy pro zajištění jeho lepší stability a nosnosti. Se svými kompaktními rozměry je DX20ZE-7 vynikajícím řešením pro stavební firmy a půjčovny pracující na specifických místech, kde je nutná nízká hlučnost například při práci v noci.

Minirypadlo DX20ZE-7 – Technické parametry
Minirypadlo DX20ZE-7 – Technické parametry

Minirypadlo DX20ZE-7 je poháněno vlastní lithium-iontovou baterií o kapacitě 20,4 kWh, přičemž veškerý elektrický systém a komponenty stroje jsou optimalizovány pro práci v náročném prostředí. Rychlonabíječka umožňuje dobít 80 % energie baterie již po 80 minutách nabíjení, standardní nabíječka pak potřebuje osm hodin pro maximální dobití.

Telematika ve standardní výbavě

Telematika je součástí standardní výbavy minirypadla DX20ZE-7. Obsluha a prodejci mohou na dálku sledovat stav, polohu a produktivitu svého stroje z aplikace nebo na webové stránce. Telematika může majitelům pomoci:

  • Minimalizovat nebezpečí krádeže stroje a umožnit jeho sledování.
  • Zabránit neoprávněnému použití stroje.
  • Sledovat, kdy je nutná údržba.
  • Přizpůsobit upozornění plánu zákazníka.
  • Sledovat tlak oleje, provozní teplotu a další ukazatele.
  • Používat data ke školení obsluhy pro zajištění maximální produktivity.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte webovou stránku eu.develon-ce.com/en/ nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: viz popisek
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

UNICONTROL: Automatické 3D nivelace pro dozery a 3D nivelace pro rýpadla

Zveřejněno 1.3. 3D nivelační systémy dánského výrobce UNICONTROL nejsou na našem trhu zase tak dlouho. Přesto si z něj prostřednictvím tuzemského dealera, společnosti MACHINE CONTROL CZ, už ukrojily nemalou část a získávají stále více na popularitě i u majitelů… celý příspěvek

Financování strojů Yanmar s 0% navýšením prodlouženo

Zveřejněno 9.2. Společnost ASbud Česká Republika s.r.o., oficiální prodejce stavebních strojů Yanmar, nabízí možnost výhodně financovat nákup stroje s 0% navýšením až do konce března tohoto roku. Akce se vztahuje na skladové stroje Yanmar a na všechny nové stroje… celý příspěvek

Rýpadlo Cat 308 Next Gen Tomáše Chmelaře ukazuje hranice možného

Zveřejněno 31.1. Výkladní skříň několika výrobců a bezkonkurenčně jedno z nejlépe vybavených rýpadel, které jsme za poslední roky naživo viděli. Řeč je o osmitunovém pasovém rýpadle Cat 308 Next Gen, které dělá od letoška radost Tomášovi Chmelařovi v podhůří Beskyd.… celý příspěvek