Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

CARACAL MACHINES rozšiřuje portfolio o manipulační a překládkovou techniku SANY

Zveřejněno: 20. 11. 2023

Společnost CARACAL MACHINES, s.r.o, která je výhradním tuzemským dealerem stavebních a silničních strojů SANY a mobilních drtičů SBM, získala nově zastoupení pro prodej a servis manipulační a překládkové techniky SANY. Produktové portfolio firmy se tak rozšířilo o vysokozdvižné vozíky, teleskopické a kontejnerové manipulátory, překládková rýpadla a portálové jeřáby s otočí. Jde o další významný milník v historii české společnosti, která se tímto stává komplexním poskytovatelem technologií pro celou řadu odvětví včetně dopravy a logistiky.

Manipulační a překládkové stroje patří k důležitým pilířům portfolia SANY.

CARACAL MACHINES patří k nejrychleji se rozvíjejícím firmám v oblasti prodeje a pronájmu stavební techniky u nás a také mezi nejúspěšnější dealery značky SANY v Evropě. Jako první prodejce v Evropě začala letos nabízet silniční techniku SANY, která byla poprvé veřejně k vidění během dne otevřených dveří v sídle firmy v Loděnici u Berouna. Manipulační a překládkové stroje patří k důležitým pilířům produktového portfolia výrobce – i díky masivnímu rozvoji mezinárodního obchodu v Číně patří SANY mezi největší globální hráče v této oblasti.

Jsem velmi ráda, že se nám pro tuto techniku podařilo vyjednat zastoupení pro tuzemský trh. Podobně jako u stavebních strojů přicházíme i v tomto segmentu s konkurenceschopnými produkty za zajímavé ceny a také s řadou atraktivních služeb, jako je například financování výhodným dotovaným úvěrem s nulovými úrokovými sazbami,” hodnotí novou akvizici Eva Kalcovská, jednatelka společnosti CARACAL MACHINES. Firma samozřejmě zajišťuje k manipulační a překládkové technice komplexní servis včetně dodávek originálních náhradních dílů. „V tuto chvíli jsme už plně připraveni uspokojit poptávku našich zákazníků prostřednictvím centrálních skladů v Německu. K objednání jsou například těžké vysokozdvižné vozíky SANY s provozními hmotnostmi od 25 do 44 tun a s osvědčenými motory Volvo Penta,” dodává Eva Kalcovská.

Manipulační a překládková technika SANY v číslech

V kategorii středně těžkých a těžkých vysokozdvižných vozíků nabízí SANY aktuálně pět modelů v nosnostech od 10 do 13 tun, třináct modelů od 16 do 35 tun a jeden vrcholný model s kapacitou 46 tun. Vozíky jsou vybaveny komponenty renomovaných výrobců (motory Cummins, Volvo Penta, převodovky a hnací soustavy KESSLER apod.) a také řadou technicky progresivních řešení, která zvyšují bezpečnost provozu a přispívají k maximálnímu komfortu strojníka.

Ještě početněji zastoupen je segment kontejnerových kolových manipulátorů, kde může zákazník vybírat téměř ze tří desítek modelů s kapacitou zdvihu od 10 do 50 tun. I v této kategorii najdeme to nejlepší, co oblast manipulátorů v současnosti nabízí. Užitečná je například funkce automatického polohování výložníku tak, aby bylo v každém okamžiku zajištěno svislé zvedání zakladače. Celý proces řídí inteligentní senzory ve spolupráci s řídicí jednotkou.

Oblíbené kolové teleskopické manipulátory jsou u SANY zastoupeny prozatím pěti základními modely s rozpětím nosností od 2,72 do 5,44 tuny, přičemž maximální výška zdvihu činí 17,1 metru. Manipulátory se pyšní bohatě vybavenou kabinou s intuitivním dotykovým displejem s enkodérovým ovládáním a dále spoustou důmyslně rozmístěných odkládacích ploch a schránek.

Výsostné postavení zaujímají v sortimentu manipulační techniky překládková rýpadla. V nabídce je celkem šest pásových modelů s pracovní výškou od 11 do 19 metrů a jedno kolové rýpadlo s pracovní výškou 10,5 metru. Vedle zvláštních konstrukčních prvků (například posílené ventilátory s reverzním chodem nebo nově odtlumené kabiny) se tato rýpadla chlubí také vysokou produktivitou. Například kolový bestseller SANY SMHW30 se zvládne v minutovém pracovním cyklu osmkrát otočit.

 

Nové

ČEMAT: „Oblečeme Váš stroj od hlavy až k patě“

Zveřejněno 4.12. ČEMAT, známý hráč na trhu stavební techniky a jejich komponentů, neustále rozšiřuje své portfolio tak, aby svým zákazníkům dokázal nabídnout komplexní sortiment pro stavební stroje. Kromě pneumatik pro bagry a nakladače, což je sortiment, na němž… celý příspěvek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Firmy opakovaně kupují stroje SANY

Zveřejněno 1.12. V titulku článku jsem si vypomohl slavnou hláškou z filmu Pelíšky, kde Eva Holubová vysvětluje nevěřícím rodičům, jaký zvyk se právě mezi žáky rozmohl. Ne že by snad věrnost značce SANY byla nějakým nešvarem, ale to, jak se tyto stroje u nás… celý příspěvek

DEVELON uvádí na trh minirypadlo DX20ZE-7 s elektrickým pohonem

Zveřejněno 29.11. Minirypadlo DX20ZE-7 bude první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON, dříve známé jako Doosan Construction Equipment. Toto 2tunové rypadlo kombinuje nízkou hlučnost a nulové emise s funkcemi a zvýšením výkonu z nové… celý příspěvek