0% navýšení úvěrů pro financování strojů Yanmar
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

CARACAL MACHINES rozšiřuje portfolio o manipulační a překládkovou techniku SANY

Zveřejněno: 20. 11. 2023

Společnost CARACAL MACHINES, s.r.o, která je výhradním tuzemským dealerem stavebních a silničních strojů SANY a mobilních drtičů SBM, získala nově zastoupení pro prodej a servis manipulační a překládkové techniky SANY. Produktové portfolio firmy se tak rozšířilo o vysokozdvižné vozíky, teleskopické a kontejnerové manipulátory, překládková rýpadla a portálové jeřáby s otočí. Jde o další významný milník v historii české společnosti, která se tímto stává komplexním poskytovatelem technologií pro celou řadu odvětví včetně dopravy a logistiky.

Manipulační a překládkové stroje patří k důležitým pilířům portfolia SANY.

CARACAL MACHINES patří k nejrychleji se rozvíjejícím firmám v oblasti prodeje a pronájmu stavební techniky u nás a také mezi nejúspěšnější dealery značky SANY v Evropě. Jako první prodejce v Evropě začala letos nabízet silniční techniku SANY, která byla poprvé veřejně k vidění během dne otevřených dveří v sídle firmy v Loděnici u Berouna. Manipulační a překládkové stroje patří k důležitým pilířům produktového portfolia výrobce – i díky masivnímu rozvoji mezinárodního obchodu v Číně patří SANY mezi největší globální hráče v této oblasti.

Jsem velmi ráda, že se nám pro tuto techniku podařilo vyjednat zastoupení pro tuzemský trh. Podobně jako u stavebních strojů přicházíme i v tomto segmentu s konkurenceschopnými produkty za zajímavé ceny a také s řadou atraktivních služeb, jako je například financování výhodným dotovaným úvěrem s nulovými úrokovými sazbami,” hodnotí novou akvizici Eva Kalcovská, jednatelka společnosti CARACAL MACHINES. Firma samozřejmě zajišťuje k manipulační a překládkové technice komplexní servis včetně dodávek originálních náhradních dílů. „V tuto chvíli jsme už plně připraveni uspokojit poptávku našich zákazníků prostřednictvím centrálních skladů v Německu. K objednání jsou například těžké vysokozdvižné vozíky SANY s provozními hmotnostmi od 25 do 44 tun a s osvědčenými motory Volvo Penta,” dodává Eva Kalcovská.

Manipulační a překládková technika SANY v číslech

V kategorii středně těžkých a těžkých vysokozdvižných vozíků nabízí SANY aktuálně pět modelů v nosnostech od 10 do 13 tun, třináct modelů od 16 do 35 tun a jeden vrcholný model s kapacitou 46 tun. Vozíky jsou vybaveny komponenty renomovaných výrobců (motory Cummins, Volvo Penta, převodovky a hnací soustavy KESSLER apod.) a také řadou technicky progresivních řešení, která zvyšují bezpečnost provozu a přispívají k maximálnímu komfortu strojníka.

Ještě početněji zastoupen je segment kontejnerových kolových manipulátorů, kde může zákazník vybírat téměř ze tří desítek modelů s kapacitou zdvihu od 10 do 50 tun. I v této kategorii najdeme to nejlepší, co oblast manipulátorů v současnosti nabízí. Užitečná je například funkce automatického polohování výložníku tak, aby bylo v každém okamžiku zajištěno svislé zvedání zakladače. Celý proces řídí inteligentní senzory ve spolupráci s řídicí jednotkou.

Oblíbené kolové teleskopické manipulátory jsou u SANY zastoupeny prozatím pěti základními modely s rozpětím nosností od 2,72 do 5,44 tuny, přičemž maximální výška zdvihu činí 17,1 metru. Manipulátory se pyšní bohatě vybavenou kabinou s intuitivním dotykovým displejem s enkodérovým ovládáním a dále spoustou důmyslně rozmístěných odkládacích ploch a schránek.

Výsostné postavení zaujímají v sortimentu manipulační techniky překládková rýpadla. V nabídce je celkem šest pásových modelů s pracovní výškou od 11 do 19 metrů a jedno kolové rýpadlo s pracovní výškou 10,5 metru. Vedle zvláštních konstrukčních prvků (například posílené ventilátory s reverzním chodem nebo nově odtlumené kabiny) se tato rýpadla chlubí také vysokou produktivitou. Například kolový bestseller SANY SMHW30 se zvládne v minutovém pracovním cyklu osmkrát otočit.

Autor: CARACAL MACHINES, s. r. o.
Foto: SANY

Tématické tagy

Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

UNICONTROL: Automatické 3D nivelace pro dozery a 3D nivelace pro rýpadla

Zveřejněno 1.3. 3D nivelační systémy dánského výrobce UNICONTROL nejsou na našem trhu zase tak dlouho. Přesto si z něj prostřednictvím tuzemského dealera, společnosti MACHINE CONTROL CZ, už ukrojily nemalou část a získávají stále více na popularitě i u majitelů… celý příspěvek

Financování strojů Yanmar s 0% navýšením prodlouženo

Zveřejněno 9.2. Společnost ASbud Česká Republika s.r.o., oficiální prodejce stavebních strojů Yanmar, nabízí možnost výhodně financovat nákup stroje s 0% navýšením až do konce března tohoto roku. Akce se vztahuje na skladové stroje Yanmar a na všechny nové stroje… celý příspěvek

Rýpadlo Cat 308 Next Gen Tomáše Chmelaře ukazuje hranice možného

Zveřejněno 31.1. Výkladní skříň několika výrobců a bezkonkurenčně jedno z nejlépe vybavených rýpadel, které jsme za poslední roky naživo viděli. Řeč je o osmitunovém pasovém rýpadle Cat 308 Next Gen, které dělá od letoška radost Tomášovi Chmelařovi v podhůří Beskyd.… celý příspěvek