Zlatá medaile IBF 2004 pro stroj firmy Hartl
Zveřejněno: 18. 6. 2004Dominantou expozice na brněnském stavebním veletrhu IBF chrudimské firmy Hartl drtiče + třídiče s.r.o. byl stříbrněoranžový mobilní odrazový drtič na pásech Hartl Powercrusher PC 1375 I.
Vedle již tradičního sortimentu nabízela firma Hartl na jarním stavebním veletrhu v Brně tento nový stroj určený pro použití ve stavebnictví, při demolicích a v lomařském průmyslu.
Čím se odlišuje tento drtič firmy Hartl od strojů doposud v těchto odvětvích používaných? Především je to zcela nové konstrukční a designérské řešení, za které byl tento stroj oceněn již v loňském roce prestižní evropskou cenou Red Dot Design Awards, kterou letos následuje Zlatá medaile IBF. Ředitel firmy ing. Karel Hroch převzal na slavnostním večeru pořádaném na brněnském výstavišti křištálovou cenu pro tento stroj a shrnuje jeho přednosti.
Podstatou nového technického a konstrukčního řešení drtiče Hartl PC 1375 I je zcela nová filozofie konstrukce stroje a nový design, který je kompaktní a opticky zjemňuje robustnost celé konstrukce.
Nově použité plastové materiály na krytech drtiče umožňují rychlý a snadný přístup, vybavení automatickým systémem Sense Loading a hydraulickým pohonem zlepšuje variabilitu a výkonnost stroje. Zlatá medaile IBF 2004 udělená tomuto výrobku firmy Hartl Powercrusher ukazuje, že nové odvážné přístupy k řešení těchto těžkých výkonných strojů se osvědčují.
Před 20 lety přišla firma Hartl, jako první na světě, na trh s mobilním drtičem na pásech a dnes jsou tyto mobilní drtiče nejžádanější na našem i celosvětovém trhu. Poslední dvě získaná ocenění potvrzují, že firma Hartl Powercrusher si udržuje i v současnosti postavení nositele nových trendů.
Foto: Archiv firmy
Nové
Teleskopické manipulátory Bobcat Waste Expert vynikají při zpracování odpadu
Zveřejněno 12.3. Jako doplnění k úspěšným stavebním a zemědělským produktům nabízí společnost Bobcat čtyři stroje Waste Expert založené na modelech TL35.70, TL34.65HF, TL38.70HF a TL43.80HF z nejnovější řady R teleskopických manipulátorů. Všechny jsou poháněny… celý příspěvek
Nivelační systémy UNICONTROL na vzestupu. Letos včetně sítě referenčních stanic MachineNET
Zveřejněno 10.3. Je to zhruba rok, kdy jsme vám v obsáhlejším článku přinesli informace o nivelačních systémech dánského výrobce UNICONTROL. Nyní jsme měli možnost setkat se s dalšími uživateli těchto systémů a vyzpovídat je, jak jim tyto nové technologie pomáhají v… celý příspěvek
NorWit: Nová služba Záruka mobility přináší celou řadu benefitů
Zveřejněno 4.3. Společnost NorWit, s. r. o., zabývající se prodejem, servisem a pronájmem stavební mechanizace, spouští od ledna 2025 pro své zákazníky jedinečnou službu s názvem Záruka mobility. Jde o rozšiřující záruční program, v rámci nějž je majitelům… celý příspěvek
