Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 30.5. – svátek slaví Ferdinand

Zářivě žluté barvy i ráfky kol v červeném provedení. Limitovaná série T High 1894 Edition odkazuje na počátky kamionů Renault

Zveřejněno: 23. 8. 2019

Limitovaná edice s označením 1894 čítá symbolických 125 vozidel. A proč 1894? To je rok, kdy francouzský konstruktér Marius Berliet v Lyonu navrhuje a staví svůj první jednoválcový motor a začíná tak psát historii nákladních automobilů Renault.

Limitovaná série T High 1894 Edition nese barvy a prvky odkazující na svého předchůdce

Počátky současné nákladní divize skupiny Renault jsou spjaty s rokem 1894, kdy konstruktér Marius Berliet navrhl a vyrobil jednoválcový motor, který následně osadil do svého prvního benzinového automobilu. (poznámka redakce: Bylo tomu tak ještě o 4 roky dříve, než Louis Renault vynalezl 4stupňovou převodovku a představil svůj první motorový vůz o výkonu 0,25 HP.) Francouzský výrobce Renault tak letos představenou edicí, která nese barvy a prvky značky Berliet, vzdává hold svým kořenům.

Berliet z roku 1903 (foto Krzysztof Marek Wlodarczyk, Wikimedia)
Berliet z roku 1903 (foto Krzysztof Marek Wlodarczyk, Wikimedia)

Exteriér vozidla

T High 1894 se pyšní exkluzivní barvou v odstínu půlnoční modř, zatímco některé prvky jako mřížka chladiče jsou zářivě žluté a další komponenty jako ráfky kol pak v červeném provedení. Vozidlo je dále vybaveno střešní rampou s klaksony v zářivě žlutém odstínu.

Řada grafických prvků, jako například logo „Edition 1894” na obou stranách a zadní straně kabiny, podtrhuje linie a dynamiku modelu. Na mezinápravových spoilerech je umístěné logo speciálně vytvořené pro tuto příležitost: siluety ikonických nákladních vozidel značky tvořící tvar diamantu, který představuje logo Renault Trucks, v jehož středu je umístěný motiv lokomotivy, logo značky Berliet.

Interiér vozidla

Interiér vozidla se nese ve stejném barevném odstínu: přístrojová deska a kožený volant jsou v barevné kombinaci půlnoční modrá, vnitřní strana dveří má červené a modré lemování. Červené rámování ventilátorů podtrhuje finální úpravu a harmonii interiéru vozidla. Černá kožená sedadla jsou prošitá červeným lemem, zatímco na opěrce hlavy je zlatou nití vyšité logo „Edition 1894". T High 1894 je vybaven koberečky s červeným prošíváním a zlatavě žlutými kabinovými závěsy.

Špičkové vybavení

Tato limitovaná edice vozidel nabízí špičkové vybavení pro maximální pohodlí řidiče: panoramatickou přístrojovou desku s LCD displejem „Edition 1894" a sekundárním displejem ROADPAD+ se zpětnou kamerou. T High 1894 je vybaven motorem o objemu 13 l s výkonem 520 k.

Stane-li se majitelem některého z 125 unikátních vozidel někdo z České republiky není redakci známo.

Autor: Tereza Porubová
Foto: Renault Trucks
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

Extrémně tvrdé otěruvzdorné oceli. Část první „Zpracování“

Zveřejněno 29.5. Hardox Extreme a Hardox 600 jsou v současnosti nejtvrdšími otěruvzdornými kalenými plechy. Jejich tvrdost je cca 60 HRC u Hardoxu Extreme a 600 HBW u Hardoxu 600, čemuž odpovídá přibližně 57 HRC. Vysoká tvrdost a tomu také odpovídající vyšší úroveň… celý příspěvek

DEVELON uvedl na trh nová minirypadla DX17Z-7 a DX19-7

Zveřejněno 27.5. Společnost DEVELON (dříve Doosan Construction Equipment) uvedla na trh nová minirypadla splňující požadavky Stage V, DX17Z-7 s nulovým přesahem a konvenční DX19-7. Oba nové modely se vyznačují výrazně vyšším výkonem, všestranností, komfortem pro… celý příspěvek

Společnost Hydraulikservis I rozšířila půjčovnu stavebních strojů

Zveřejněno 24.5. Známá adresa pro opravy a repase stavebních strojů a zároveň spolehlivý dodavatel náhradních dílů a maziv pro stavební techniku – to je společnost Hydraulikservis I z Bohuňovic u Olomouce. Aby mohla vyjít vstříc zákazníkům, kteří jim do opravy svěří… celý příspěvek