Premiéra strojů DEVELON v Česku
Dnes je 11.6. – svátek slaví Bruno

Zářivě žluté barvy i ráfky kol v červeném provedení. Limitovaná série T High 1894 Edition odkazuje na počátky kamionů Renault

Zveřejněno: 23. 8. 2019

Limitovaná edice s označením 1894 čítá symbolických 125 vozidel. A proč 1894? To je rok, kdy francouzský konstruktér Marius Berliet v Lyonu navrhuje a staví svůj první jednoválcový motor a začíná tak psát historii nákladních automobilů Renault.

Limitovaná série T High 1894 Edition nese barvy a prvky odkazující na svého předchůdce

Počátky současné nákladní divize skupiny Renault jsou spjaty s rokem 1894, kdy konstruktér Marius Berliet navrhl a vyrobil jednoválcový motor, který následně osadil do svého prvního benzinového automobilu. (poznámka redakce: Bylo tomu tak ještě o 4 roky dříve, než Louis Renault vynalezl 4stupňovou převodovku a představil svůj první motorový vůz o výkonu 0,25 HP.) Francouzský výrobce Renault tak letos představenou edicí, která nese barvy a prvky značky Berliet, vzdává hold svým kořenům.

Berliet z roku 1903 (foto Krzysztof Marek Wlodarczyk, Wikimedia)
Berliet z roku 1903 (foto Krzysztof Marek Wlodarczyk, Wikimedia)

Exteriér vozidla

T High 1894 se pyšní exkluzivní barvou v odstínu půlnoční modř, zatímco některé prvky jako mřížka chladiče jsou zářivě žluté a další komponenty jako ráfky kol pak v červeném provedení. Vozidlo je dále vybaveno střešní rampou s klaksony v zářivě žlutém odstínu.

Řada grafických prvků, jako například logo „Edition 1894” na obou stranách a zadní straně kabiny, podtrhuje linie a dynamiku modelu. Na mezinápravových spoilerech je umístěné logo speciálně vytvořené pro tuto příležitost: siluety ikonických nákladních vozidel značky tvořící tvar diamantu, který představuje logo Renault Trucks, v jehož středu je umístěný motiv lokomotivy, logo značky Berliet.

Interiér vozidla

Interiér vozidla se nese ve stejném barevném odstínu: přístrojová deska a kožený volant jsou v barevné kombinaci půlnoční modrá, vnitřní strana dveří má červené a modré lemování. Červené rámování ventilátorů podtrhuje finální úpravu a harmonii interiéru vozidla. Černá kožená sedadla jsou prošitá červeným lemem, zatímco na opěrce hlavy je zlatou nití vyšité logo „Edition 1894". T High 1894 je vybaven koberečky s červeným prošíváním a zlatavě žlutými kabinovými závěsy.

Špičkové vybavení

Tato limitovaná edice vozidel nabízí špičkové vybavení pro maximální pohodlí řidiče: panoramatickou přístrojovou desku s LCD displejem „Edition 1894" a sekundárním displejem ROADPAD+ se zpětnou kamerou. T High 1894 je vybaven motorem o objemu 13 l s výkonem 520 k.

Stane-li se majitelem některého z 125 unikátních vozidel někdo z České republiky není redakci známo.

Autor: Tereza Porubová
Foto: Renault Trucks
 

Nové

Na „žluté železo“ výrobené v americké Iowě se můžete vždy plně spolehnout

Zveřejněno 3.6. Společnost Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, se zabývá vývojem a výrobou stavební, zemědělské, komunální, zahradní a lesnické techniky již od padesátých let minulého století. Pojďme si představit… celý příspěvek

Stavební stroje DEVELON (dříve Doosan) na EXPO Lesní lom

Zveřejněno 1.6. Ve dnech 13.–15. června 2023 představí společnost GARNEA a.s., výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, na veletrhu EXPO Lesní lom všechny hlavní stroje z těžké váhové kategorie této značky. Tři stroje bude možno vidět přímo v demo ukázce… celý příspěvek

Umělá inteligence za volantem. Problém otázky etiky a morální nejistoty

Zveřejněno 29.5. Na každém kroku snad ve všech oborech lidské činnosti se setkáváme s umělou inteligencí. Vývoji a praktickým testům se věnují stovky výzkumných a vědeckých týmů po celém světě. Z poslední doby připomeňme alespoň společnou aktivitu Microsoftu, firmy… celý příspěvek