e-shop RENOMAG
Dnes je 16.12. – svátek slaví Albína

Stavební veletrh FOR ARCH připravuje spoustu novinek

Zveřejněno: 2. 9. 2009

Jubilejní dvacátý ročník největšího stavebního veletrhu v Praze FOR ARCH, který se bude konat ve dnech 22.–26. září v Pražském veletržním areálu Letňany, bude ve znamení energeticky úsporného bydlení. Na každý veletržní den připravují jeho pořadatelé jedno stěžejní téma.

Na návštěvníky tak čekají témata Vytápění a úspory energií, Dřevostavby a nízkoenergetické bydlení, Revitalizace panelových domů, Efektivní a komfortní bydlení a Budoucnost dopravy v Praze. Z připravovaných témat je patrné, že se organizátoři snaží vyjít vstříc firmám, které musí v současné složité situaci více hledat možnosti, jak podpořit své podnikání.

Efektivní prezentace

Mnohé z těchto společností si ještě více uvědomují důležitost reklamy a vědí, že účast na veletrzích je jedním z nejdůležitějších způsobů efektivní prezentace. I v této ekonomicky náročné době zůstávají vystavovatelé veletrhu FOR ARCH věrni. „Letošní průběžná čísla jsou jen o 10 % nižší ve srovnání s loňským rokem, který byl rekordní za posledních pět let. Dá se říct, že zatím kopírujeme výsledky roku 2007,” říká ředitel veletrhu Daniel Bartoš. Veletrh bude probíhat ve všech pevných sedmi výstavních halách, které jsou k dispozici v Pražském veletržním areálu Letňany.

Odborné akce i praktické ukázky

Pořadatel veletrhu, společnost ABF, organizuje ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, CzechTrade a zahraničními obchodními komorami partnerských zemí návštěvu zahraničních odborníků na veletrhu. „Vzhledem ke dvacátému ročníku plánujeme více odborných akcí, firemních prezentací a praktických ukázek,” vysvětluje ředitel veletrhu. Jeho slova potvrzuje i fakt, že na FOR ARCHU bude vystavovat Státní fond životního prostředí, který na své expozici bude provozovat poradenské centrum. Návštěvníkům zde budou poskytnuty důležité informace o dotaci Zelená úsporám.

Ve vybraných halách se plánuje vystavění pódií, na kterých by probíhaly praktické ukázky. V plánu jsou například v hale 6 pokládky podlahové krytiny (dřevo, laminát) s podporou Cechu podlahářů a v hale 1 zase pokládky střešní krytiny (betonové, pálené, plechové, šindele).

I v letošním roce se tedy mohou návštěvníci veletrhu těšit na nejucelenější přehlídku všeho, co souvisí se stavebnictvím – od prezentace špičkových technologií, přes stavební materiály a stroje, až po vybavení interiérů.

Architektonická soutěž

FOR ARCH doprovodí 3. ročník architektonické soutěže Architect Award ABF. Soutěž si klade ambiciózní cíl – pomoci najít studentům a mladým architektům do 33 let místo na současné architektonické scéně. Nejde ale jen o to, aby porota vybrala vítězné projekty, ty ohodnotila a v rámci odborného tisku výsledky představila úzké skupině lidí věnujících se architektuře. Skutečným cílem soutěže je prezentovat odborný pohled na soudobou architekturu a její trendy široké veřejnosti, iniciovat diskusi o architektuře, respektive do dialogu o architektuře veřejnost vtáhnout.

Tuto veřejnou diskusi by měla ještě více rozvířit soutěž, která bude probíhat souběžně s Architect Award ABF, nazvaná Skvrna roku. Zapojit se do ní může každý, kdo zašle sekvenci snímků či video objektu, který je z architektonického a estetického hlediska podle jeho názoru skvrnou na obci či městě, kde bydlí. Soutěž, která probíhá od pondělí 29. června na stránkách www.denik.cz, bude průběžně vyhodnocována jak veřejností, tak odbornou porotou.

Souběžně probíhající veletrhy

Podruhé se bude konat souběžně s veletrhem FOR ARCH také veletrh elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systémů FOR ELEKTRO. Ten se chce v letošním roce více zaměřit na problémy vyvolané stále rostoucími cenami energií. Souběžně s touto problematikou bude na veletrhu poskytnut prostor pro odvětví elektro, které souvisí se stavební výrobou.

Veletrh investičních příležitostí a realit FOR INVEST se bude letos konat již popáté. Praha, jakožto hlavní město České republiky, láká mnoho investorů, kteří vítají na veletrhu prezentace nadnárodních stavebních firem, developerů, investičních a finančních společností.

Čtvrtý ročník výstavy progresivního stavění ze dřeva FOR WOOD si klade za cíl představit dřevo jako strategický materiál, jehož možnosti a využití jako obnovitelné suroviny nejsou zatím v České republice plně doceněny. Zájem veřejnosti i vystavovatelů o prezentaci tohoto stavění formou výstav a konferencí roste.

Autor: Mgr. Markéta Macounová
Foto: Archiv redakce
 

Nové

Poslední jízda? Naopak. Pásové rypadlo Liebherr R 901 z roku 1968 se vrátilo na scénu

Zveřejněno 11.12. Na staveništi v regionu Münsterland se nedávno odehrál výjimečný moment: vedle sebe se tam potkala dvě pásová rypadla Liebherr, která dělí více než půl století technického vývoje. Na jedné straně pečlivě zrenovovaný Liebherr R 901 z roku 1968… celý příspěvek

Praktická všestrannost příslušenství MB Crusher

Zveřejněno 5.12. Letní období na mnoha místech světa přineslo nejen dlouhé dny a příznivé počasí, ale také časté odstávky při náročných stavebních projektech. Příslušenství MB Crusher však našlo využití i během těchto horkých letních dnů. Díky své robustní… celý příspěvek

KH-KIPPER: Světoznámá značka made in Europe

Zveřejněno 3.12. Vozidla s nástavbami KH-KIPPER vozí materiály nezbytné při výstavbě silnic, staví energetické sítě, přepravují komunální odpad, zemědělské plodiny, stroje na podvalníkách. Často ve skutečně sparťanských podmínkách. Obrovská prašnost, nepřetržité… celý příspěvek