Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 26.9. – svátek slaví Andrea

Společnost Metso zve na Steinexpo 2023, kde představí mimo jiné kuželový drtič HP200e

Zveřejněno: 17. 8. 2023

Na 11. ročníku mezinárodního demonstračního veletrhu lomařské techniky Steinexpo nebude Metso chybět. Do Německa přiveze tento výrobce ukázat hned několik novinek. Samozřejmě mezi nimi nebude chybět kuželový drtič HP200e nebo zástupce kompaktních šikmých třídičů nové řady CVB Series™.

Mezinárodního demonstrační veletrh lomařské techniky Steinexpo 2023 se uskuteční v termínu 23.–26. 8. (foto: Geoplan GmbH / steinexpo.eu)

Kuželový drtič HP200e je ztělesněním nejnovější generace techniky a představuje současný vývojový vrchol. Lomařům na celém světě poskytne vyšší produktivitu, delší provozuschopnost a přichází také s několika speciálními funkcemi, které zvyšují jeho flexibilitu a umožňují provozovateli lépe pokrývat poptávku po materiálu. Na mezinárodním trhu jsou kuželové drtiče vysoce žádané a společnost Metso tak každý rok přichází s vylepšeními, aby si udržela náskok před konkurencí. Na konstrukci nového modelu jsou použity některé nové technologie a vysoce odolné materiály. Při vývoji byly zároveň aplikovány poznatky zákazníků z celého světa.

Metso & Steinexpo: Základní fakta

  • Termín konání: 23. - 26. 8 – Homberg, Německo
  • Otevírací doba: od 9.00 do 17:00
  • Lokace: Čedičový lom, Am Steinbruch 1, 35315 Homberg/Nieder-Ofleiden
  • Číslo stánku: C67
  • Více o výstavě na webu: www.steinexpo.eu

Z praktického hlediska nabízí kuželový drtič HP200e bezkonkurenční výkon na trhu. Ve srovnání s předchůdcem se chlubí 10% zvýšením rychlosti pohybu kužele, které je doprovázeno 20% zvýšením výkonu motoru a drticí síly. Dále se zvyšuje účinnost drtiče HP200e pro sekundární a terciární drcení, a to o pozoruhodných 15–20 %. Drtič lze navíc vybavit až 10 typy drticích komor, což umožňuje přesné třídění od hrubé, jemné až po velmi jemnou frakci.

Třídiče CVB se uplatní v celé řadě aplikací - ve stacionárních i mobilních provozech; v lomech, štěrkovnách nebo dolech. Benefitem pro uživatele rovněž bude snadné a rychlé nastavení a obsluha.

Z trochu jiného soudku bude ukázka jednoho z nejvýkonnějších mobilních drtičů na trhu – modelu L120-330D Jonsson, jehož základy byly položeny v roce 2018, kdy skupina Metso dokončila akvizici se společnostmi PJ Jonsson & Söner AB. Tento typ v sobě spojuje robustnost, kompaktní rozměry a působivou kapacitu drcení. Tu zajišťuje kombinace dvou drtičů Nordberg® C120 a GP330 s účinným elektrickým pohonem. Díky zvolenému způsobu pohonu je provoz třídiče ekonomičtější (menší náklady na údržbu a servis) a samozřejmě také ekologičtější. Osazením dvojice drtičů do jednoho podvozku došlo ke zjednodušení nakládky a k eliminaci prostoru, potřebného k nastavení stroje do provozní polohy.

Pro více informací o veletrhu a exponátech Metso navštivte stránku Metso na steinexpo 2023 nebo se obraťte na zástupci společnosti.

 

Nové

Do VLW ve Zlíně dorazil nový kolový bagr Takeuchi TB 395 W

Zveřejněno 25.9. V rámci reportážní návštěvy u zlínského prodejce stavebních strojů Takeuchi jsme nemohli přehlédnout jednu novinku, kterou právě zdejší mechanici opečovávali na dvoře. Řeč je o novém kolovém bagru Takuchi TB 395 W a důvod, proč mu ve VLW věnovali… celý příspěvek

Úspěšný restart veletrhu demopark 2023

Zveřejněno 22.9. Dvanáctý ročník evropské venkovní výstavy demopark 2023, který se konal ve dnech 18. až 20. června, je za námi. Nejlepší exponáty byly oceněny zlatými a stříbrnými medailemi. Výsledky, počty vystavovatelů a návštěvníků jsou již známy. Vše ukazuje,… celý příspěvek

Půjčovna nářadí Kerouš nabízí řešení šité na míru zákazníkům

Zveřejněno 20.9. Plánujete-li stavět, rekonstruovat nebo opravovat, jistě oceníte možnost půjčit si kvalitní nářadí, stroje nebo techniku za výhodnou cenu. A právě to nabízí půjčovna nářadí Kerouš s.r.o., která je na trhu již od roku 2008. celý příspěvek