Nové stroje CASE skladem | AGROTEC servis s.r.o. (casece.cz)
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Společnost Metso zve na Steinexpo 2023, kde představí mimo jiné kuželový drtič HP200e

Zveřejněno: 17. 8. 2023

Na 11. ročníku mezinárodního demonstračního veletrhu lomařské techniky Steinexpo nebude Metso chybět. Do Německa přiveze tento výrobce ukázat hned několik novinek. Samozřejmě mezi nimi nebude chybět kuželový drtič HP200e nebo zástupce kompaktních šikmých třídičů nové řady CVB Series™.

Mezinárodního demonstrační veletrh lomařské techniky Steinexpo 2023 se uskuteční v termínu 23.–26. 8. (foto: Geoplan GmbH / steinexpo.eu)

Kuželový drtič HP200e je ztělesněním nejnovější generace techniky a představuje současný vývojový vrchol. Lomařům na celém světě poskytne vyšší produktivitu, delší provozuschopnost a přichází také s několika speciálními funkcemi, které zvyšují jeho flexibilitu a umožňují provozovateli lépe pokrývat poptávku po materiálu. Na mezinárodním trhu jsou kuželové drtiče vysoce žádané a společnost Metso tak každý rok přichází s vylepšeními, aby si udržela náskok před konkurencí. Na konstrukci nového modelu jsou použity některé nové technologie a vysoce odolné materiály. Při vývoji byly zároveň aplikovány poznatky zákazníků z celého světa.

Metso & Steinexpo: Základní fakta

  • Termín konání: 23. - 26. 8 – Homberg, Německo
  • Otevírací doba: od 9.00 do 17:00
  • Lokace: Čedičový lom, Am Steinbruch 1, 35315 Homberg/Nieder-Ofleiden
  • Číslo stánku: C67
  • Více o výstavě na webu: www.steinexpo.eu

Z praktického hlediska nabízí kuželový drtič HP200e bezkonkurenční výkon na trhu. Ve srovnání s předchůdcem se chlubí 10% zvýšením rychlosti pohybu kužele, které je doprovázeno 20% zvýšením výkonu motoru a drticí síly. Dále se zvyšuje účinnost drtiče HP200e pro sekundární a terciární drcení, a to o pozoruhodných 15–20 %. Drtič lze navíc vybavit až 10 typy drticích komor, což umožňuje přesné třídění od hrubé, jemné až po velmi jemnou frakci.

Třídiče CVB se uplatní v celé řadě aplikací - ve stacionárních i mobilních provozech; v lomech, štěrkovnách nebo dolech. Benefitem pro uživatele rovněž bude snadné a rychlé nastavení a obsluha.

Z trochu jiného soudku bude ukázka jednoho z nejvýkonnějších mobilních drtičů na trhu – modelu L120-330D Jonsson, jehož základy byly položeny v roce 2018, kdy skupina Metso dokončila akvizici se společnostmi PJ Jonsson & Söner AB. Tento typ v sobě spojuje robustnost, kompaktní rozměry a působivou kapacitu drcení. Tu zajišťuje kombinace dvou drtičů Nordberg® C120 a GP330 s účinným elektrickým pohonem. Díky zvolenému způsobu pohonu je provoz třídiče ekonomičtější (menší náklady na údržbu a servis) a samozřejmě také ekologičtější. Osazením dvojice drtičů do jednoho podvozku došlo ke zjednodušení nakládky a k eliminaci prostoru, potřebného k nastavení stroje do provozní polohy.

Pro více informací o veletrhu a exponátech Metso navštivte stránku Metso na steinexpo 2023 nebo se obraťte na zástupci společnosti.

Autor: Jan Rybář
Foto: viz popisky

Tématické tagy

Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek