VLW Prodej, servis a půjčovna stavební techniky
Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno: 10. 8. 2022

Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak specifické motorové nebo kabinové díly. Díky propracovaným službám se Profibagr etabloval u řady firem jako stálý dodavatel. Jaké výhody svým zákazníkům nabízí?

Profibagr má ve vlastních a dodavatelských skladech přes 20 000 položek ke strojům značek JCB, Caterpillar, New Holland, Volvo, Kubota, Komatsu a jiné.

Profibagr je typickým příběhem úspěšného obchodního modelu. Zakladatel obchodu s díly vystavěl svůj úspěšný byznys model na prověřených dodavatelích, nabízejících alternativní díly ve velmi slušné kvalitě. „Infrastruktura” obchodu včetně logistiky a skladování se stavěla za pochodu; s tím, jak se nabalovaly další zakázky a rozšiřoval se sortiment. Společnost také včas reagovala na potřeby zákazníků a vymýšlela pro ně nové služby.

Současný Profibagr nabízí svým zákazníkům široké portfolio dílů. Ve vlastních a dodavatelských skladech se nachází přes 20 000 položek ke strojům značek JCB, Caterpillar, New Holland, Volvo, Kubota, Komatsu a jiné. Nejčastěji poptávané díly jsou dostupné ve skladu v Ostravě a při objednávce nejpozději v 13.00 jsou expedovány do 24 hodin. Pak jsou tu díly, umístěné v centrálním skladu, jejichž dodací lhůta je zpravidla 48 hodin od objednaní (opět platí, že se počítá s objednávkou do 13.00). Některé díly jsou pak skladem u dodavatele, tam se lhůta dodání liší a pohybuje se nejčastěji v rozmezí 2–10 dnů. V této lhůtě jsou většinou dodávané specifické složitější díly, jako jsou motorové součástky nebo komponenty hnacího ústrojí.

Náhradní díly jsou k zákazníkovi přepravovány pomocí zavedených kurýrních služeb TOPTRANS, PPL, DHL, DPD a samozřejmě je také možné vyzvednout si je osobně na některém z více než 300 výdejních míst. Profibagr posílá díly jak do ČR, tak na Slovensko. Běžnou praxí je, že provozovatelé si objednávají balíčky dílů přímo na stavbu nebo do servisních středisek.

Webové stránky Profibagr.cz slouží jako takový digitalizovaný katalog dílů. Položky jsou přehledně roztříděny podle značek a jejich příslušností do některé z kategorií (filtry/oleje/maziva, motor, převodovka, elektronika, hydraulika, podvozek, kabina aj.). Kromě dílů tu nechybí kategorie gumové/železné pásy, příslušenství, zuby a zubové systémy a pneumatiky. Pro případy, kdy v katalogu uživatel poptávaný díl nenajde, je k dispozici telefonní linka, kde lze poptávku konzultovat s odborníkem. V Profibagr se snaží o individuální přístup. Pokud si zákazník není s výběrem dílu jistý, ochotně mu poradí. „Máme tu vyškolené lidi, kteří pomůžou na dálku s identifikací konkrétního dílu, takže majitel stroje má jistotu, že bude na jeho stroj sedět. Zákazník také od nás dostane předem cenovou kalkulaci a informaci o době dodání,” vysvětluje další z důvodů úspěchů firmy její jednatel, Jan Pabák.

Společnost Profibagr si zakládá na kvalitě nabízených dílů. Důvodem, proč se sem zákazníci pravidelně vracejí, je poměr ceny a kvality. „Nechceme nabízet ty nejlevnější díly z Asie. To je krátkozraká strategie,” říká Jan Pabák a doplňuje: „Chceme, aby u nás zákazník nakupoval opakovaně, protože ví, že mu prodáme kvalitní díl za rozumnou cenu.” Stálí zákazníci mohou těžit z velkoobchodních cen, oblíbenou službou je také pravidelná rozvážka spotřebních dílů až do domu.

Autor: Jan Rybář
Foto: archiv redakce

Tématické tagy

Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.

Přečtěte si také

 

Nové

TEREX Titan byl čtvrt století největším damprem na světě

Zveřejněno 12.6. Terex 33-19 „Titan“ byl prototyp třínápravového terénního dampru nejtěžší třídy. Stroj s diesel-elektrickým pohonem byl smontován v roce 1973 v Kanadě divizí Terex, spadající pod společnost General Motors. Po prvotních záměrech byl nakonec… celý příspěvek

Věžový jeřáb od AMS se 100metrovým výložníkem je na dnešní poměry raritou

Zveřejněno 10.6. Německý výrobce věžových jeřábů AMS Kranbau Arneburg představil loni v červnu odborné i široké veřejnosti nejnovější jeřáb koncepce Flat-Top se 100metrovým výložníkem – model s typovým označením AMS AK 810. Věžový jeřáb s takto dlouhým výložníkem je… celý příspěvek

Proč se vyplatí svěřit podvozek stavebního stroje firmě RENOMAG?

Zveřejněno 7.6. Stálice v oblasti prodeje, výroby a oprav příslušenství pro stavební stroje – to je RENOMAG spol. s r.o. z Rosic u Brna. Společnost má již od roku 1993 ve svém portfoliu široký sortiment podvozkových dílů pro bagry, buldozery a další stavební stroje… celý příspěvek