Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 30.9. – svátek slaví Jeroným

Sháníte náhradní díl? Profibagr je dobrou volbou

Zveřejněno: 10. 8. 2022

Na trhu s náhradními a spotřebními díly ke stavebním strojům patří firma Profibagr z Moravskoslezského kraje ke známým adresám. Živnostníci i velké firmy si u ní zvykli nakupovat jak spotřební díly, jako jsou filtry, řemeny, hadice a podobně, tak specifické motorové nebo kabinové díly. Díky propracovaným službám se Profibagr etabloval u řady firem jako stálý dodavatel. Jaké výhody svým zákazníkům nabízí?

Profibagr má ve vlastních a dodavatelských skladech přes 20 000 položek ke strojům značek JCB, Caterpillar, New Holland, Volvo, Kubota, Komatsu a jiné.

Profibagr je typickým příběhem úspěšného obchodního modelu. Zakladatel obchodu s díly vystavěl svůj úspěšný byznys model na prověřených dodavatelích, nabízejících alternativní díly ve velmi slušné kvalitě. „Infrastruktura” obchodu včetně logistiky a skladování se stavěla za pochodu; s tím, jak se nabalovaly další zakázky a rozšiřoval se sortiment. Společnost také včas reagovala na potřeby zákazníků a vymýšlela pro ně nové služby.

Současný Profibagr nabízí svým zákazníkům široké portfolio dílů. Ve vlastních a dodavatelských skladech se nachází přes 20 000 položek ke strojům značek JCB, Caterpillar, New Holland, Volvo, Kubota, Komatsu a jiné. Nejčastěji poptávané díly jsou dostupné ve skladu v Ostravě a při objednávce nejpozději v 13.00 jsou expedovány do 24 hodin. Pak jsou tu díly, umístěné v centrálním skladu, jejichž dodací lhůta je zpravidla 48 hodin od objednaní (opět platí, že se počítá s objednávkou do 13.00). Některé díly jsou pak skladem u dodavatele, tam se lhůta dodání liší a pohybuje se nejčastěji v rozmezí 2–10 dnů. V této lhůtě jsou většinou dodávané specifické složitější díly, jako jsou motorové součástky nebo komponenty hnacího ústrojí.

Náhradní díly jsou k zákazníkovi přepravovány pomocí zavedených kurýrních služeb TOPTRANS, PPL, DHL, DPD a samozřejmě je také možné vyzvednout si je osobně na některém z více než 300 výdejních míst. Profibagr posílá díly jak do ČR, tak na Slovensko. Běžnou praxí je, že provozovatelé si objednávají balíčky dílů přímo na stavbu nebo do servisních středisek.

Webové stránky Profibagr.cz slouží jako takový digitalizovaný katalog dílů. Položky jsou přehledně roztříděny podle značek a jejich příslušností do některé z kategorií (filtry/oleje/maziva, motor, převodovka, elektronika, hydraulika, podvozek, kabina aj.). Kromě dílů tu nechybí kategorie gumové/železné pásy, příslušenství, zuby a zubové systémy a pneumatiky. Pro případy, kdy v katalogu uživatel poptávaný díl nenajde, je k dispozici telefonní linka, kde lze poptávku konzultovat s odborníkem. V Profibagr se snaží o individuální přístup. Pokud si zákazník není s výběrem dílu jistý, ochotně mu poradí. „Máme tu vyškolené lidi, kteří pomůžou na dálku s identifikací konkrétního dílu, takže majitel stroje má jistotu, že bude na jeho stroj sedět. Zákazník také od nás dostane předem cenovou kalkulaci a informaci o době dodání,” vysvětluje další z důvodů úspěchů firmy její jednatel, Jan Pabák.

Společnost Profibagr si zakládá na kvalitě nabízených dílů. Důvodem, proč se sem zákazníci pravidelně vracejí, je poměr ceny a kvality. „Nechceme nabízet ty nejlevnější díly z Asie. To je krátkozraká strategie,” říká Jan Pabák a doplňuje: „Chceme, aby u nás zákazník nakupoval opakovaně, protože ví, že mu prodáme kvalitní díl za rozumnou cenu.” Stálí zákazníci mohou těžit z velkoobchodních cen, oblíbenou službou je také pravidelná rozvážka spotřebních dílů až do domu.

 

Nové

Kubota na veletrhu Bauma 2022: Nová řada minirýpadel, telematika a experimenty s HVO

Zveřejněno 29.9. Výrobce malých a středních rýpadel Kubota v tiskových materiálech představil, na co se mohou na podzim návštěvníci veletrhu Bauma v Německu těšit. Stavební technika jako hlavní mediální partner této akce v České republice přináší souhrn toho… celý příspěvek

Bauma 2022: Brány do ráje stavebních strojů se otevírají 24. října

Zveřejněno 26.9. Svátek všech fanoušků stavební techniky propukne na podzim v Německu. Tradiční veletrh Bauma, který byl v minulém roce kvůli pandemii Covid-19 odložen, bude probíhat letos od 24. do 30. října v areálu výstaviště v Mnichově. Časopis Stavební technika… celý příspěvek

Za bestsellerem do Metrostavu: Volvo EC250E L dostalo maximální výbavu a 3D nivelaci

Zveřejněno 23.9. Současné stavební stroje jsou si často co se týče výbavy nebo výkonů podobné. O to větší máme radost, když dostaneme do redakce tip na nějaký zajímavý exemplář, který se něčím liší. Přesně takovým je pásové 25tunové rýpadlo Volvo EC250E L, které… celý příspěvek