TECHBUD - Generální zástupce John Deere Power Systems
Dnes je 1.9. – svátek slaví Linda , Samuel

Scania oceněna za ochranu životního prostředí

Zveřejněno: 16. 5. 2006

V únoru 2005 získaly motory, jež mají dva roky náskok před evropskými emisními normami, další významné ocenění - Prestižní ekologickou cenu Premio Europe. Tu udělila za technologii Scania EGR Španělská asociace spedičních firem (CETM) spolu s odborným časopisem Transporte Professional.

Po Švédské ceně za technologii je to již druhé prvenství těchto motorů v odborných soutěžích. Cenu od ekologů získala společnost Scania zejména za to, že se jí již v roce 2004 podařilo dodat na trh motory, které splňují evropské emisní normy Euro 4 platné až od října 2006.

Podle odborné poroty přispěla Scania díky motorům Euro 4 k ochraně životního prostředí. Vysoký zájem o tyto motory, ještě před tím, než vstoupí norma v platnost, navíc dokazuje, že jsou nejen ekologicky šetrné, ale také maximálně výkonné a efektivní. Zákazníci oceňují také fakt, že do vozů vybavených motory Euro 4 je možné tankovat pohonné hmoty běžným způsobem a není potřeba přidávat aditiva. V neposlední řadě je technologie EGR vysoce hodnocená proto, že je prozkoušená, ověřená a jednoduchá. Scania začala prodávat vozy s motory o výkonu 420 k vybavené technologií EGR (Exhaust Gas Recirculation neboli recirkulace výfukových plynů) již v září 2004. Loni v říjnu pak Scania představila řadu motorů, která nabízí celkem 21 variant a umožňuje zákazníkům si vybrat z norem Euro 3, Euro 4 a Euro 5. Pro Euro 4 je ve všech motorech (pětiválcích i šestiválcích) použita jednoduchá a robustní technologie EGR. Pro vysoce výkonné motory V8 používá Scania technologii SCR (Selective Catalytic Reduction neboli selektrivní katalytická redukce), která zajišťuje skvělé chlazení a vysoký výkon ve všech situacích1.




1 O motorech Euro 4 – EGR nebo SCR jsme psali v časopise Stavební technika v čísle 4/2005
Autor: Martina Jirásková
Foto: Archiv firmy Scania Czech Republic s.r.o.
 

Nové

Novinka u STAVTECH CZ: Příslušenství CM má velký potenciál

Zveřejněno 6.8. V nabídce společnosti STAVTECH CZ, vyhledávaného dodavatele stavebních strojů, příslušenství a náhradních dílů, nově nalezneme sortiment italské firmy CM s.r.l. Rozšíření nabídky cílí na zákazníky, kteří potřebují proměnit běžnou stavební techniku v… celý příspěvek

Nová mobilní aplikace STROJNICAK nabízí komplexní informace pro obsluhy strojů

Zveřejněno 28.7. Praktický pomocník v kapse nejen pro všechny profesionální obsluhy strojů – to je nová mobilní aplikace s názvem STROJNICAK, kterou na trh uvedla společnost Lektorská činnost. V přehledně zpracovaném uživatelském prostředí se zájemce může… celý příspěvek

Komatsu přináší na staveniště mobilní megawattovou nabíječku

Zveřejněno 25.7. Společnost Komatsu ve spolupráci s kalifornskou firmou Dimaag představila na veletrhu bauma 2025 v Mnichově mobilní nabíjecí systém s názvem Mobile Megawatt Charging System (MWCS). Tento systém je navržen pro rychlé nabíjení elektrických stavebních… celý příspěvek