Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

SANY na veletrhu Bauma ukáže elektrickou novinku. Středobodem ale budou rýpadla a kolové nakladače

Zveřejněno: 20. 10. 2022

Výrobce SANY Europe se připravuje na největší veletrh stavební techniky Bauma v Mnichově. Divákům na svém venkovním stánku (pod číslem FN 620/9) ukáže komplexní portfolio produktů, určených pro evropský trh.

Elektrické minirýpadlo SY19E.

Celosvětové úspěchy výrobce SANY (mimochodem, v roce 2021 se obrat koncernu meziročně více než zdvojnásobil) vedly k velkým investicím právě do evropských trhů. V nadcházejících letech tak budou do Evropy mířit i stroje, které byly donedávna vyhrazeny pouze pro asijské nebo americké zákazníky. V současnosti je na starém kontinentu k dispozici kolem stovky dealerských zastoupení, z toho přibližně dvacet v Německu.

Malé překvapení na elektřinu

Středobodem expozice bude představení komplexní řady rýpadel a kolových nakladačů. Nebude chybět ani úplná novinka, kterou je elektrické minirýpadlo SY19E. Stroj v oblíbené tonáži 1,8 tuny je opatřen stříškou, elektromotorem o výkonu 15 kW a chytrým hydraulickým systémem s funkcí snímání zátěže. Inovativní je celý bateriový paket. Výrobce použil novou generaci lithium-železo-fosfátových (LiFePO4 / LFP) akumulátorů, neobsahujících nikl a kobalt. Mimochodem, s tímto typem akumulátorů přišla na trh zhruba před rokem také automobilka Tesla. Baterie o výkonu 22 kWh zaručují dostatečnou kapacitu (stroj zvládne při plném nabití odpracovat v běžném režimu celou denní směnu) a životnost. Ani pravidelné nabíjení do 100 % nebude mít na jejich celkovou dobu provozuschopnosti vliv. Dobíjecí cyklus bude v závislosti na použité technologii dobíjení (AC / DC ) trvat od 1,5 do 2,5 hodiny. Nový elektrický bagr bude samozřejmě nejen tichý (66 dB(A)) a ekologický, ale rovněž hospodárný. Co se týče úspor, výrobce slibuje až 80% úsporu z hlediska údržby a servisu a 30 % by měl být nárůst produktivity.

Kolové nakladače a manipulátory

V oblasti další techniky se návštěvníci mohou těšit na zbrusu nové kolové nakladače SANY SW305 a SW405 v hmotnostní kategorii 14,5 a 18 tun. Kolové nakladače s Heavy-Duty rámem se chlubí vyspělými komponenty, mezi které patří nízkoemisní motory Deutz, automatické převodovky Ergo-Power s možností řazení pod zátěží a nápravy ZF se 100% uzávěrkou diferenciálu.

Novým segmentem, kde bude SANY v příštích letech chtít míchat kartami, je manipulační technika. Dva zbrusu nové teleskopické manipulátory STH1440 a STH1840, které v Mnichově budou k vidění, nabídnou vysoce moderní kabinu s pokročilými elektronickými funkcemi (asistenty) a průmyslový design „Made in Germany”. Konstrukčně a koncepčně už jsou tyto nové stroje odlaďovány přímo dle potřeb náročného evropského zákazníka.

SANY na svém venkovním stánku (pod číslem FN 620/9) ukáže komplexní portfolio produktů.
SANY na svém venkovním stánku (pod číslem FN 620/9) ukáže komplexní portfolio produktů.

Silniční technika

Atraktivním segmentem pro SANY je silniční technika. První vlaštovkou v této kategorii, která se divákům v Německu ukáže, bude dvojice silničních válců (tahačový a tandemový vibrační), rovněž přizpůsobených pro evropský trh. Následovat by v příštím roce měly modernizované silniční grejdery. Z poněkud exotičtějšího soudku bude ukázka mobilního autojeřábu, vrtné soupravy nebo elektrického teleskopického jeřábu na pásovém podvozku. I na těchto strojích bude SANY demonstrovat technologický pokrok. Více informací o novinkách a jejich dostupnosti v ČR kontaktujte českého dealera značky, společnost CARACAL MACHINES.

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek