RENOMAG

Porgest. Vývoj a výroba nástaveb nákladních vozidel

Zveřejněno: 11. 10.

Ve společnosti Porgest, a.s. se vývojem a výrobou nástaveb na nákladní automobily zabýváme již téměř 17 let. Po celou dobu se snažíme vycházet vstříc specifickým požadavkům našich zákazníku a hledáme společně s nimi řešení, která by vyhověla všem požadavkům za co možná nejnižší náklady.

Porgest. Vývoj a výroba nástaveb nákladních vozidel
Podvozek se sklapěčovou korbou a hydraulickým jeřаbem v provedení s kombinovanými bočnicem

Vyvíjíme a vyrábíme zejména sklápěčové korby v mnoha provedeních (jednostranné, dvoustranné, třístranné). Rovněž se zabýváme vývojem a výrobou valníkových plošin a dalších speciálních nástaveb.

Mezi naše zákazníky patří stavební a těžařské společnosti a dále také společnosti zabývající se jak zemědělskou výrobou, tak přepravou zemědělských komodit. Mnoho nástaveb používají armády, nebo záchranné sbory. Nástavby vyrábíme na podvozky všech značek, i když díky naší poloze a dlouhodobé spolupráci dodáváme a montujeme nejvíce na podvozky Tatra a v posledních letech zejména na novou modelovou řadu PHOENIX.

Stavební společnosti v současnosti řeší přepravu jednak sypkých materiálů a odvoz tzv. „pod bagrem”, což nejlépe zajistí sklapěčové korby v různých provedeních a modifikacích dle požadavku zákazníka. Jindy je nutné převážet rovněž paletovaný materiál, různé části ocelových popřípadě železobetonových konstrukcí, sloupů apod. Naše nástavby pro kombinovanou přepravu nabízí řešení, kdy je možné vozit vše na jednom podvozku.

Nejoblíbenější kombinace

Jedním z řešení je kombinace sklápěčové korby s hydraulickým nakládacím jeřábem, kdy odvezeme na jakoukoliv stavbu prakticky vše – od zeminy a písku po palety s dlažbou nebo obrubníky a vše je omezeno jen velikostí korby popř. nosností použitého jeřábu. U sklápěčové korby je pak obvyklá možnost sklopení jedné z bočnic směrem dolů (nejčastěji pravá strana) tak, aby bylo možné nakládat i z boku – stejně jako valník. Sklápěčové korby vyrábíme v desítkách provedení jak koncepčních, tak materiálových a přizpůsobujeme je požadavkům jednotlivých zákazníků.

Další variantou je kombinace valníkové plošiny s hydraulickým nakládacím jeřábem. Toto provedení se pak používá i pro speciální přepravy, kdy je valník vybaven například oplenovou otočí pro převoz dlouhých sloupů nebo trubek. Valník lze samozřejmě modifikovat dle představ a požadavků zákazníka a následně kombinovat s jeřábem s potřebnou nosností a dosahem. Základem valníkových plošin je téměř vždy svařovaný ocelový rám, jenž je dle zákazníka osazován buď ocelovými, nebo v poslední době stále častěji hliníkovými bočnicemi. Podlahy jsou buď z masivních fošen, voděodolné překližky, nebo protiskluzového plechu.

Méně často, ale přesto používaná je kombinace valníkového plata (nebo klasického valníku) v kombinaci s hydraulickým čelem, kde součásti plata bývají nejen kurtovací oka, ale například i tzv. TWISTLOCKy, které umožnují uchycení ISO kontejneru.

Speciální řešení

Dále je možné samozřejmě dodat speciální nástavby na přepravu různých zařízení stavby (např. ISO kontejnery, stavební buňky), nebo stavebních strojů dle požadavku a zadaní, nejen na podvozky ale i na přívěsy.

Kontakty:
Porgest, a.s.
Slovanská 38, 741 01 Nový Jičín
Tel.: +420 556 770 170
E-mail: porgest (zavináč) porgest (tečka) cz
http://www.porgest.cz
(aktualizace kontaktu: 12. 4. 2016)
Autor: Jaromír Hykel
Fotografie: Jaromír Hykel

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)