Dnes je 16.12. – svátek slaví Albína

Jeřábové technologie JASS a.s.

Zveřejněno: 10. 4. 2009

Akciová společnost JASS Dvůr Králové nad Labem patří k předním výrobcům jeřábové technologie a skladových stohovačů hutního materiálu v České republice. Výrobky bezpečně a spolehlivě pracují nejen po celém území České republiky, ale i v zahraničí.

Historie společnosti JASS a.s. ve Dvoře Králové nad Labem se traduje již od roku 1976, kdy zde byla zahájena výroba jeřábů a jeřábových drah. O pár let později, v roce 1999, byla navázána úzká spolupráce s hlavním dodavatelem jeřábových komponentů, německou firmou SWF Krantechnik GmbH, dceřinou společností koncernu KCI Konnecranes. Vzájemná spolupráce od té doby úspěšně pokračuje a JASS je výhradním obchodním zástupcem firmy SWF Krantechnik pro Českou republiku.


Dvounosníkový portálový jeřáb

V současné době firma zajišťuje nejenom výrobu a montáž jeřábové a skladovací technologie, ale i pravidelný servis, opravy, revize a školení obsluhy. Provozní spolehlivost a komfort obsluhy jeřábových technologií JASS zajišťují právě dodávané komponenty SWF Krantechnik.

Výrobní program firmy je v současné době rozdělen do několika kategorií podle typů vyráběných zdvihacích zařízení.

Jeřábová technologie

Podstatnou část výroby tvoří především jednonosníkové a dvounosníkové jeřáby v provedení mostovém nebo portálovém. Samostatnou skupinou jsou pak jeřáby podvěsné. Jeřáby o nosnosti až 80 000 kg a rozpětí do 32 m zajišťují přesnou a jemnou manipulaci s materiálem při minimálním rozkývání břemene. Další, neméně podstatnou část výroby, tvoří otočné jeřáby sloupové, montované na podlahu nebo na samostatný betonový základ.

Dále pak otočné jeřáby konzolové, uchycené k ocelovým nebo železobetonovým sloupům haly. Tato zařízení zajišťují přesnou manipulaci s materiálem u technologického výrobního za- řízení. Maximální technické parametry jsou nosnost do 5 000 kg, výška zdvihu do 7 m a dosah háku od osy otáčení do 7 m.

Skladové stohovače

Zcela specifickou částí výrobního programu jsou skladové stohovače, umožňující uložení hutního materiálu při minimalizaci skladového prostoru a současném zajištění přehlednosti o skladovaném materiálu. Skladovací proces je řešen bez přítomnosti vazače a vlastní ukládání materiálu probíhá automaticky podle zadání na dotykové obrazovce. Skladový stohovač o maximální nosnosti přepravovaného hutního materiálu 5 000 kg jej ukládá do stromečkového regálu o celkové nosnosti až 140 000 kg. Na půdorysném prostoru s rozměry 18 × 60 m dokážete tímto způsobem uskladnit až 6 720 000 kg materiálu ve 48 regálech.


Dvounosníkový mostový jeřáb
Jednonosníkový mostový jeřáb

Sklad hutního materiálu

Další sortiment

Kromě výroby jeřábů a skladových stohovačů patří do výrobního sortimentu také jednoduché kladkostrojové drážky, závěsné traverzy a výroba jeřábových drah. Nosníky jeřábových drah délky až 18 m resp. podle požadavku zákazníka jsou tvořeny válcovanými profily IPE, HEA, HEB nebo prostorovými svařenci z plechů a válcovaných profilů s obdélníkovými kolejnicemi přivařenými k nosníkům dráhy nebo profilovými kolejnicemi s pružným uložením k nosníkům. Podle požadavku investora, resp. podle potřeby vybavení jeřábové technologie, jsou konstrukce doplňovány průchozími lávkami a revizními plošinami. Instalace jeřábových drah je na ocelové nebo železobetonové konzoly sloupů haly, resp. na ocelové sloupy dodávané akciovou společností.


Lanový kladkostroj se sníženou stavební výškou

Samostatnou částí je prodej vázacích a manipulačních prostředků a prodej řetězových a lanových kladkostrojů SWF Krantechnik v provedení stacionárním, s ručním pojezdem, plně elektrickém, dvounosníkovém nebo se sníže nou stavební výškou. Maximální nosnost řetězových kladkostrojů je do 5 000 kg a lanových kladkostrojů do 80 000 kg.


Otočný sloupový jeřáb

Kvalitní komponenty

Veškerá jeřábová technologie JASS je vyráběna z kvalitních komponentů od renomovaných firem. Ke stálým dodavatelům patří, kromě již zmiňované společnosti SWF Krantechnik, také CONDUCTIX-WAMPFLER dodávající na pájecí troleje, rádiová dálková ovládání HBC Radiomatic, elektrokomponenty SCHNEIDER Electric, pohony a převodovky NORD nebo hutní materiál FERONA a voestalpine PROFILFORM.


Dvounosníkové mostové jeřáby

Nepřetržitý servis

Společnost JASS je vybavena moderním vozovým parkem. Zajištění nepřetržitého záručního servisu 365 dní v roce, 24 hodin denně po celém území ČR je samozřejmostí. Firma dále poskytuje svým zákazníkům pozáruční opravy s možností uzavření servisní smlouvy o poskytování služeb na příslušný kalendářní rok.

Chcete-li se dozvědět více informací o společnosti JASS a.s., budeme rádi, když navštívíte naše webové stránky. Pokud uvažujete o vybavení Vaší firmy jeřábovou technologií a hledáte nejvhodnější řešení, s důvěrou se na nás obraťte. Náš tým zkušených pracovníků vám vyjde vstříc i v případě specifických požadavků.

Firemní motto zní: „Naše zkušenosti Vám dávají sílu”. Nechte se o tom přesvědčit.

Autor: Vendula Pešková
Foto: Archiv firmy

Nové

Budoucnost úklidových technologií má jméno COMAC. Mimořádně účinný zametač CS 140 T EU6 si poradí bez vody

Zveřejněno 14.12. Společnost MTM Tech s.r.o. uvádí na český trh dvě novinky předního výrobce úklidové techniky COMAC, které zcela jistě zaujmou odbornou i laickou veřejnost. Důvodem očekávaného zájmu je patentovaná technologie pro čištění komunikací TwinAction System… jít na článek

Dotační program na stavební techniku

Zveřejněno 13.12. Chystáte se pořídit novou stavební techniku anebo o těchto investicích uvažujete? Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nabízí dotační program na podporu rozvoje malých a středních podnikatelů. Řadě… jít na článek

Traktorbagr Cat 444F s úpravami, nad kterými zůstává rozum stát

Zveřejněno 11.12. Na konci roku jsme pro vás v časopise Stavební technika připravili hned několik novinek. Jednou z nich je nová rubrika Vaše technika, kde bychom rádi představovali zajímavé stroje našich čtenářů. První stroj, který vám dnes představíme, je rýpadlo… jít na článek