RENOMAG

IVECO s týmy Team Schwabentruck a Hahn na Evropském poháru tahačů 2017 v Mostě

Zveřejněno: 5. 10. 2017

IVECO se letos poprvé zúčastnilo Evropského poháru tahačů 2017 jako technický sponzor dvou týmů. Team Schwabentruck reprezentuje značku IVECO posledních osm let a letos se se závodním vozidlem IVECO Stralis rozhodl soutěžit i Team Hahn – šampion roku 2016, který v roce 2017 obhajuje svůj titul.

IVECO s týmy Team Schwabentruck a Hahn na Evropském poháru tahačů 2017 v Mostě

Sobota

První sobotní závod jubilejního 25. ročníku Czech Truck Prix na autodromu v Mostě, který je šestým pokračováním letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, ovládl suverénním stylem start-cíl německý jezdec Jochen Hahn na tahači IVECO Stralis. Ke skvělému výkonu mu pomohl start z Pole Position, když si v tréninku vyjel nejlepší čas. Bohužel Gerd Körber startoval až z páté řady a v závěru prvního závodu se ještě o jednu příčku propadl na desátou pozici. Jochen Hahn se posunul před Maďara Kisse, se kterým se po pěti závodních víkendech evropského šampionátu před Mostem dělili o druhou pozici.

Druhý závod, do něhož prvních osm jezdců z prvního klání startuje v obráceném pořadí, pro sebe rozhodl Brit Ryan Smith na MANu. Jochen Hahn se musel probíjet dopředu z osmé startovní pozice. Most je velmi náročným okruhem na předjíždění, a tak se Jochen Hahn posunul vpřed pouze o jednu příčku. Gerhard Körber skončil za Jochenem na 8. místě.

Neděle

Hodně napínavých momentů se diváci dočkali také při dvou nedělních závodech trucků.

První nedělní závod vyhrál Adam Lacko. Následován byl Jochenem Hahnem na tahači IVECO Stralis a bronzovou příčku bral Antonio Albacete ze Španělska. Smůlu měl Gerhard Körber, který se po startu dostal do tlačenice v první šikaně a po ráně zezadu a z boku se objevila technická závada v podobě prasklého vodního chladiče. Vinou závady na chlazení tak musel Gerd z prvního nedělního klání odstoupit. Druhé měření sil pro sebe rozhodl Brit Shane Brereton. Jochen Hahn se po startu ze čtvrté řady posunul na šesté místo. Skvělou stíhací jízdu předvedl Gerd Körber, který se posunul z 16. pozice až na devátou příčku. Po víkendu v Mostě je Jochen Hahn na druhé pozici a Gerd Körber na sedmé pozici v celkovém pořadí seriálu.

Krátce o jezdcích a týmech zastupující IVECO

Německý jezdec Gerd Körber z Teamu Schwabentruck, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003) jezdí na 5,5tunovém nákladním vozidle Stralis E 56 XP-R s motorem IVECO Cursor 13, který má výkon úctyhodných 1 150 koňských sil. Toto vozidlo je speciálně navrženo a vybaveno tak, aby dosáhlo maximální rychlost 160 km/h povolenou závodními předpisy.

Team Hahn byl založen v roce 1996 a závodník Jochen Hahn v něm v roce 1999 převzal místo po svém otci. Díky svým skvělým výsledkům získal titul „Zelenáč roku”. Slavná léta začala pro Jochena a Team Hahn v roce 2011, kdy zvítězil třikrát po sobě, v roce 2014 se umístil na druhém místě a v roce 2015 na třetím. První místo vybojoval tento tým znovu v posledním ročníku. Team Hahn bude závodit se závodním nákladním vozem Stralis 440 E 56 XP-R.

IVECO se vydalo na trať všech devíti závodních okruhů letošního Evropského závodu tahačů a posílilo přítomnost značky IVECO také v paddocku. A to jak pohoštěním pro své zákazníky, tak vystavenými vozidly. Schwabentruck Emotional Truck IVECO a nový tahač Emotional Truck pro Hahn Team byly vystaveny jako pocta motoristického sportu a IVECO Teamům. Vozidlo firmy EUROTRANS-LUX Žamberk reprezentovalo novou značku IVECO OK Trucks, zaměřenou na prodej certifikovaných vozidel z druhé ruky. Svojí premiéru měl před stanem IVECO v paddocku i nový model Strallis X-WAY, zcela nové vozidlo, které zvyšuje úroveň vozidla pro stavebnictví a pyšní se nejvyšším užitečným zatížením ve své třídě (o tomto stroji naše redakce psala ve Stavební technice 4/2017 a přečíst si článek můžete také na www.stavebni-technika.cz).

Závěr

Jubilejní pětadvacátá Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, která se jela o víkendu jako šesté pokračování letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, přilákala 95 tisíc lidí. Závodní víkend provázel i tradičně bohatý doprovodný program se spoustou zábavy a atrakcí. Novinkou byl Truck Festival, jehož součástí bylo Monster Truck Show. Představení, při němž terénní auta namontovaná na podvozky s obřími pneumatikami drtí koly osobní auta. Adrenalinový zážitek znásobily i honičky v autech, salta, projíždění ohněm, jízda po dvou kolech či smyky. Nechyběla ani sobotní a nedělní spanilá jízda kamionů, jež se festivalu zúčastnily, po závodní dráze. Zkrátka stálo za to, se na akci vypravit.

Kontakty:
Iveco Czech Republic, a. s.
Dobrovského 74/II, 566 03 Vysoké Mýto
Tel.: +420 224 806 111
E-mail: iveco-cz (zavináč) iveco (tečka) com
http://www.iveco.com
(aktualizace kontaktu: 4. 6. 2015)
Autor: Klára Rylichová
Fotografie: Archiv firmy

Diskuze k článku

Článek zatím nikdo nekomentoval. Vložte komentář jako první.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)