Dnes je 28.11. – svátek slaví René

INTERMAT 2018 s řadou novinek

Zveřejněno: 26. 8. 2018

Veletrh INTERMAT 2018, který se konal v dubnu v Paříži, s sebou přinesl řadu novinek a inovací a potvrdil růst odvětví, které se zaměřuje na budoucnost. Konečná čísla praví: na veletrhu vystavovalo 1400 vystavovatelů a navštívit ho přišlo 173 300 návštěvníků, z toho 30 % jich dorazilo ze zahraničí a to ze 160 zemí.

Na veletrhu INTERMAT 2018 se představila řada novinek a inovací
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Slavnostního otevření veletrhu, které se konalo 23. dubna na výstavišti Paris-Nord Villepinte, se zhostil Bruno Cavagné, předseda FNTP (French public works federation) a zástupci výrobních odvětví (CECE, CISMA, SEIMAT atd.). Od té chvíle až do 28. dubna, kdy veletrh končil, probíhal ve znamení hospodářského oživení a příznivého klimatu. Stavební firmy, výrobci, dodavatelé zařízení a řešení, půjčovny a distributoři z EMEA (Europe Middle East And Africa) zaznamenali hmatatelné důkazy tohoto pozitivního trendu.

Jak se vyjádřili o veletrhu pořadatelé a samotní vystavovatelé?

Isabelle Alfano, ředitel výstavy řekl: „Zavedení nové služby při sjednávání obchodních schůzek bylo velikým úspěchem. Obchodních schůzek s využitím této služby jsme zaznamenali více než 3 000, což svědčí o vitalitě trhu a vyváženosti mezi nabídkou a poptávkou.

Přímo na veletrhu jsme uzavřeli několik prodejů, což bylo komerčním úspěchem a zároveň dokazovalo pozitivní klima, které odráží ekonomiku, jak ji vidíme dnes. Pro nás, výrobce ve Francii a Evropě, je INTERMAT skutečnou vitrínou pro naše know-how,” řekl Martin Schickel, generální ředitel společnosti Liebherr-France SAS.

Veletrh INTERAMAT 2018 byl velmi úspěšný pro skupinu Fayat a všechny její značky, ve skutečnosti patří mezi nejlepší od té doby, co jsme zde začali vystavovat. Jedním z hlavních trendů, které jsme zaznamenali, bylo výrazné zvýšení návštěvnosti našeho stánku, z toho veliký podíl tvořili zahraniční návštěvníci a zástupci významných francouzských firem (Colas, Eurovia, Eiffage),” uvedl Stéphane Guillon, ředitel pro marketing a komunikaci, Groupe FAYAT.

Letošní INTERMAT byl pro Komatsu vynikající. Díky němu jsme dokázali znovu potvrdit naši celkovou angažovanost na francouzském a africkém trhu. Při prezentaci nejnovějších inovací jsme zaujali mnoho návštěvníků, kteří se zastavili na našem stánku,” byl spokojen Naser Memic Rendon, manažer v oblasti marketingu a komunikace, skupiny KOMATSU.

V centru debaty stály inovace a nové technologie

Prostřednictvím svých čtyř odborných center (Zemní práce & demolice; Silnice, minerály & zakládání; Stavební a betonářský sektor; Zvedání, manipulace & doprava), tří nových témat k vesnicím (Nastartování vesnice; Stavění chytré vesnice; Demolice & recyklování vesnice) a programům s rozhovory a workshopy INTERMAT celou dobu svého konání pulzoval inovacemi.

Postřehy naší redakce

Naše redakce dorazila na Paříže o den dříve, aby mohla být na veletrhu již první den brzy ráno a aby stihla za dva veletržní dny získat co nejvíce informací. Vše dopadlo trochu jinak, než jsme plánovali (v neděli jsme dorazili do hotelů bez problémů, avšak hned druhý den v Paříži stávkovali, nejezdil RER, rušily se lety domů, což s sebou přineslo zbytečné zmatky a nestihli jsme např. dvě pro nás důležité tiskové konference). I tak se nám však podařilo navštívit řadu stánků, vidět hodně novinek a zajít na INTERMAT Demo Show, která stála za to.

Fotoreportáž

Pomocí přiložených fotografií a textu k nim se vám pokusíme veletrh přiblížit.

Již před samotnými branami výstaviště Paris Nord Villepinte jsme viděli některé novinky a dozvěděli se, na kterém stánku budou vystaveny.

Už první den dopoledne se v halách i na venkovních plochách hemžily tisíce návštěvníků. Pro ty, kteří si museli odpočinout, byla přichystána příjemná místa k odpočinku. Jedno z nich se nacházelo přímo za vstupní halou. Po akreditování jsme se vydali na stánek MANITOU. Probíhala zde tisková konference, představena byla firma a stroje, které jsme následně viděli na stánku, slavilo se 60 let značky.

INTERMAT Demo Show

Po tiskové konferenci jsme spěchali na Demo Show. Věděli jsem totiž již předem (z PRE-INTERMATu), že mnohé stroje včetně novinek, se předvedou právě zde – přímo v nasazení. Na Demo jsme prožili několik hodin, které opravdu stály za to. Předvedlo se nám pásové rýpadlo Komatsu PW148 s přívěsem Fliegel. Vedle nich pracovalo pásové rýpadlo PC 210CLi. Nechyběly stroje značky Dossan a Liebherr, Bobcat, HITACHI, Wacker Neuson, HYUNDAI, Volvo... Na mnohých z nich byla upevněna různá přídavná zařízení (rotátory, lžice, vidle, kladiva, drticí lžíce...). I ta ukazovala, co vše dokáží. Mnohé návštěvníky překvapily stroje značky Komatsu, které byly vidět v červené barvě.

Na Demo probíhaly také soutěže zručnosti. Na ně se lidé – často velmi zruční strojníci – doslova hrnuli. Například na Wacker Neuson čekaly i hodiny, aby se soutěže zručnosti mohli zúčastnit.

Na předváděcí akci Doosan a Bobcat jsme měli osobní pozvání, Celou show uváděl náš známý z Francie, rovněž tak jsme se znali i s některými strojníky (jeden z nich byl z ČR – Zdeněk Brůžek). Kluci se na strojích opravdu předvedli. Stroje jim pod rukama jen tancovaly, občas předvedli i kaskadérské kusy, kdy se mnohým z nás tajil dech.

Volné plochy

Na volných plochách se představovala celá řada teleskopických manipulátorů. Jedním z nich byl nováček – Dieci Icarus. Až k nebi se tyčily jeřáby značky Liebherr, Potain... Nechyběly však ani plošiny Haulotte, čerpadla betonových směsí a další. Venku také vystavovala firma Goldhofer. O tom, co vše tato firmy dokáže přepravit, se můžete dočíst také v tomto čísle Stavební techniky.

Haly

Opět se zde předváděly stovky značek. Všimli jsme si, že obří stroje Komatsu lákaly především chlapy. Mnozí z nich se s nimi pořizovali i selfíčka. Konaly se desítky tiskových konferencí. Konference CASE probíhala společně se značkou IVECO. I zde se slavilo – 60 let existence kolových nakladačů CASE, představovaly se stávající stroje a novinky.

Wacker Neuson měl svou Demo show přímo v hale. Mohl si to dovolit, neboť všechny jeho stroje byly poháněny bateriemi, navíc jezdily na gumové podlaze, což s sebou neslo nulové emise a téměř nulový hluk. Akce se nestíhaly, bylo jich opravdu hodně, mnohé se překrývaly. Muselo se vybírat.

Občas mohl pomohl i vláček, který vás dokázal dopravit na vzdálenější místa. My ho nevyužili, ale alespoň jsme ho pro vás vyfotili.

Dva dny uběhly a my se vraceli domů s tím, že i kdybychom zde byli celý veletrh, tak bychom viděli jen část.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková

Tématické tagy

 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek