Dnes je 4.4. – svátek slaví Ivana

Hyundai uvádí nové 22tunové rýpadlo. Splňuje Stage V a je v nových barvách

Zveřejněno: 7. 3. 2020

Pásové rýpadlo s modelovým označením HX220AL je jedním z prvních strojů Hyundai splňujících emisní normu Stage V. Kromě nové motorové platformy dostal stroj z „A-série“ inovovanou hydrauliku, pokročilé ovládání nebo řadu bezpečnostních funkcí.

Rýpadlo HX220AL zahajuje uvedení nové A-série strojů
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Hyundai Construction Equipment Europe (HCEE) dekorovala své nejnovější kolové nakladače a rýpadla řady A do atraktivního vzhledu. Poznávacím znakem je rameno výložníku zbarvené do černa, na kterém je bílé logo společnosti. Firma tvrdí, že nový vzhled nejen na první pohled prozradí kompatibilitu se Stage V, ale též lépe odliší techniku od konkurentů působících na evropském trhu.

Rýpadlo HX220AL představuje v rámci portfolia novou éru. Přepracovaná pohonná jednotka, nová regulace hydraulicky, vylepšené ovládací prvky obsluhy včetně 2D / 3D vedení stroje, nové bezpečnostní funkce, ale i méně servisních prostojů a zvýšená produktivita.

Peter Sebold, produktový specialista HCEE, k rýpadlu uvádí: „Model HX220AL zahajuje uvedení naší nové A-série – řady strojů s pokročilými funkcemi, které uspokojí poptávku společnosti po inteligentních, čistých, ale stále robustních a produktivních strojích.

Minimalizace servisních prostojů

Stejně jako ostatní rýpadla řady A je i rýpadlo HX220AL vybaveno několika zajímavými servisními funkcemi, které si dávají za cíl minimalizovat prostoje stroje zapřičiněné poruchami. Z tohoto pohledu je asi nejzajímavější on-line diagnostika motoru (ECD – Engine Connected Diagnostics), která umožní servisním technikům vzdáleně sledovat provozní informace a chybové stavy. Technici tak už před příjezdem k servisnímu zásahu budou mít příležitost seznámit se s tím, co je čeká a budou se moci vybavit potřebnými náhradními díly a nářadím tak, aby vše dokázali opravit v rámci jediné návštěvy.

Pohodlným způsobem je též možné instalovat aktualizovaný firmware řídicích jednotek. Systém vzdálené aktualizace (FOTA – Firmware Over The Air) si, kdykoli je k dispozici aktualizace softwaru, vše stáhne a při spuštění stroje obdrží strojník upozornění, že je třeba provést instalaci. Jakmile je aktualizace software dokončena instalaci, je odesláno potvrzení.

Řešení emisí systémem vše v jednom

Technologie úpravy a čištění výfukových plynů je založena na tzv. „all-in-one” řešení, které integruje tlumič výfuku, oxidační katalyzátor (DOC), systém selektivní katalytické redukce (SCR) a filtr pevných částic (DPF). Výsledkem je jednoduché efektivní řešení, které se vyznačuje zvýšenou spolehlivostí a snadnou údržbou. A především sníženou spotřeba paliva a nižšími provozní náklady.

Technické specifikace

  • Model: HX220AL
  • Motor: Cummins B6.7
  • Čistý výkon: 130 kW / 174 k
  • Provozní hmotnost: 22 100 kg
  • Max. hloubka kopání: 6 730 mm
  • Max. dosah kopání: 9 980 mm
  • Vylamovací síla (ISO): 165 kN
  • Rypná síla (ISO): 116,1 kN.
Autor: Jiří Hejhálek
Foto: HCEE

Oborové členění

Nové

Silný fešák je tu. Pásové rýpadlo Hidromek LC 310 nové generace H4 dorazilo do Česka

Zveřejněno 30.3. Dvaatřicetitunové pásové rýpadlo LC310, které v těchto dnech dorazilo do České republiky, je žhavou novinkou tureckého výrobce stavebních strojů Hidromek. Nový bagr LC310 pokračuje ve šlépějích svých úspěšných modelových předchůdců. Podle prvních… jít na článek

Speciální datum pro speciální událost: Noční demolice mostu na D1 u Humpolce

Zveřejněno 25.3. Píše se 29. únor 2020 a před početnou flotilou těžkých strojů stojí důležitý úkol. Má se během několika hodin zbourat další most přes dálnici D1. Vše musí šlapat, neboť termíny jsou jasně dány. Podaří se? jít na článek

Z historie automobilky Walter: Americká vynalézavost, zakázková výroba a krásné unikáty pro vojáky a hasiče

Zveřejněno 23.3. Automobily a zařízení pro odklízení sněhu se staly po celý další čas trvání firmy Walter jejím stěžejním produktem. Vozy byly opět stavěny jako jednotlivé zakázkové kusy, každý přesně dle individuálního přání zákazníka. Walter vyráběl ale i hasičské… jít na článek