Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 28.1. – svátek slaví Otýlie

Ford Trucks ukázal 100% elektrický nákladní vůz do komunálu

Zveřejněno: 28. 10. 2022

Polovina prodaných nákladních vozidel Ford Trucks v Evropě by měla být do roku 2030 bezemisní. Ambiciózní cíl, který je nyní opět o něco blíže svému naplnění. Na veletrhu IAA Transportation 2022 v Hannoveru představil tento výrobce svůj první elektrický vůz se 100% elektrickým pohonem.

Elektrický nákladní automobil Ford Trucks s nosností 18–26 tun na veletrhu v Hannoveru. V popředí „tovární“ dobíjecí stanice.

Před-sériové, plně funkční vozidlo, upravené pro sběr komunálního odpadu, bylo vyrobeno pro turecký trh a na veletrhu se stalo doslova diváckým magnetem. V Turecku jsou již v provozu první taková vozidla, spadajícího pod novou generaci – tzv. Generation-F. Dalším trhem, kde se elektrická nákladní vozidla Ford Trucks uplatňují ve větším měřítku, je Rumunsko.

Plně elektrický nákladní automobil Ford Trucks s nosností 18–26 tun se vyznačuje vynikající manévrovatelností a nabízí mnoho výhod. Výrobce slibuje snížení nákladů na energii o polovinu a o dvě třetiny nižší náklady na údržbu, protože elektrická vozidla mají samozřejmě jednodušší konstrukci a méně pohyblivých částí. V mnoha evropských zemích už jsou k dispozici propracované investiční pobídky, které motivují společnosti v oblasti komunálního hospodářství k pořízení nízkoemisních nebo bezemisních technologií. Vystavený model disponuje dojezdem zhruba 90 km, což podle zástupců společnosti Ford v oborech jako je komunál plně dostačuje.

K nabití baterií ze stavu 20 % do stavu 80 % je zapotřebí zhruba 75 minut. Ještě jedna zajímavost – elektřinou jsou poháněny rovněž všechny pohyblivé systémy nástavby. Výrobce představil také vlastní dobíjecí stanici, v podobném designu jako je samotné vozidlo. Vývoj vozidla přibližuje video pod odkazem níže.

 

Nové

V Hydraulikservis I vracejí do kondice nakladač Caterpillar 972G

Zveřejněno 26.1. Dílny specializované servisní firmy Hydraulikservis I v Bohuňovicích na Olomoucku zažívají jednu z největších zakázek poslední doby. Unikátní přestavbu zde podstupuje čelní kolový nakladač Caterpillar 972G. Stroj, který byl vyrobený v roce 2001, byl… celý příspěvek

Kam se ubírá značka Ford Trucks na českém trhu. V jednoduchosti je konkurenční výhoda

Zveřejněno 16.1. Ačkoli nákladní vozidla značky Ford Trucks vstoupila na český trh relativně nedávno, potkáváme se s nimi stále častěji jak ve flotilách spedičních firem, tak v autoparcích těžebních a stavebních společností. Oficiální importér, společnost F TRUCKS a… celý příspěvek

Novinky SEPPI M a STEHR na veletrhu Bauma 2022

Zveřejněno 12.1. Italskou značku SEPPI M, známou díky svým frézám a mulčovačům, spolu s technikou STEHR zahrnující široký sortiment stavebních strojů i příslušenství k nám dováží firma Agriimport Plzeň. Zástupci této plzeňské společnosti samozřejmě nemohli chybět na… celý příspěvek