Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 26.9. – svátek slaví Andrea

Ford Trucks ukázal 100% elektrický nákladní vůz do komunálu

Zveřejněno: 28. 10. 2022

Polovina prodaných nákladních vozidel Ford Trucks v Evropě by měla být do roku 2030 bezemisní. Ambiciózní cíl, který je nyní opět o něco blíže svému naplnění. Na veletrhu IAA Transportation 2022 v Hannoveru představil tento výrobce svůj první elektrický vůz se 100% elektrickým pohonem.

Elektrický nákladní automobil Ford Trucks s nosností 18–26 tun na veletrhu v Hannoveru. V popředí „tovární“ dobíjecí stanice.

Před-sériové, plně funkční vozidlo, upravené pro sběr komunálního odpadu, bylo vyrobeno pro turecký trh a na veletrhu se stalo doslova diváckým magnetem. V Turecku jsou již v provozu první taková vozidla, spadajícího pod novou generaci – tzv. Generation-F. Dalším trhem, kde se elektrická nákladní vozidla Ford Trucks uplatňují ve větším měřítku, je Rumunsko.

Plně elektrický nákladní automobil Ford Trucks s nosností 18–26 tun se vyznačuje vynikající manévrovatelností a nabízí mnoho výhod. Výrobce slibuje snížení nákladů na energii o polovinu a o dvě třetiny nižší náklady na údržbu, protože elektrická vozidla mají samozřejmě jednodušší konstrukci a méně pohyblivých částí. V mnoha evropských zemích už jsou k dispozici propracované investiční pobídky, které motivují společnosti v oblasti komunálního hospodářství k pořízení nízkoemisních nebo bezemisních technologií. Vystavený model disponuje dojezdem zhruba 90 km, což podle zástupců společnosti Ford v oborech jako je komunál plně dostačuje.

K nabití baterií ze stavu 20 % do stavu 80 % je zapotřebí zhruba 75 minut. Ještě jedna zajímavost – elektřinou jsou poháněny rovněž všechny pohyblivé systémy nástavby. Výrobce představil také vlastní dobíjecí stanici, v podobném designu jako je samotné vozidlo. Vývoj vozidla přibližuje video pod odkazem níže.

 

Nové

Do VLW ve Zlíně dorazil nový kolový bagr Takeuchi TB 395 W

Zveřejněno 25.9. V rámci reportážní návštěvy u zlínského prodejce stavebních strojů Takeuchi jsme nemohli přehlédnout jednu novinku, kterou právě zdejší mechanici opečovávali na dvoře. Řeč je o novém kolovém bagru Takuchi TB 395 W a důvod, proč mu ve VLW věnovali… celý příspěvek

Úspěšný restart veletrhu demopark 2023

Zveřejněno 22.9. Dvanáctý ročník evropské venkovní výstavy demopark 2023, který se konal ve dnech 18. až 20. června, je za námi. Nejlepší exponáty byly oceněny zlatými a stříbrnými medailemi. Výsledky, počty vystavovatelů a návštěvníků jsou již známy. Vše ukazuje,… celý příspěvek

Půjčovna nářadí Kerouš nabízí řešení šité na míru zákazníkům

Zveřejněno 20.9. Plánujete-li stavět, rekonstruovat nebo opravovat, jistě oceníte možnost půjčit si kvalitní nářadí, stroje nebo techniku za výhodnou cenu. A právě to nabízí půjčovna nářadí Kerouš s.r.o., která je na trhu již od roku 2008. celý příspěvek