Profibagr.cz - Náhradní díly pro stavební a zemědělskou techniku
Dnes je 20.5. – svátek slaví Zbyšek

Cummins představuje novou koncepci spalovacích motorů pro více druhů paliva

Zveřejněno: 2. 11. 2022

Společnost Cummins je prvním významným výrobcem motorů, který uvádí na trh palivově-agnostický spalovací motor, určený pro průmyslové využití. Nový motor bude schopný spalovat více druhů paliva s nízkým obsahem uhlíku (syntetický diesel, zemní plyn, vodík). Blok motoru a klíčové komponenty (od těsnění hlavy dolů) budou konstrukčně totožné; v závislosti na typu používaného paliva se zbytek motoru bude lišit.

Nové motory mají být mezistupněm k čistě nulově-emisním řešením

Za konceptem motoru stojí snaha společnosti Cummins o rozvoj bezemisních a nízkoemisních technologií používaných ve velkém měřítku v průmyslových odvětvích. Jak říkají oficiální zdroje výrobce, cílem bylo vyvinout takové řešení, které je možné individuálně přizpůsobit podmínkám a zvyklostem daného trhu. To je celkem chytré, protože snaha najít nějaký společný univerzální recept na snižovaní produkovaných emisí naráží na nepochopení a kritiku, plynoucí z odlišných podmínek jak lokálních, tak řekněme oborových.

Společnost Cummins již v minulosti uskutečnila několik důležitých kroků v oblasti elektromotorů nebo vodíkového pohonu. Palivově-agnostický motor je možné chápat jako takový mezistupeň k čistě nulově-emisním řešením. Při jeho vývoji uplatnili konstruktéři Cummins poznatky z reálného provozu, při jejichž sběru a vyhodnocování pomáhají (podobně jako u stavebních strojů) moderní digitální nástroje jako například telematické systémy (dálkový dohled).

S novou koncepcí univerzálního spalovacího motoru se počítá u oblíbených produktových řad B, L a X, které tak budou upraveny i pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku. Motorem, který bude možné přepracovat pro spalování dalších druhů paliva (kromě výše zmíněných druhů také na benzín a propan), bude jednotka B6.7.

Motory jsou upraveny pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku.
Motory jsou upraveny pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku.

Od jednotné konstrukce motorů (nebo alespoň jejich základu) si výrobce slibuje další synergické efekty, například jednodušší distribuci náhradních dílů, efektivnější servis včetně společného školení obsluh a v neposlední řadě možnost instalovat na stejné podvozkové šasi vozidel různé motory.

 

Nové

TVH distributorem dílů pro manipulační techniku Zoomlion

Zveřejněno 20.5. Během pouhých tří desetiletí se společnost Zoomlion stala jedním z předních čínských výrobců zemědělské, stavební a manipulační techniky. Součástí jejího širokého portfolia jsou mobilní zvedací pracovní plošiny, které prodává po celém světě… celý příspěvek

Inspirujících 30 let společnosti NorWit. Z garážové firmy k respektovanému dodavateli stavební techniky

Zveřejněno 17.5. Společnost NorWit, s.r.o., která patří k zavedeným tuzemským dodavatelům stavební techniky, oslaví brzy 30 let na trhu. Její historie je příběhem o tom, jak se z garážové firmy založené na počátku devadesátých let postupně stala respektovaná… celý příspěvek

Za novinkami JCB do předváděcího centra v Anglii

Zveřejněno 15.5. Světoznámý výrobce stavebních strojů JCB letos ohlásil uvedení hned několika produktových novinek na trh. Jejich premiéru pro média pojal ve slavnostním stylu, když do svého továrního předváděcího centra v Anglii pozval novináře z celého světa. Ve… celý příspěvek