Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Cummins představuje novou koncepci spalovacích motorů pro více druhů paliva

Zveřejněno: 2. 11. 2022

Společnost Cummins je prvním významným výrobcem motorů, který uvádí na trh palivově-agnostický spalovací motor, určený pro průmyslové využití. Nový motor bude schopný spalovat více druhů paliva s nízkým obsahem uhlíku (syntetický diesel, zemní plyn, vodík). Blok motoru a klíčové komponenty (od těsnění hlavy dolů) budou konstrukčně totožné; v závislosti na typu používaného paliva se zbytek motoru bude lišit.

Nové motory mají být mezistupněm k čistě nulově-emisním řešením

Za konceptem motoru stojí snaha společnosti Cummins o rozvoj bezemisních a nízkoemisních technologií používaných ve velkém měřítku v průmyslových odvětvích. Jak říkají oficiální zdroje výrobce, cílem bylo vyvinout takové řešení, které je možné individuálně přizpůsobit podmínkám a zvyklostem daného trhu. To je celkem chytré, protože snaha najít nějaký společný univerzální recept na snižovaní produkovaných emisí naráží na nepochopení a kritiku, plynoucí z odlišných podmínek jak lokálních, tak řekněme oborových.

Společnost Cummins již v minulosti uskutečnila několik důležitých kroků v oblasti elektromotorů nebo vodíkového pohonu. Palivově-agnostický motor je možné chápat jako takový mezistupeň k čistě nulově-emisním řešením. Při jeho vývoji uplatnili konstruktéři Cummins poznatky z reálného provozu, při jejichž sběru a vyhodnocování pomáhají (podobně jako u stavebních strojů) moderní digitální nástroje jako například telematické systémy (dálkový dohled).

S novou koncepcí univerzálního spalovacího motoru se počítá u oblíbených produktových řad B, L a X, které tak budou upraveny i pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku. Motorem, který bude možné přepracovat pro spalování dalších druhů paliva (kromě výše zmíněných druhů také na benzín a propan), bude jednotka B6.7.

Motory jsou upraveny pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku.
Motory jsou upraveny pro spalování syntetické nafty, zemního plynu a vodíku.

Od jednotné konstrukce motorů (nebo alespoň jejich základu) si výrobce slibuje další synergické efekty, například jednodušší distribuci náhradních dílů, efektivnější servis včetně společného školení obsluh a v neposlední řadě možnost instalovat na stejné podvozkové šasi vozidel různé motory.

 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek